Автор Тема: Wartburg 353 1987  (Прочетена 8194 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 11, 2023, 20:05:35
Отговор #50

Активен Logrus

  • Публикации: 289
Разходомер е това с диодите.
А на 140 Варгата далеч не е най-комфортният и икономичен автомобил  ;D

Моят съм го бримчил и до 150....и това ми струваше ремонт на двигателя че духна главата и скъса шпилка. До 120 никакви ядове, от там нагоре си е мъка за тези моторчета.

Август 11, 2023, 22:32:07
Отговор #51

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 365
Разходомер е,от 120 нагоре започва да гори като ламя😁,най-икономичен и комфортен за каране е около 110-115.За утре съм му подготвил подарък😁 за това че се справи отлично.Преди около месец с мен се свърза един колега и приятел също с Вартбург.Предлагали му оригинален и рядък спортен волан за Вартбург но нещо не му допадал и го предложи на мен,свърза ме с момчето и вчера го взех от Еконт.Утре се надявам и да го монтирам,оригинално е и с фланец,интересно ми е да видя как ще седи пък ако не ми хареса ще си върна моя :)

Август 11, 2023, 23:03:55
Отговор #52

Активен Logrus

  • Публикации: 289
 :o леле за такъв волан убивах навремето - този е оригиналният за RS версията (това което прави колегата Тошко в момента). Даже не  предполагах че у нас има такъв наличен.
Ако не е тайна - колко го плаща?

Август 11, 2023, 23:56:51
Отговор #53

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 365
Не е тайна взех го за 70лв  :)

Август 12, 2023, 21:22:36
Отговор #54

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 365
Днес остана време и монтирах волана.Седи доста добре,една идея е по-малък но си е удобен :)

Август 13, 2023, 14:49:19
Отговор #55

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1169
Разходомер е,от 120 нагоре започва да гори като ламя😁,най-икономичен и комфортен за каране е около 110-115.

Тава за най-комфортно каране и особено пък за най-икономично към 110-115км/ч просто няма как да е вярно! Не само за Вартбурга, а на практика и за всяка класическа кола с четиристепенна скоростна кутия! На практика всички класики с четиристепенни скоростни кутии са най-икономични на 4та предавка при далеч по-ниски скорости - някъде в диапазона 50...70км/ч. Ето две таблици, където са правени тестове и сравнение на Вартбург 353 и Шкода 120.
Вартбурга е най-икономичен при около 60км/ч, а Шкодата дори под 50 км/ч. Между другото в първата таблица за Вартбурга има лека грешка - не може да дава един и същ разход при 60 и 80 км/ч (ако е верен при 60, при 80 ще е по-висок), този разход от 6.85 при 80км/ч вероятно е сгрешен и са искали да напишат 7.85 и във втората таблица вече се вижда нещо по-вярно - 7.33 при скорост от 76км/ч.
И още нещо - разходът на гориво при повечето класики скача нагоре доста рязко още над 100 км/ч -  комбинацията от сравнително малка мощност, лош драг коефициент (при доста класики) и 4ри степенна кутия си казват думата още там.
При 50 кончета мощност и кофти драг коефициент реалната максимална скорост на Вартбурга няма как да е много над 135 км/ч (на равно, по нанадолнище може и повече  ;D), а по каталог мисля, че я дават 130км/ч. Максималната скорост адски много зависи от драг коефициента на съответния автомобил, а не от това колко натискаме педала на газта и колко ни се иска да вдигнем  ;D. Само заради лошия драг коефициент на доста класики максималната скорост е с едни 20+ км/ч по-ниска от тази на съвременнен автомобил с драг коефициент около 0.30 ... 0.32 примерно и със същата мощност.  С колко лъже километража е отделен въпрос.
ПП. Навясякъде в таблиците става дума за тестове на 4та предавка, нали някой не си мисли, че ги Вартбурга и Шкодата ги тестват със 120 на 2ра предавка  ;D!


« Последна редакция: Август 13, 2023, 16:05:27 от Nik1600GT »

Октомври 07, 2023, 21:22:26
Отговор #56

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 365
Днес с едни приятели решихме да си спретнем една разходка до Тетевен и обратно.В Тетевен се видяхме и с един колега който също има Вартбурзи и показа колекцията от соц автомобили на негов приятел.Направихме и някоя снимка на Арката на свободата.Колата се представи добре като изключим лагер на главината който започна лекичко да вие и ще трябва да се сменя :)


Октомври 19, 2023, 22:39:28
Отговор #57

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 365
Още когато взех колата предното гърне имаше малка дупка но не беше нещо фрапиращо и издаваше доста спортен звук😄.Тези дни обаче реших вече да го заменя понеже там където беше дупката ламарината беше доста изтъняла и заварчика каза че няма как да го спаси.От резервните части които имам намерих едно здраво гърне.Изтърках го с ъглошайфа и телената четка и купих черен термоустойчив спрей.

Така и така се бях захванал,свалих и крайното което беше доста омаслено изтърках го и го боядисах и него


Март 18, 2024, 11:51:44
Отговор #58

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 365
Този уикенд се проведе 13ти Трабант Фест Велико Търново.Тази година реших да разкарам до там този Вартбург.По пътя за Велико Търново нямаше никакви проблеми.Събота се разходихме с приятели из Търново и неделя сутринта беше феста.Събраха се доста коли.Неделя следобед хапнахме и потеглихме към Пловдив,на излизане от Търново спрях на една бензиностанция да заредя и от там ми започнаха проблемите,колата започна да заглъхва и да не иска да върви пушише и в даден момент започваше да върви и после паг да затлъхва.Все пак ме докара до Пловдив и тези дни ще проверя какво се случва едно от съмненията са ми че вместо бензин са ми сложили нафта но това ще го разбера тези дни като започна да е човъркам :).


Април 15, 2024, 22:15:43
Отговор #59

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 365
Този уикенд реших да му обърна малко внимание :).Още от както го взех лагера на задно ляво колело виеше,в началото беше лекичко но в последно време доста се усили и беше доста дразнещо.Лагерите са 2бр имах от запаса от части нови ВМЗ и реших да сложа тях.На същото колело имаше и блокирало спирачно цилиндърче сега беше момента да сменим и него :) което както с лагерите и то се оказа оригиналното на колата.

Сменихме и маркучите от казанчето за спирачната течност до помпата понеже и те бяха оригиналните и вече бяха доста напукани.Сменихме изцяло и спирачната течност.За финал му направихме и нова центровка,беше с доста голямо закъснение,сега се форсира много по добре и самият мотор заработи доста равномерно,пак има едно леко забиване на моменти в движение което ми правише и другия Вартбург и като му смених бобините и се оправи,тук мисля да сменя и неговите и да пробвам дали ще изчезне.