Автомобили > Исторически бележки за Италиански автомобили

Историята на Алфа Ромео

<< < (2/7) > >>

USfan:
Да освежим малко темата с тест на доста интересната 8С Купе.
Макар и да е с присаден не-Алфов мотор, си е чудесна спортна/ГТ кола.
Преди 15 години и беше премиерата на студиата на Парижкиа салон, а в 2006 почна продуцирането.
Като беше нова се продаваше трудно, но сега почна да са харесва на народа и феновете с кинти.
По подобие и на други млади спортни класици като БМВ 3ет8, и Бенц АМГ СЛС, хубаво 8С купе или Спидер, сега се продава на почти двоина цена на листовата си, отпреди 10 години.

Speeder:
Както самият Хари Меткалфи предложи, при лошо време, пазете я в гаража и просто я съзерцавайте! :)

Изгледайте видето, чичо Хари споделя много любопитни факти, които и аз не знаех.

USfan:

--- Цитат на: Speeder в Ноември 07, 2018, 11:02:55 ---Както самият Хари Меткалфи предложи, при лошо време, пазете я в гаража и просто я съзерцавайте!

Изгледайте видето, чичо Хари споделя много любопитни факти, които и аз не знаех.

--- Край на цитат ---

Митко, точно така.
Бившия издател на Ево списанието, е много хардкор итало, а и въобще авто-ентусиаст.
И екстремно много начетен и информиран, както забелязваш.
Особена за разлика от 99% от авто Ютубаджиите, дето не могат да различат, примерно, Триумф от МГ.
И понеже той е истински английски джентълмен, и понеже от изгледа отзад от личния му гараж всеки път настръхвам, като го видя във видеата, ще си позволя да перифразирам, една мисъл на великия му сънародник У. Чърчил, казана по друг повод-
Some Chichen, some neck!
Е в случая на фона на Хари на видеата бих казал- Some cars, some garage!   :))

А някой фен на историята като мен, може ли да се сети по какъв повод Чърчил споменава някакво пиле и врата му, а...  O:-)

Speeder:
Това за пилетата го проверих в гугъл, признавам си! :)

Хари внася в света на автовлогърите такава класа, че даже оформя отделен свят.
Джентълмен с класа, но и абсолютно откровен, практичен и открит към зрителите.

Гледал съм 100% от епизодите му.  :D

USfan:
Да, да, задълбочен е.
Което, ако не му бях гледал клиповете, а само знаех, че е издавал списание ориентирано основно към фабрични тунинги, нямаше да повярвам, че той е с такъв хем широк, хем задълбочен поглед, и към миналите творения на автоиндустрията.

Що се касае за прословутата реплика на Чърчил, няма проблеми, то тук повечето сте по-млади от мен, нормално е неща по Нета да си намирате, доста по-лесно, отколкото примерно, в Народната, или разни градски библиотеки, хаха...  :))
Всъщност, макар да обичам да чета, и да съм чел едно оригинално английско издание на Мемоарите на У.Ч, благодарение на сега вече лесно достъпните оригинални филмови записи от Нета, наскоро чак разбрах, че неправилно над 30 години аз, а може и над 60-70 години разни мастити историци, са приписвали първоначалната закачка, че Хитлер за 3 седмици ще скърши врата на Англия като на пиле, на бившия френски министър-председател колаборационист- Пиер Лавал.

Всъщност, в тая си постната по-долу реч пед Канадския парламент в 1942 год, Чърчил казва, че по време на капитулацията на Франция в 1940 година, някакви френски генерали или генерал, угодно са казали това на френския министър-председател.
Ако е било така, вероятно та да може косвено те да си оправдаят собствените мърляшки действия при отбраната на страната, и нежеланието им да продължат реално съпротивата, при още далеч не съвсем скършената, и все още налична в 1940 год. френска армия.

Та така.
Отплеснах се де, но понеже сме на англовълна, ето реалната реч на Чърчил от 1942, където той казва за първи път знаменития израз за някоето си вратле...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия