Автор Тема: Победа ГАЗ 20  (Прочетена 31251 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 08, 2011, 02:03:23
Отговор #40

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Надявам се да ми позволите да не се съглася с тези оценки за Победата и за съветското автомобилокрадене...


Трябва ли да обяснявам какво е самоносещо купе и какво е понтонен тип купе?

Аз пък не знам какви са разликите и ми е интересно да разбера.

Август 08, 2011, 09:15:25
Отговор #41

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
А, май разбрах. Вероятно имаш предвид по-старото значение на "понтон", за автомобил с права линия врати-калници. Казвам по-старото, защото понастоящем тази дума се свързва с други неща, с инж. Барени и т.н. Да, така е, това е един от ранните странично-равни автомобили. Ама за автокраденето си настоявам  :D То точно страничната права линия май най-много отличава Победата от купето, което руснаците са... взаимствали, а именно Опел Капитен. Наистина, не е 100% копие, но си е тунинг на онова купе. Както и двигателят - купен лиценз, но все пак е американски Додж /или поне 4 от 6-те цилиндъра на Доджа  :)/.

Август 08, 2011, 18:56:49
Отговор #42

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
А, май разбрах. Вероятно имаш предвид по-старото значение на "понтон", за автомобил с права линия врати-калници. Казвам по-старото, защото понастоящем тази дума се свързва с други неща, с инж. Барени и т.н.
Аз пък не знам какви са разликите и ми е интересно да разбера.

Така,думата "понтон" в автомобилостроенето винаги ,включително и до днес е означавала само едно-сливането на предните и задните калници с вратите и купето не в права,а в единна линия.Думата " понтон" няма никаква връзка със самоносещо купе,последното означава че към купето са заварени  или хванати с болтове предни и задни лонжерони и съответно купето не е поставено на рама.
Да се твърди ,че думата "понтон " означава самоносещо купе е все едно да се твърди ,че силата на тока се измерва във волтове.

Ама за автокраденето си настоявам  :D

Ако човек ,не е предубеден и погледне обективно купето на Победата и на Опел Капитана ще види, че си приличат единствено по изгърбената задна част.Като самото изгърбване не е еднакво.След това като погледнем  всички амарикански модели от началото на четиридесетте,Волво ПВ 444(модел 44 г.) и ред други , ще се види че всички отзад имат такова изгърбване.Означава ли това ,че всеки автомобилен производител е крал от всеки?
От друга страна ,ако видим европейски модели след 1947г.английския Стандард-47г.,Татраплана-48г.  и др. ще видим ,че си приличат с Победата.Означава ли това ,че англичаните,чехите и т.н. са взаимствали от Победата?
 Не ,чисто и просто световните тенденции в автомобилостроенето през 40-те и 50-те са били такива,такава е била модата!
Така стоят нещата обективно погледнато.
Иначе,субективно всеки може да твърди, че щом нещо макар и нищожно прилича на друго нещо,значи е крадено,
Разбира се,няма да си губя повече по никакъв начин времето и да си износвам клавиатурата ,за да опровергавам подобни писания.

« Последна редакция: Август 08, 2011, 19:11:08 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Август 08, 2011, 20:59:13
Отговор #43

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Ами тогава опровергай самите руснаци. Съжалявам, че не се сещам къде съм го чел, но беше някаква руска статия за създаването на Победата. Самите руснаци бяха написали, че тъй като преди Победата имат нулев опит в разработката на самоносещи купета, вземат за основа купето на успешния Капитен и правят своето. Външната линия е най-малкото, тя най-лесно се преправя. Ето, изправили са чупката на калниците, станала е Понтон. Но на конструктивно ниво и в скритата си част купетата нищо чудно да са изключително сходни. Както от Жигули се пръква и 03, и 07. Пак казвам, не ми е цел в живота да си съчинявам някакви неща, споменавам това, което съм прочел. Ако се сетя и къде съм го чел, ще покажа и статията, но е трудна работа, тъй като непрекъснато чета това и онова, материалите са много.

Август 08, 2011, 21:35:40
Отговор #44

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Ами тогава опровергай самите руснаци. Съжалявам, че не се сещам къде съм го чел, но беше някаква руска статия за създаването на Победата. Самите руснаци бяха написали, че тъй като преди Победата имат нулев опит в разработката на самоносещи купета, вземат за основа купето на успешния Капитен и правят своето.
Ами чел съм я тази статия в едно руско автомобилно списание преди повече от 10 години.В един от следващите броеве на същото списание двама други автори напълно опровергават думите на автора на статията в която се твърди че Победата е копирана от Капитана.
Да и одеве пропуснах  да внеса яснота относно двигателя.И тук грешиш тотално.Нищо общо няма между победовия и двигателя на Доджа,с изключение ,че и двата двигателя имат диамеър на цилиндъра 82 мм.
От там нататъка,руснаците променят изцяло мазителната система,вместо верига,зъбно задвижване на разпределителния вал,хода на буталото е променен,въобще при четирицилиндровия двигател нищо от Доджа не е останало.Това е!
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Август 08, 2011, 21:37:30
Отговор #45

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Възможно е. Ти си спец по този автомобил, определено го познаваш в деитайл, то няма как иначе  :) Аз казвам просто каквото съм чел тук и там.

Януари 05, 2014, 11:14:40
Отговор #46

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Снощи ми се обади мой приятел,който е намерил този форум и ми каза,че в моята тема съм сбъркал годината на производството.Сега отворих темата и се втрещих,някой е добавил в заглавието 1959г.Това освен че фактологически не е вярно,не е вярно и исторически,просто през 1959г. вече Победа ГАЗ 20 не се е произвеждала.Не знам кой и с каква цел е направил тази глупост, а и не ме интересува,но все пак ще му кажа,че това е тема за моята кола и никой няма право да променя заглавието на темата,още по малко пък да вкарва неверни неща.И тъй като устройството на този форум не  ми позволява да премахна тази дивотия,този който я е сътворил да я премахне!!!
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Януари 05, 2014, 11:32:54
Отговор #47

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Това ,съдейки по корекцията съм го направил аз,колега. Преди 1 (една) година.
Не си спомням самата корекция и причината, за което се извинявам.
 Отделно оставям настрана факта,че си го забелязал сега.  :)
Ще махна годината щом държиш,друг е въпросът,че можеше да помолиш и по друг начин.

Не вярвам да се срамуваш от годината на производство на тази страхотна кола.
Ще се позова на твои думи от първия ти пост:
По ретро мероприятия на Победата слагам  московски оригинални номера от 1959 г.

Поздрави!
Диан
« Последна редакция: Януари 05, 2014, 12:06:02 от dido1903 »

Януари 05, 2014, 12:22:43
Отговор #48

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Какво значение има кога е направена корекцията и кога съм го забелязал,даже не съм го забелязал аз, по горе ясно написах че снощи мой приятел ме информира за тази неточност.Тук самия факт на промяна наименованието на темата без санкцията на създателя и е недопустим,а не толкова самата промяна.Номерата действително са от 1959г.,такива съм намерил все пак са от епохата,но това не значи че колата е произведена 1959г.
друг е въпросът,че можеше да помолиш и по друг начин.
С начина по който формулирах публикацията мисля че не съм засегнал и обидил никого.Просто както администрацията е в право да търка публикации по свое усмотрение и да оставя други също по свое усмотрение,така и аз съм в право да посоча недопустимите и намеси когато ги има.
Благодаря за връщането на заглавието на темата в първоначалния и вид.

Поздрави!
Георги
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.