Автор Тема: Автомобилостроенето в СССР  (Прочетена 59684 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 06, 2012, 21:07:50
Отговор #50

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Ами не,личностни спорове водя само на  пазара,ако на опашката за марули някой ме изпревари с великото обяснение че бързал.
Та по същество,разбира се че с четирите марки не се изчерпват съветските коли.А пък Волгата била танк, това е само плюс,какво е усещането да си танкист,ще каже всеки който се е возил в такъв транспорт.Горяла много? Кой го казва, изобщо  не е вярно,гори точно толкова колкото и нейните бензинови съвременници от същия клас,дори и по малко.Е ако някой няма желание да си вкара колата в ред и му горяла проблема си е негов.
А без малко да забравя,навремето бях чел ,че някъде в нормалните държави бяха правили някаква класация за надежност и безаварийност,и класацията се водеше точно от ГАЗ 24.Дали пък не съм сънувал?
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Януари 06, 2012, 21:29:54
Отговор #51

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Разбира се че има общо, как да няма?Аз обичам тези автомобили!Когато някой ги обижда, обижждам се и аз.Не знам как и къде си раждал, но аз съм израсъл сред тях!Затова са ми легнали на сърцето.
Колите които показваш лежат на сърцата на хората, чиито детство е минало сред тях, това е и основата на това с което се занимаваме!Хиляди хора възстановяват коли, защото имат приятни преживявания с тях или подобни на тях.

А също така, обичам всякаква техника.Мразенето на коли по принцип ми звучи абсурдно...

Януари 06, 2012, 21:35:00
Отговор #52

Неактивен joromainata

  • Публикации: 124
Волгата си е кола имали сме доста години такава за времето си не се разваляше повече от колкото някои съвременни автомобили след 2000 г
надежна хубава возия абе супер кола за времето си  и не гние повече от някои западни аналози от това време
за цената ,преди волгата сме имали форд 20м купен 76 г от търг ,цената му е била като на волга на старо така че не е аргумент
за Победата нямам наблюдения
всички останали русначета са доста бъгави и е относително на каква ще попаднеш и дали руснака не я е правил след поредния запой все нещо им има и се нещо трябва да се парави спомням си навремето събота и неделя пред блока все някой ремонтираше нещо а за гниенето нямам думи то за това и няма много станали москвета и лади от 80 те
старите са  по добре гледам движат си се още 407 403
а разхода кои ти го е гледал като горивото е евтино
това са моите наблюдения за руската техника

Януари 06, 2012, 21:45:27
Отговор #53

Неактивен joromainata

  • Публикации: 124
Колите които показваш лежат на сърцата на хората, чиито детство е минало сред тях, това е и основата на това с което се занимаваме!Хиляди хора възстановяват коли, защото имат приятни преживявания с тях или подобни на тях.
Напълно съм съгласен с колегата
пък била колата руска  на кои му пука че се разваля често
важното е да ти носи удовлетворение

Януари 06, 2012, 21:56:05
Отговор #54

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Разбира се че има общо, как да няма?Аз обичам тези автомобили!Когато някой ги обижда, обижждам се и аз.Не знам как и къде си раждал, но аз съм израсъл сред тях!Затова са ми легнали на сърцето.
Колите които показваш лежат на сърцата на хората, чиито детство е минало сред тях, това е и основата на това с което се занимаваме!Хиляди хора възстановяват коли, защото имат приятни преживявания с тях или подобни на тях.

А също така, обичам всякаква техника.Мразенето на коли по принцип ми звучи абсурдно...

Кой ти казва, че ги мразя  :o Смятам ги за изостанали като технология и калпави като материал и направа. И толкова! Не ги мразя, напротив, те са возилата от детството ми и ги гледам с умиление! Пазя жигулата от 1974, с която съм се прибрал от родилния дом, вече не прилича на нищо, но някой ден ще мине пълен ремонт, до фабрично състояние. Не ме интересува, че това ще бъде огромен труд и пари на вятъра. Решено е. Нищо, че в момента е развалина, а дори и направена, пак ще е нещо супер масово и евтино. Това са фактори, които нямат значение. Важното е, че е моята кола и толкова. Тук няма нито мотиви относно достойнствата на технологията на модела, нито пазарни съображения. Моята кола и толкова!

