Автор Тема: Победа ГАЗ 20  (Прочетена 31253 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 14, 2011, 11:45:00
Прочетена 31253 пъти

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Колеги,реших и аз да ви представя един много рядък в България автомобил ,автомобилния символ на победата във Втората световна война Победа ГАЗ 20.
От петте останали у нас Победи само две са в движение,а моята е единствената която постоянно се кара по ретро мероприятия у нас и в чужбина и събота и неделя.Когато я купих  преди  десет години беше  в движение ,но в ужасно състояние,по нея имаше неща от Варшава,Ниса,Лада ,Робур и какво ли още не.Последва пълно разглобяване,всичко непобедово моментално замина на вторични и всичко необходимо като оригинални части по купето доставих предимно от Русия,а по двигателя нещата основно ги намерих тук. Също така ще представя и  лицензната, леко променена полска версия Варшава 201.Варшавата първоначално я купих бракувана за резервни части,но преди три години реших да я въстановя.
И двете коли са с оригиналните двигатели със стоящи клапани,възстановил съм ги максимално близо до оригинала,като някои по дребни детайли продължавам да изчиствам и сега.
По ретро мероприятия на Победата слагам  московски оригинални номера от 1959 г.




Тук на Атон -пристанището на Уранополи и плажа на Аспровалта.

А ето и двете машини.

С Варшавата още на първото излизане след възстановяването с ретро рали Розова долина се качих на Шипка.На мен изкачването на 1185 м н.в. за изпробването на двигател от основен ремонт ми се видя недостатъчно,затова тръгнах с ралито от Пловдив,след това си измених маршрута като първо минах през Беклемето 1565 м н.в.,оттам през Троян ,Севлиево и Габрово се качих на Шипка и се включих отново в ралито .


















 
« Последна редакция: Януари 05, 2014, 11:33:09 от dido1903 »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Май 14, 2011, 16:07:16
Отговор #1

Неактивен rsk

  • Публикации: 2449
Поздравления за добрия вид и на двете ти коли. Много интересно си ги подбрал - оригинал и лицензно копие.
Новият цвят на Победа-та е страхотен и според мен стои чудесно на колата. БРАВО!!!
На мен би ми било много интересно, да видя по - ранни снимки на колите ти - преди и по време на реставрация.
Всъщност победата оригинално резедава ли е била?

Май 14, 2011, 16:33:16
Отговор #2

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Ами когато я купих Победата беше резедава и я боядисах така което си беше грешка отвсякъде..Преди второто боядисване свалих всичките пребоядисвания и излезе оригиналния цвят сив. Сивото на тези коли не ми е харесвало никога,затова я боядисах в  друг цвят от заводската гама-кипарис.
Варшавата  беше синя като я купих,намерих оригиналния цвят бежов ,тук без да се замислям вече я боядисах в оригиналния цвят.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Май 14, 2011, 20:04:46
Отговор #3

Неактивен победовод

  • Публикации: 836

На мен би ми било много интересно, да видя по - ранни снимки на колите ти - преди и по време на реставрация.


За съжаление преди и по време на реставрация снимки не съм правил.Имам само две снимки на Варшавата и ги прави един приятел,който го бях взел да ми помогне да я натоваря на колесара.Ето я,изгнила и без двигател,стария собственик и беше сложил двигател с висящи клапани от Варшава 223 ,накарах го да го свали да не го изхвърлям аз.

«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Май 16, 2011, 09:04:45
Отговор #4

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5102
Впечатляващи автомобили!

Мастодонти на пътя. :)

Зеленият цвят на Победата е като от бошура, много красиво стои с дебелите хромирани елементи.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 16, 2011, 09:38:07
Отговор #5

Неактивен Liusi purata

  • Публикации: 71
Браво и поздравления за добре свършената работа.
0888318110 Людмил

Май 16, 2011, 10:29:08
Отговор #6

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
 :)
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Май 16, 2011, 14:18:07
Отговор #7

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7180
О Жоро, най-сетне и ти се появи тук. За колите няма какво да кажа - чиста проба класика, особено в тези оригинални цветове, щото има и едни "реставрирани" с металици, дето... :-\ Само да добавя, че на живо са още по-впечатляващи, надявам се да ги видя отново след 2 седмици на Розова долина.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 16, 2011, 14:20:22
Отговор #8

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7180
п.п. Сега ако намериш и оригинален полски номер за Варшавата наистина ще те призная :D
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 16, 2011, 19:07:28
Отговор #9

Неактивен победовод

  • Публикации: 836

Зеленият цвят на Победата е като от бошура, много красиво стои с дебелите хромирани елементи.

Да ,това натежа основно при взимането на решение да се откажа при боядисването от исторически по правилния св. сив цвят.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.