Автор Тема: Ретро рали "Розова долина" 2011  (Прочетена 24099 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 02, 2011, 11:34:41
Отговор #40

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
НА първата се е събрала голяма дружина гледам и помагат :)
Налазили са те шкодаджии - на късмет ще да е! Един даже ти пропълзя в колата :))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 02, 2011, 17:09:48
Отговор #41

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Две думи и от мен набързо по някой наболели въпроси.Нямах възможност да бъда на Розова долина по целият му маршрут, но си направих труда , да видя финиширалите коли в Карлово.Боби Моравенов ми каза , че има над 50 екипажа...това е похвално, при положение , че не видях много хора...явно имат причини да не дойдат.За справка на същите дати на писта Дракон имаше 40 заявки за нац.шампионат, Вие си преценявайте за какво става дума.
Що се касае за международните участия , ще си кажа и аз мнението...собственото.Така 3000 евра...много пари са...аз лично не бих отишъл , а бих си подсигурил с тези пари участия на нашите мероприятия.Както знаете сезона започва Март и завършва Декември.По моя проста сметка с тези пари ще уважа поне 6-8 организатори.Опитвал съм се през годините да бъда на всяко мероприятие, но винаги изпускам по две-три, какво да се прави.Та аз лично не бих отишъл в Румъния за тези пари , та ако ще и Румънка да ми подарят.По въпроса за Гърция и другите балкански ралита , защото те са си ралита и се правят по всички правила на ФИВА и ФИА .Има български екипажи които участват,даже и печелят.Аз се бях записал преди две години в международното рали Стримон, но те го отложиха , защото бяхме само десет екипажа от България, а изискването на организатора и спонсорите беше мисля минимум 20 от България.Даже си записах и другите две коли за учаястие ...ама ниц...пак не стигат.Оттогава само отделни хора, имащи информация ходят по такива ралита ...не походи и екскурзий , а ралита , ни съобщават в пресата с три реда какво е било...Еми как да отида като незнам за какво иде реч и нямам инфо...Айде карайте си сами.Много покани има и от Македония и Сърбия, но пък тук има малък проблем, те не са в ЕС и има малко спънки по границата , но не е болка за умиране...Сърбите ни канят , ние не можем да се организираме, Сам ли да ходя...??? С македонците поддържаме някакви контакти , но и там е слаба работа...За западна европа пък въобще не ми се коментира.
Тук искам да кажа също и мнение по един много наболял въпрос...Правиш някаква кола мърнайсе години, набиваш едни дискотечни десет бона примерно , става като излязла от завода , и я показваш веднъж в годината.Егати и работата! Ужас ! Ми направи си хола 40 квадрата и си я паркирай в секцията.Не ги разбирам такива хора, даже трудно общувам с тях , колкото и да имам желание за нещо повече.Кола на платформа, ебати реставратора или колекционера , щом не можеш да си направиш колата да мине примерно 300 км.Тук не визирам предвоенните коли , щото при тях е ясна работата, с по 5-10-15 коня..даже ако вдругиден искарат Форда от музея на Мото - Пфое , сигурно пак няма да е на ход...Ама Айде...забелязвам и една тъжна тенденция...Много колеги ходят само на едно две мероприятия в годината, а сякаш няма други.Вярно , че програмата е наситена , но все пак има и близки мероприятия, около София на радиус 100 км са десетина тази година, но те пак не идват...защо ли...??? Не всичко е пари.
Що се касае за каране на рали....еми ако има желаещи да карат на истинско рали , на затворено трасе, както си е по дебелите книги , да ми се обадят...ако им стиска да си изкарат колите...Аз миналата година карах на Хеброс като отваряща кола...Тази година пак ще карам, даже на България ще карам, мисля и на няколко планински да се пусна като пилотка...Тука няма мрънкане, или искаш да караш или не искаш и само си намираш причина и оправдание.Който има желание , си намира начин....мога да пиша и по други въпроси , но по приятно ми е да ходя да си измия колата за Спасовден...Айде много здраве и ще се видим в Събота, по очилата ще ме познаете...Поздрави
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Юни 03, 2011, 01:12:47
Отговор #42