Януари 06, 2012, 22:03:23
Отговор #55

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Е това го разбрахме отдавна ,че ги смяташ изостанали и калпави като материал всичките под общ знаменател.И какво следва от това ,че ти ги смяташ за такива?
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Януари 06, 2012, 22:19:32
Отговор #56

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Що за изказване е това? Какво трябва да следва? Вероятно същото, каквото следва от твоето мнение, че са прекрасни. Или може би е забранено хората да си дават собственото мнение във форума? Само не ми казвай, че мнението ми е неаргументирано, защото и противоположната теза е подкрепена само от въздишки.

Януари 06, 2012, 23:50:35
Отговор #57

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Ами какво трябва да следва ли,много ясно е какво трябва да следва.След като вече всички разбраха за какви ги смяташ многократно ,следва  да престанеш да го повтаряш.Това си е лично твое мнение,разбира се че не е арггументирано ,по най простата причина,карал си само лади и един москвич.
Аз пък най аргументирано  заявявам че колите които карам са добри и истински,и го казвам от личен опит.А не,че някой казал нещо ,пък другия не разбрал какво е казал,и накрая третия пита абе ти нещо каза ли или вятъра духа..Което в никакъв случай не означава,че съветските коли за които нямам наблюдения са лоши.Както и за никоя друга кола  в този форум ,независимо каква е , аз не съм казал ,че е лоша.
А иначе мойта теза отдавна са  я подкрепили Волга ГАЗ 24 10-86 г. на един милион километра само със два сменени прага,която бракувах преди една година,защото една жена заспа посред бял ден и я унищожи,не беше целесъобразно да се възстановява.Сега карам друга ГАЗ 24 79г. на 170х.км която никога не е била в гараж и нищо не е сменяно по нея даже капачките на гресьорките си стоят.,а като погледнеш хрома ще кажеш че е нов.
И имам в гаража ГАЗ 2410 87 г карана само една година на реални 10 х. км.Така че сори,въздишки ако има са само в нечии фантазии.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Януари 07, 2012, 00:37:26
Отговор #58

Неактивен 1300

  • Публикации: 85
Пияни руснаци,долнопробни материали.....дрън дрън дрън.Хайде сега нека начетения и компетентен български народ да прочете книгата на Артър Хейли „Колела„ и тогава да ми разправя колко били некадърни руснаците и как било хубаво да си купиш кола в сряда.Хайде четете и пак ще говорим. ;D
„1300“ since 1979

Януари 07, 2012, 04:25:35
Отговор #59

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Един най-базов, най-обикновен, най-умрял и същевременно най-евтин Мерцедес 123, 3000 кубика дизел ( стария тип - 80 к.с.) през 70-те години, струва 22 000 + марки. 200, 220 и 240 Дизел, също са доста над 16 000 марки.  За бензиновите, с по-луксозно оборудване, цената се покачва. Бая.  Средно Пежо, струва ~12-13 500 марки. Малките класове, по ~8000 марки.  Големите класове стигат до 17-18000 марки. И до към 20 000 марки, ако е с инжекцион, тонирани стъкла, шпер, климатик, ел. стъкла и прочие набор от екстри.  Е, има и малки, не скъпи т.н.  ,,народни" коли.  Видяли сте брошурите на Голф 1, там пише, кое-колко му струва.   Лошото е, че не всеки е имал възможността и .....правото, да има възможност за купуване на западен автомобил. А и тия цени 8000 нагоре марки, от къде ще се изработят само те си знаят. И все пак, има хора, които имаха чисто нови такива автомобили. Диб-дюс.   В крайна сметка, голяма част се купуваха на старо. Кола на по 4-5 години, особено на нафта.......дошла в България на 300 000 км. през 84-та.  >:D  Таман се е разработила.  :))  Както и да е.


