Автор Тема: Автомобилостроенето в СССР  (Прочетена 59701 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 05, 2012, 16:05:42
Отговор #30

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Абе те руснаците и самолета ту 144 го 'купиха 'по сьщия начин както и совалката 'Буран'.Лошото е ,че така ги окепазиха ,че и двете излетяха по един пьт и край. :D А  жигулите е нормално да са повече от фиат 124.Та нали производството им започва през 74г ли беше когато Фиата вече е в пенсия.А те Ладите ,че гниеха си е вярно .Изкьрпиш ли я два пьти и на третия пьт я хвьрляш пода ставаше на мукава.

Януари 05, 2012, 17:34:12
Отговор #31

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
С тея нашите тенекиджии, нормално.Заварят едно, изгорят две.Отвън изпънато да си .... мамата, отвътре изгорил всичкото покритие.Много дори слагат новия детайл директно върху стария... какво искате да не гният?Поореже, позачука го навътре да не надига и лепиииии с телачката... после бояджията ще го оправи...

Януари 05, 2012, 21:04:59
Отговор #32

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Зависи от Ладата,от класиките най-здрави са 2101 и 2103,а 2106 изгнива най-бързо.Имахме такава чисто нова 90-те години-за 4 години пред блока  ръждата тръгна неуморно.Не знам може и нашата нещо да не е била стока,но по мой наблюдения точно този модел имат огромни проблеми с ламарините...
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Януари 05, 2012, 21:47:02
Отговор #33

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Абе какво сте седнали да ги коментирате тези руснаци,те освен да крадат и копират друго не знаят.Даже Спутник-1 и Восток-1 всъщност са детски балон и хвърчило,които Сережката Королев е откраднал от маите.После  Юрий Гагарин взел  хвърчилото от приятеля си Сережката,за да го пуска на двегодишната си дъщеря Елена.На 12 април 1961 г. баща и дъщеря били на екскурзия в Тюра-там,Юрката  се спънал и изпуснал хвърчилото.И докато Юрий Гагарин и дъщеря му от земята се ядосвали че са го изпуснали,някакъв радар на зенитно- ракетен дивизион  е засякъл хвърчилото.Планшетиста се оказал пиян и докладвал на началството в Москва ,че космически кораб е направил обиколка около земята. :D
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Януари 05, 2012, 22:35:38
Отговор #34

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Шшшт, не раздухвай темата за космоса, щото ще се окаже че Корольов е крал ракетите от немците, а Гагарин са го заставили с калашниците да лети, понеже руснаците смелост нямат.

Колега победовод, благодаря че ме подкрепи.Вече се бях почти отчаял...

Януари 06, 2012, 08:01:58
Отговор #35

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Колега  Frysco  сьмнението ти за Гагарин е много дьлбокомислено и проницателно.Честно казано като се знае ,че на Буран не са имали куража да качат екипаж и са го изстреляли празен изобщо не бих се учудил и Гагарин лека му прьст да са го натикали с калашниците в космическия кораб. :D

Януари 06, 2012, 09:59:20
Отговор #36

Неактивен mywib

  • Публикации: 26
Не е вярно че 2106 има проблем с ламарините, истината е че сте си купили кола края на 80 и началото на 90. Тогава засегнати от перестройката на колите им е било намалено качеството, за сметка на броя произведени и то не само на ладите ами всички руски коли. 2101-2107 си гният почти еднакво. Като започват от ръба на калниците долу,гредата която се пада в краката на шофьора и около стойките на предните седалки. Само 04-05-07 имат малко по-голям проблем с горния ръб на предния калник

Януари 06, 2012, 10:27:56
Отговор #37

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Е то е известно че Гагарин след завръщането си от полета е затворен в ГуЛАГ, а на негово място е сложен дубльор.Същата съдба е споделена от всички руски космонавти.Също така има един любопитен случай-някъде в началото на 50-те, хор от руски дечица печели престижна награда на международен конкурс.След завръщането им в СССР, Сталин нарежда да им изтръгнат езиците, а родителите им са разстреляни...
Също така, тайната статистика за избитите от Сталин е била 700 милиона души.Някъде през 39-40 населението на СССР се е състояло от 30 човека, тоест Политбюро на КПСС.Обяснението за спечелването на втората световна война е в това че са вербували самата немска армия да се обърне срещу Хитлер, а след като "печелят" войната, подлите руски комунисти избиват всичките.

Според едно американско проучване, руснаците дори не са напълно съвместими с описанието за хора.Твърди се че вместо мозък, те имат нервен ганглии, а вместо черен дроб, правопоточна тръба.Лишени са от това да изпитват елементарни чувства като любов, съчуствие, радост... вместо това те могат само да мразят и да пият.Тъй че как да очакваме от тях да създават нещо хубаво?
Не мислите ли че е редно, на притежателите на руски коли, да бъде оказан натиск да спрат да говорят глупости и да предадат колите си на скрап?Редовно ме питат-"Как може да полагаш такива усилия и да упражняваш уменията си върху лада?Защо не взе някоя истинска ретро кола...." но ще ви издам една малка тайна-аз съм малко руснак по душа.Мисля че нямам мозък, затова така.

Януари 06, 2012, 13:10:21
Отговор #38

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Е все пак най  големия масов убиец е китаец а не руснак така че руснаците имат много да учат още в тази област. :D Колкото до руските коли няма нищо лошо в това ,че даден човек  си има сантимент кьм руска кола. Никой не е казал че руснаците не могат да правят коли.Вьпросьт е дали искат да правят коли? Защото от друга страна в онези години проблема е бил не че руските коли са били лоши а че са ги произвеждали неадекватно вьв времето.Няма нищо лошо и в това че са започвали тепьрва да ги произвеждат едва след като другите са ги спирали от производство  явно икономика някаква .Но поне да бяха подбирали марките .Свьршили ли са се  били кадилаците и мерцедесите Та НСУ та  фиати.А лично за мен ВАЗ 2106  е най успешния руски автомобил кой каквото ще да си говори за тях.

Януари 06, 2012, 15:47:46
Отговор #39

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Не знам,може и ние да сме взели боклук,но един комшия купи една чисто нова 2107 малко след нас,колата се гледа като парцал,пък изобщо не е мръднала до ден днешен.Нашата 2106 нямаше толкова проблеми с калниците,колкото с рамките около прозорците там изгни първо и най-много...
They call me Polski Fiat 125p 1975r