Автор Тема: Спирачни тръбички - изработване  (Прочетена 13047 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 27, 2011, 17:28:07
Прочетена 13047 пъти

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Колеги, не съм запознат с подмяната на спирачните тръбички (а при мен ще има нужда определено) как става това нещо и какви да си взема? В интернет от това което четох ми става ясно, че медните тръбички не стават можело да се счупят не били устойчиви на вибрации и т.н.т. Къде се продават тръбички и какви да взема и най важното ... ?? нали на края на тръбичката има резба или някои са с щуцер кои може да ми ги направи  ???

Април 27, 2011, 17:36:06
Отговор #1

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
За медните и аз съм чувал, че се чупели след време /друг въпрос е, дали това важи и за нашите рядко движещи се возила, или само за ежедневните коли, при които експлоатацията, вибрациите и т.н. са в безкрайно по-голямо количество/. Било добре да се правят от някаква медна сплав или железни. Отиваш в някоя фирма и ти ги правят за нула време, там си имат и тръбички, и накрайници, всичко. Ето например тази:

http://www.scantechltd.com/index.php?m=844&lang=1

Примерно. Има още много фирми и сервизи. Като гледам сайта, пишат медни тръбички. Но дали са от истинска мед, която не била уж а препоръчване, или от медна сплав... не знам?

Април 27, 2011, 17:39:17
Отговор #2

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Да допълня, че старите щуцери могат да се използват ако са запазени.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 27, 2011, 17:55:43
Отговор #3

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Супер фирмата е близо до работата ми ще намина да видя как стоят нещата благодаря за инфото  :D А старите щуцери ако успея да ги сваля добре ... но не вярвам  :D Ръждите при мен са сериозни да знаете  8))

Април 27, 2011, 18:29:37
Отговор #4

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Виждал съм да се продават готови спирачни тръбички със щуцерите в 2-та края на различна дължина....универсални един вид....да,медни са или от някаква медна сплав,не бяха БГ производство....не вярвам да са толкоз чупливи....
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Април 28, 2011, 17:38:29
Отговор #5

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
колега няма никакьв проблем да си вградиш в колата медни трьби аз ги слагам на хората от години и досега никои не се е оплакал от счупена трьба  тази мед е разкалена и е пластична можеш лесно да я напасваш по купето а и наи важното е че няма да ти рьждясва повече а относно щуцерите едва ли ще се навият да ти сложат старите а и по добре сложи нови защото старите предполагам вече са замазали и резбите и шестостените

Април 28, 2011, 22:55:14
Отговор #6

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Ами, какво да кажа - слагай, става. Толкова коли са излезли от завода с медни тръби. Преди време, не можах да намеря нови маркучи предни за Пежото. Сложих други, които от към конусната част, уплътняваща в раздувката тръбата бяха различни. Съответно нямаше как да станат. Директно ги замених с медни и с друга раздувка от единиоя край. Същите холендри ползвах. Лесно ги огънах по купето.

Април 29, 2011, 13:29:42
Отговор #7

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Медните са много удобни за огъване, а и се правят дълги баш колкото ти трябват. Само щуцерите не трябва да се затягат душманската, щото пъпките се премачкват и чорбата върви на самотек.
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Април 29, 2011, 15:25:25
Отговор #8

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Не си прав, стяга се мъжки. Медната пъпка, ако си забелязал е зле обработена повърхнина. Една раздувка и готово. Изобщо не обработена. Разчита на деформация в конуса, за да уплътни там. Стоманената, вземи една и я виж, колко точно е обработена и колко е изпипана от към размери, точност, гладкост и прочие. Особено стоманена тръба с обратен конус, където пъпката е от към маркуча, като на повечето дърти френски бангии.

Април 29, 2011, 15:36:05
Отговор #9

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Да, да...  ::) За тва един приятел, когото открехнах на медните и го предупредих да не стяга, после се наложи да ходи пак да му правят пъпки. Така че внимателската! Не казвам да не се стяга, а да не се пренатяга.

ПП- говоря за пъпки във формата на "леща". При мен си бяха достатъчно добре обработени, направо оргиналдъ :) В други случаи може да е различно.
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500