Автор Тема: Спирачни тръбички - изработване  (Прочетена 13043 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 08, 2011, 19:32:59
Отговор #10

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
За наистина качествено изпълнение се ползат тръби от KUNIFER , сплав от мед, никел и желязо. Аз съм си набавил две ролки от по 25 метра за тотална подмяна на двата Ситроена, които възстановявам. Много гъвкава и издържлива тръба, ползвали я вече колеги казват, че корозира изключително трудно. Има обаче проблем - не се намира в България  >:D Има ги в Германия, Франция и Холандия, но цената с доставка може да мине 80-90 евро на ролка, а и след това има нужда от машинка за направа на раздувката на накрайника.
Ще се радвам, ако някой знае за внос в България  ;) Съмнявам се обаче, понеже освен за Ситроени, консумацията на материала не вярвам да е голяма.

Август 09, 2011, 23:26:27
Отговор #11

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Малко се изразходва тази суровина.  Дори на Мерцедесите, хората си искат оригинала - стоманената. Не щат да черпят от медната.  Въпреки това, има възможност да се намери такъв мат`риал, дето търсиш ти.  Но, при положение че твоите наличности стигат, дали е удачно да уговарям внос от Германия за същата тръба, когато няма силен зор за нея.

Август 10, 2011, 00:55:13
Отговор #12

Неактивен hf hpe

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
от скоро гледам ПАПЕ имат в номенклатурата си спирани тръбички с покритие PVF и покритие PA
също пише, че имат и поцинкована

Април 17, 2013, 22:22:18
Отговор #13

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Малко така, един вид реклама от типа "от уста на уста", но знам, че на повечето от нас рано или късно се налага да правим спирачни тръбички. Днес по максимата "с питане - до Цариград" стигнах до Шкодрата (разбира се, това име за филибелии със сигурност е добре известно). Носех си щуцери, но те имат също разни стандарти. Правят спирачни тръбички 5мм от джелезо. Стават като заводски, само дето не са нагънати. Цената беше прилична, чак направо символична. Намира се на адрес "Владая" 15 от Бриколаж на 6-и септември покрай сервиз "Тракия", вляво малко преди Бомбай, Калкута, Раджастан или Столипиново  ;)

http://www.shkodrov.com/
« Последна редакция: Април 22, 2013, 13:11:19 от dido1903 »
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Април 17, 2013, 22:46:49
Отговор #14

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Полезно

Април 18, 2013, 00:01:38
Отговор #15

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Тази тема може да се продължи като всеки сподели какво и къде може да се направи по поръчка. Било то тръбички, гумички, накладки и т.н.  :)

Април 18, 2013, 07:27:13
Отговор #16

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Вероятно под "желязо" имаш предвид ,че са изработени от мед колега?

Април 18, 2013, 10:14:18
Отговор #17

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Именно, че са железни, а не от мед :)

Първо исках да направя медни, но ударих на камък при всички газаджии. Преди години в един магазин за АГУ ми направиха 5мм медни, но не знам къде са се преместили, затова потърсих друго място.

Медни 5мм се продават готови с различни дължини, но със западнярски щуцери, което в много случаи не върши работа.
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Април 18, 2013, 10:23:47
Отговор #18

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
В София на ул Овче поле има фирма за тръбички. Правят ги медни, каквато дължина трябва, с какъвто щуцер трябва. Май имат и разни тройници и т.н.

Април 18, 2013, 20:56:04
Отговор #19

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Именно, че са железни, а не от мед :)

Първо исках да направя медни, но ударих на камък при всички газаджии. Преди години в един магазин за АГУ ми направиха 5мм медни, но не знам къде са се преместили, затова потърсих друго място.

Медни 5мм се продават готови с различни дължини, но със западнярски щуцери, което в много случаи не върши работа.

Защо бе колега да не правят? Напротив,правят и то на много места в Пловдив тръбички от мед.Едно от тях е магазина за авточасти на Форд на бул. Победа. Имат нови щуцери а може да ползват и твоите стари.