Автор Тема: Спирачни тръбички - изработване  (Прочетена 13049 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 22, 2013, 18:37:20
Отговор #20

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
За Ситроенчетата накрайниците са малко по-така и майсторите си търсят оригиналните, макар и да са с леко похабени краища. Новите не им се нравят, явно не са така добри като старите .

Април 22, 2013, 21:57:49
Отговор #21

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
В интерес на истината изработката на тези тръби е под всякаква критика и много често ми се случва да ги връщам за рекламация в магазина защото протичат в областа на щуцерите особено при малко по силно притягане,но това е положението.Наистина при Ситроен нещата са изключително прецизни особено по отношение на тези връзки ,но поне не гният и се огъват лесно. :D

Май 06, 2013, 22:06:10
Отговор #22

Неактивен Venci_002

  • Публикации: 104
За медните и аз съм чувал, че се чупели след време /друг въпрос е, дали това важи и за нашите рядко движещи се возила, или само за ежедневните коли, при които експлоатацията, вибрациите и т.н. са в безкрайно по-голямо количество/. Било добре да се правят от някаква медна сплав или железни. Отиваш в някоя фирма и ти ги правят за нула време, там си имат и тръбички, и накрайници, всичко. Ето например тази:

http://www.scantechltd.com/index.php?m=844&lang=1

Примерно. Има още много фирми и сервизи. Като гледам сайта, пишат медни тръбички. Но дали са от истинска мед, която не била уж а препоръчване, или от медна сплав... не знам?
Сплав е.Чисти метали не се използват никъде освен в електротехниката.