За материалите, не бъдете толкова стръвни към Соцът.  Явно, не си видял, как Италиянска ЖАБАРСКА  пластмаса на 20-30+ години се разпада.  Буквално при ДОПИР, как целия запазен салон се руши от едно просто и внимателно ползване, изведнъж. Само да е хубав и го остави 2 години без гараж - разпада се.  Френски коли, ама същата простотия. Те поне се напукват, като стафида без да се разпадат. Ладов салон пък, за да се напука таблото, трябва да е неподдържано през всичките 30 години.    Извинявам се, имах Лада, която беше 1979-ти набор. Никога не е имала гараж и е седяла само на вън. Салонът беше едно от нещата, които правиха тая овехтяла на външен вид кола, невероятно уютна и приятна.   


 Кофти пластмаси  и такива неща има не в един чуждестранен автомобил.  Леле, малките и средни класове Пежа- стрес и уплаха.  :-[ :-\ :(  Малки и средни класове Волво, Форд, Опел.....да не изреждам.   Въпреки това, смятам, че свежестта на един интериор зависи най-вече от полаганите за него грижи.  Вярно и материалът старее, но този процес може да се забави, поне външно доста дълго.  И е въпрос на желание още от ранните години на автомобилът, да се полагат грижи за него.

Много повече Лади,Москвичи и Волги съм виждал с БЕЗУПРЕЧНИ салони (седалки, кори, табла, тавани), от колкото западни автомобили.  Сори, но факт. Даже и по вторичните суровини, мога веднага да намеря перфектно табло за Лада 1500/1600 или Жигули.  Дори за 5-ца и 7-ца.    Хубав интериор на западна кола, уви, много трудно се намира. При това цял. За цена да не говорим.  Там вече става ужасяваща спекула.


Та, спокойно, покойно. След още 2-3 годинки, Лада/Москвич/Волга/евентуално някой изпаднал Жук/Ниса или Полски Фиатник, пък Шкоди....... ще бъде изключително рядка и не масова кола. Още по-малко ще са тези, които са били съхранявани добре и са се запазили, като почти нови. И най-малко такива, които са чудесно възстановени. И най-добре да е така. Все още има доста скрап, дето всеки момент ще й паднат колелетата по паважа.  Като се изчистят тия гнили, ръждиви дрънкулници, ще останат най-хубавите.  Лошото е, че все по-често попадам на Шкоди с оригинални, чудесни ламарини,  Москвичи на заводски гуми, които палят от четвърт и Лади на оригинални бои, БЕЗ корозия, крещящо гаражни и свежи коли, хвърлени на отпадъци.  :-\  Нищо де, тамън ще има още малко време хубави такива части да си наскуби човек.

Като каза материали, електрически инсталации на западен 30 ярен кошник, дано не ти се налага да правиш. Да не изпаднеш в ужас и възмущение, как може проводничета квадратно мм. да бъдат ,,товарни" кабели,  движещи  големи консуматори и важни системи в една кола. И как цялата тая магия започва да се рони, клеясва, окъсява, горят компютри, скапват се модули на централно, повреждат се други системи, постоянно нещо се разваля, като го оправиш и тръгне - съседната  се проваля.....недей.  Руснакът, поне слага доста юнашки и излишно дебели кабели, където изобщо няма нужда от тях.  Тоест, в цялата кола. И, ако никой не се меси в тяхната работа, дори огромни, ужасяващи утечки се усещат много слабо и по-скоро оказват дразнещ ефект, вместо да причиняват внезапна нервна криза.


Не трябваше тая тема да се превръща в бойно поле.

« Последна редакция: Януари 07, 2012, 04:40:49 от Тодор Живков »