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Две думи и от мен набързо по някой наболели въпроси.Нямах възможност да бъда на Розова долина по целият му маршрут, но си направих труда , да видя финиширалите коли в Карлово.Боби Моравенов ми каза , че има над 50 екипажа...това е похвално, при положение , че не видях много хора...явно имат причини да не дойдат.За справка на същите дати на писта Дракон имаше 40 заявки за нац.шампионат, Вие си преценявайте за какво става дума.
Що се касае за международните участия , ще си кажа и аз мнението...собственото.Така 3000 евра...много пари са...аз лично не бих отишъл , а бих си подсигурил с тези пари участия на нашите мероприятия.Както знаете сезона започва Март и завършва Декември.По моя проста сметка с тези пари ще уважа поне 6-8 организатори.Опитвал съм се през годините да бъда на всяко мероприятие, но винаги изпускам по две-три, какво да се прави.Та аз лично не бих отишъл в Румъния за тези пари , та ако ще и Румънка да ми подарят.По въпроса за Гърция и другите балкански ралита , защото те са си ралита и се правят по всички правила на ФИВА и ФИА .Има български екипажи които участват,даже и печелят.Аз се бях записал преди две години в международното рали Стримон, но те го отложиха , защото бяхме само десет екипажа от България, а изискването на организатора и спонсорите беше мисля минимум 20 от България.Даже си записах и другите две коли за учаястие ...ама ниц...пак не стигат.Оттогава само отделни хора, имащи информация ходят по такива ралита ...не походи и екскурзий , а ралита , ни съобщават в пресата с три реда какво е било...Еми как да отида като незнам за какво иде реч и нямам инфо...Айде карайте си сами.Много покани има и от Македония и Сърбия, но пък тук има малък проблем, те не са в ЕС и има малко спънки по границата , но не е болка за умиране...Сърбите ни канят , ние не можем да се организираме, Сам ли да ходя...??? С македонците поддържаме някакви контакти , но и там е слаба работа...За западна европа пък въобще не ми се коментира.
Тук искам да кажа също и мнение по един много наболял въпрос...Правиш някаква кола мърнайсе години, набиваш едни дискотечни десет бона примерно , става като излязла от завода , и я показваш веднъж в годината.Егати и работата! Ужас ! Ми направи си хола 40 квадрата и си я паркирай в секцията.Не ги разбирам такива хора, даже трудно общувам с тях , колкото и да имам желание за нещо повече.Кола на платформа, ебати реставратора или колекционера , щом не можеш да си направиш колата да мине примерно 300 км.Тук не визирам предвоенните коли , щото при тях е ясна работата, с по 5-10-15 коня..даже ако вдругиден искарат Форда от музея на Мото - Пфое , сигурно пак няма да е на ход...Ама Айде...забелязвам и една тъжна тенденция...Много колеги ходят само на едно две мероприятия в годината, а сякаш няма други.Вярно , че програмата е наситена , но все пак има и близки мероприятия, около София на радиус 100 км са десетина тази година, но те пак не идват...защо ли...??? Не всичко е пари.
Що се касае за каране на рали....еми ако има желаещи да карат на истинско рали , на затворено трасе, както си е по дебелите книги , да ми се обадят...ако им стиска да си изкарат колите...Аз миналата година карах на Хеброс като отваряща кола...Тази година пак ще карам, даже на България ще карам, мисля и на няколко планински да се пусна като пилотка...Тука няма мрънкане, или искаш да караш или не искаш и само си намираш причина и оправдание.Който има желание , си намира начин....мога да пиша и по други въпроси , но по приятно ми е да ходя да си измия колата за Спасовден...Айде много здраве и ще се видим в Събота, по очилата ще ме познаете...Поздрави


Много точно казано за някой неща, НО имам критика към теб и другите на калояна. Защо при ретротата се пускат/водят/ таймерите? Защо аз със сток ще съм/да съм/ между тях? Не че няма да дойда със нещо за згъвка,ама ще е само откъм тенекий.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Юни 03, 2011, 09:50:31
Отговор #43

