Автор Тема: Победа ГАЗ 20  (Прочетена 31375 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 18, 2011, 09:36:22
Отговор #20

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
А да попитам има ли нещо общо в частите между Варшавата и Победата? Взаимозаменяеми ли са някои части и кои?

Май 18, 2011, 18:10:12
Отговор #21

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
А да попитам има ли нещо общо в частите между Варшавата и Победата? Взаимозаменяеми ли са някои части и кои?

Значи колега хронологично нещата са така. 1951 г. руснаците подаряват на поляците лиценза на Победата,но поляците заплащат цялата техническа документация.До 1956 г. поляците правят Варшава М20 която се отличава от Победа 2-ра серия само по надписите. През тези години поляците слагат руски възли и агрегати и поетапно усвояват  производството в Полша и някъде към 1955 г.  всичко вече се прави в Полша. В 1957 г. поляците изменят леко външния вид,като променят решетката на радиатора,бумеранга на капака, предните мигачи и някои други дреболии и я кръщават Варшава 200.През 1960 правят още някой дребни промени ,слагат  отзад два стоп сигнала(на Победата е един в средата),променят дизайна на волана,реле за зареждане с два автомата(на Победата са три автомата),сменят карбуратора и слагат стартер с реле(на Победата е механичен стартера),ключ за мигачите на кормилната колонка (на Победата е горе на арматурното табло),а на арматурното табло където е ключа за мигачите на Победата слагат пепелник.Сменят джантите от 16 на 15 цола,местят надписите Варшава от капака на предните калници и кръщават колата Варшава 201.С това се изчерпват общо взето разликите между Победата и Варшава М20/200/201 ,ако съм пропуснал нещо ще е някоя дреболия.След 1964 г. поляците вече правят седаните 203/223 и 204/224 които имат малко общо с Победата,203/223 е с двигател със висящи клапани,но се правят  и седани 204/224 със стария двигател.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Май 18, 2011, 19:35:43
Отговор #22

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
П.П. Пропуснах да отбележа още една важна промяна която правят поляците на Варшава 200.Поставят заден мост с променена,по надеждна конструкция.Кожуха на моста е от две части и полуосите са с фланцево закрепване на колелата .На Победата кожуха е от три части и полуосите са със закрепени на конус главини.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Май 18, 2011, 20:43:44
Отговор #23

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Благодаря за подробния и точен отговор!

Май 19, 2011, 01:27:36
Отговор #24

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Има ли разлика в диференциалите ?  В същност, Победовият с конусни зъбни колела ли е или хипоидни?

Май 19, 2011, 07:15:58
Отговор #25

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
В диференциалите няма разлика и са с конусни зъбни колела.Всъщност този мост който поляците слагат на Варшавата  също е руски,от ГАЗ М72.Поляците го купуват от руснаците и го слагат едно към едно на Жука и Нисата,а за Варшавата само свалят опорите на ресорите отдолу,за да може моста да се сложи върху ресорите.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Май 19, 2011, 20:55:57
Отговор #26

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Старата Варшава ми е тръпка много отдавна! Гледам, че в момента се предлагат 1-2 по сайтовете, но не ми се връзват цена-състояние.

Колега щом ти е тръпка и ако си решил да си вземеш гърбушка(така наричат поляците старата Варшава),искам леко да те мотивирам.Тя си е доста атрактивна кола и поляците я ценят много,въпреки че недолюбват руснаците.У нас все още има останали достатъчно голямо количество,така че избор има.С резервните части  по двигател и трансмисия няма никакви проблеми,все още има достатъчно заредени магазини с части за ЖУК и Ниса.По купето периодично излизат в продажба нови работи,а и по моргите отвреме навреме се появяват гърбушки,а Варшави седани се появяват по често ,така че и с частите по купето  всичко е решаемо тук.Не така е положението с частите по купето на Победата,тук за нея няма почти нищо ,което си е персонално само за нея.У нас също старата Варшава си има почитатели,има няколко направени които се появяват периодично по ретро ралитата ,а една Варшава М 20 се прави усилено и скоро очаквам да подсили ретро мероприятиятаТака че ако имаш желание взимай докато има избор,че при всяко достигане на цена от около 50 ст. на желязото някоя и друга гърбушка заминава във вид на скаб,и ще дойде време когато ако изобщо може да се вземе ще е доста трудно.На всеки който е възстановявал стара Варшава,ако е потърсил съдействие от мен,съм помагал с каквото мога,можеш да разчиташ.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Май 19, 2011, 21:45:05
Отговор #27

Неактивен dragomir_68

  • Публикации: 132
В диференциалите няма разлика и са с конусни зъбни колела.Всъщност този мост който поляците слагат на Варшавата  също е руски,от ГАЗ М72.Поляците го купуват от руснаците и го слагат едно към едно на Жука и Нисата,а за Варшавата само свалят опорите на ресорите отдолу,за да може моста да се сложи върху ресорите.
На Варшавата диференциала е 41-9 зъба, а на Жук-Ниса е 41-8 зъба.
ГАЗ 69

Май 19, 2011, 22:31:53
Отговор #28

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Поздравления за ентусиазма... :)
 Сваляна лие старата боя до метал и забелязвал ли си калайдисване по външните панели,и ако има:на какви места?
Преди доста време бях свидетел на преобразуване на една стара Волга на пикап.В процеса на кърпене беше изтекъл доста калай.По-късно правих един Мерцедес 1955.Калниците му бяха съставни,т.е. от 2 части,споени с калай....Интересува ме по старите кочинки колко и къде е използван калай?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Май 19, 2011, 22:40:28
Отговор #29

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
На Варшавата диференциала е 41-9 зъба, а на Жук-Ниса е 41-8 зъба.

Колега,в тази тема аз писах за разликите между  Победата и старата Варшава(М20,200 и201)  и въпроса беше има ли разлика в диференциалите на тези  коли.Тук отговора е само един- разлика в броя на зъбите  и предавателното число няма 41-8  зъба и предавателно отношение 5.125.Това е и при ГАЗ М72,Жук и Ниса.Моста както писах по горе е един и същи.Вярно поляците на по късен етап слагат на ЖУК-а други цилиндърчета и накладки но това са подробности,родителя на полските мостове е един- ГАЗ М72
На Варшава 223 седана са 41-9 зъба,и предавателно отношение 4.55,но този автомобил въпреки че ми е пределно ясен,аз в темата не съм го коментирал,писах само че има малко общо с Победата,
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.