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Влади, по първия ти въпрос - когато ти пристигна в Казанлък много колеги вече бяха си тръгнали, дори и ние бяхме на кантар дали в жегата да чакаме кмета от 13.30 почти до 16 да каже 2-3 приказки и да обяви наградените, между които почти сигурно няма да сме... е поне теб дочакахме и ти се зарадвахме повече от на кмета :)
По повод международните ралита - работата е ясна и опира до финанси, които не са по джоба на всеки дори и на запад. Не става въпрос само за таксите, ами и за подготовката на колата /не е за палещи с бутане Повелители на бетона :P :))/ Другият вариант е малко ретро туризъм в стил Дочно - още чакам неговата програма за Одрин и Александрополис, макар че в резюме е ясна - разходка, парад, банкет + малко плаж може би.
Трето, за много старите и особено редки коли наистина няма друг начин освен платформа - добре, че все пак ги изкарват хората да ги видим и ние, а не си ги държат само в хола. Същото важи и за бегачките, примерно моята 130РС как ще иде на ход до Златни или Нептуна, като ресурса на мотора и е 2000 км?
И последно, ще ти се обадя за малко разяснения как се кандидатства за фройлойфер и какви са изискванията - примерно пежото ми дали ще ги покрие?
« Последна редакция: Юни 03, 2011, 09:52:37 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 03, 2011, 17:08:18
Отговор #44

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Колега Ванко, ако ме питаш за състезанието през Април на Калояново , веднага ти казвам , че нарочно пуснахме и по млади коли да карат за да разчупим състезанието.Имаше пет групи по години и клас Модифицирани, които Ричи беше поканил да карат за атракция.Ако ме питаш за онзи ден...на Дракона имаше кръг от Националния шампионат на БФАС, и там е абсурдно да караме, освен като пилотки, но аз не карах...имах си работа по организацията на трасето и работа с медийте и томболите.Поради тази причина и пропуснах Розова долина.Що се касае за организирането на състезания или паради, походи, приемам всякакви критики и похвали, защото , така ще имам възможност да си поправя пропуските.Когато правихме програмата на Ретро рейсинга на Дракона през април , трябваше да се съобразим и с факта , че от ФИВА определят давността за даден автомобил, а тя е 25 години ! И така едно голфче, кадетче ,фиатче може да участва и ние не можем да го върнем.За догодина състезанието ще има друг формат и друга визия.Това е засега.Поздрави ;)
Митак, за по старите коли съм съгласен , да се карат на платформи, но за по младите, 60-те, 70-те, не ми се говори, но всеки си знае.Аз мойте си ги карам всеки ден и ми е мирна главата.По нагоре някъде четох , писането на един колега , дето си е намерил Вида Контакт. О.К. няма лошо, но ако кара колата всеки ден , според мен е потенциален убиец, гумите нямат сцепление, стар ДОТ Стават пластмасови и т. н. Много ми е интересно някой като ми каже намерих си за ОПЕЛА, оригинални маркъчета за спирачките в Германия и си ги купих за 50 Евра...и какво от това ...Колко пъти ще спреш с тях....??? Та те са правени през 67-ма година...Ебати и оригиналите , след 15 дена ми вика , ми те се изпокъсаха, нацепиха се и т.н....Еми много си тъп бе Саше...и ми се разсърди.Тъпанар..Само много ми е интересно , откъде си намирате оригинална спирачна течност, оригинално масло и оригинални накладки...???? Ако всеки ден ги карате тези коли с тези части и консумативи, значи сте потенциални убийци на пътя...!!! Аз си направих маркучета за по 12 лева едното и не са мръднали, по същия начин си правя и останалите части, от който имам нужда, бай Стругар си знае работата.Митак, що се касае да караш по състезанията , всичко е въпрос на договорка с Организатора, той има тежката дума.Прави ми впечатление , че все повече ни търсята за разни работи, всеки се стреми да разчупи стереотипа и занапред ще има много да се кара, поне при мен е така...само да съм здрав, ще раздавам пълната газ по трасетата, колата хич не я жаля, ще си направя нова.Утре ще се видим и ще ти кажа подробности... ;) :D
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Юни 03, 2011, 18:33:44
Отговор #45

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Другият вариант е малко ретро туризъм в стил Дочно - още чакам неговата програма за Одрин и Александрополис, макар че в резюме е ясна - разходка, парад, банкет + малко плаж може би.


Общо взето така ще е Митко,плюс опция във вид на оферта който желае да остане в същия хотел в Дедеагач и след приключването на мероприятието.Именно затова мероприятието ще приключи в Дедеагач и след това кой откъдето и както желае.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юни 03, 2011, 18:47:39
Отговор #46

Неактивен dyankog

  • Публикации: 81
По нагоре някъде четох , писането на един колега , дето си е намерил Вида Контакт. О.К. няма лошо, но ако кара колата всеки ден , според мен е потенциален убиец, гумите нямат сцепление, стар ДОТ Стават пластмасови и т. н.
Аз съм колегата с Вида-та.  Не се считам потенциален убиец. Занимавам се с продажба на гуми - знам че са пластмасови след толкова години, знам, че сцеплението им е като на балатум, но автентичния вид на автомобила /ВАЗ 2101 1972г./ го изисква. Когато се налага придвижване, се кара с двадесет км./ч. по-бавно отколкото е безопасно.  Не си карам автомобила като ежедневен. За целта имам Октавия 2 2008г. Даже сега замислям комплектоване на 4 бр. гуми 165/70R13 на Ладови джанти и да ги монтирам на автомобила, докато стигне до мероприятието. На място да слагам Вида-та докато мине мероприятието. Връщането с новите гуми. Това означава обаче съпровождащ автомобил. 4 гуми с джантите ще са неприятна гледка на които и да е Ретро Парад. Крика също.
За оригинални течности не ми се говори - опитах се да оправя спирачките на ГАЗ 21 1969г. със спир. течност ДОТ 3. Не става, разлагат се гумените части. Помпата вън и поръчка на гумички по размер и устойчивост на ДОТ 4. Сипи "розов" антифриз в който си искаш олдтаймер и виж какво ще стане /тече като лейка/.
Никога не съм твърдял, че старите технологий са по-добри. ГАЗ 21-цата спира като кораб - след две пресечки. Жигулата спира малко по-бързо - за една пресечка. Явно нещата се усъвършенстват и има напредък. Но когато се управлява автомобил - първото нещо, с което трябва да се съобразявате, е възможностите на автомобила и за спиране и за завиване.
Прави каквото трябва, пък да става каквото си ще!

Юни 03, 2011, 18:59:42
Отговор #47

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Колега аз изразих мнение , ако колата се кара всеки ден , ако я изкарваш само няколко пъти в годината  съм съгласен . По въпроса за спирачната течност използвам цялата гама на ФЕРОДО, а Асконата я карам с ФЕРОДО РЕЙСИНГ, и съм доволен, всички части , жила маркучета и тем подобни си ги правя при приятели и всичко е ОК..Взех и чисто нови КОНИ-та, но не съм ги монтирал, правя един експеримент с Ладови Амонтесиори, и ще преценя след рали Хеброс с кои ще остане...
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Юни 03, 2011, 21:45:01
Отговор #48

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Аз съм колегата с Вида-та.  Не се считам потенциален убиец. Занимавам се с продажба на гуми - знам че са пластмасови след толкова години, знам, че сцеплението им е като на балатум, но автентичния вид на автомобила /ВАЗ 2101 1972г./ го изисква.

Колега по това което пишеш се разбира ,че гониш автентичен вид.Аз не съм се итересувал никога от автомобилите ВАЗ,но като човек от автомобилния бранш поназнайвам това онова.Нямам спомен някога ВАЗ 2101 да е идвала от Съветския съюз с гуми Вида спорт,още по малко пък през 1972 г .Завода във Видин не можеше да задоволи вътрешния пазар,та камо ли да изнася за Толияти.Оригиналните гуми на Жигулата са 6.15/13  ,във почти всички заводи в Русия се произвеждат и до днес,модела е И-151 и всеки вносител на руски гуми може да ги внесе .Щом целта е автентичен автомобил,твоята гума е И-151.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юни 04, 2011, 07:26:25
Отговор #49

Неактивен dyankog

  • Публикации: 81
във почти всички заводи в Русия се произвеждат и до днес,модела е И-151 и всеки вносител на руски гуми може да ги внесе

Радвам се на оптимизма ти по отношение на възможностите на вносителите на руски гуми. Познавам се лично с повечето от тях. По време на подготовката на автомобила съм разговарял с повечето. Никакви шансове за внос. За да има все пак ретро вид реших да сложа ВИДА-та. Знам, че никога не са идвали ВАЗ-ове с ВИДА, но ми се стори по автентично от Корморан-а /например/.
Прави каквото трябва, пък да става каквото си ще!