Автор Тема: Москвич 408и - 1975  (Прочетена 41229 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 18, 2011, 12:37:33
Прочетена 41229 пъти

Неактивен vaches

  • Публикации: 86
Като виден сектант на москвич преди 3 години станаха вече се сдобих с този модел. Това е любимото ми купе, попринцип исках 412, но излезна оферта за този осмак и честно казано не съжалявам. Въпреки невървежа си, има някаква романтика в карането на тая кола. Колата купих с газ. Имах планове за бързо пребоядисване, но така и не се намери време и средстава. Пък и мата е на мода сега  :D Предния собственик я е пребоядисвал доста калпаво. Иначе колата не е удряна, има добра линия. Ето малко снимки.


Салона ми е любимото в тоя модел, най-вече черния

Подариха ми хубава решетка, понеже старата беше поядисана с черна боя.

Боядисах си и джантите сиви

супер секретна ключалка си сложих   :D

Тука малък фейслифт му направих

Малко подобрения по спирачките направих, че със старата помпа хич не искаше да спира. Сложих серво и помпа от лада. Смених колектора с такъв от 2138, които заводски имат щуцер за вакуум за серво. Привода на сервото се удължава малко. След интервенцията, мога да кажа, че барабаните спират много водолно. Казанчето е мн стабилно хванато  :D

И тия преходници са необходими, оригиналните тръбички са с по-голямо фи

След спирачките дойде ред на мазането



тялото на финния филтър се премахва, със всичките маркучи към него. Тоя фланец се слага на мятото на грубия филтър, учена работа и налягане на маслото от рода на 5.5 атмосфери...студен де  :D Сипах му манол 15в40, но му е рядко това масло.
Сложих си обортомерче, че все се увличам и го вкарвам в 7 8 хиляди оборота   :))

Реших да се простя с лъскавите тасчета за момента и си сложих 15-ки от бмв.



Голям трактор стана  :D ама доста ми харесва с тия джанти. Търся някой да прави от 2 джанти една или да разширява с обрач.  ::)
Москвич 408и - 1975, Москвич 2140д - 1987

Май 18, 2011, 12:56:09
Отговор #1

Активен MZ ES

  • Публикации: 336
Добра машина! Джантите наистина много я отварят!

Май 18, 2011, 12:59:31
Отговор #2

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
като гледам дрьжката с ключовете на този хубав москвич  започвам да се досещам от кьде италианците са дрьпнали идеята за дрьжките на алфа 156 които си изглеждат доста готино на колата според мен :D

Май 18, 2011, 13:07:35
Отговор #3

Неактивен vaches

  • Публикации: 86
Скоро смених предните амортисьори с двойнодействащи от нива, но нещо не останах много доволен, ще трябва и на тоя да му търся волгови пружини.

По двигателя се мъчих с главата. бях купил една от която дадох да ми резнах едни 3 мм  :D

нагласих й едни ладови клапани

малко се преправят

после се появи един голям проблем с леглото на един от клапаните...

Направо я бях отписал, понеже не ми се даваха повече пари за нея. Един колега от форума обаче ми помогна и ми я направи. Бачка в Джуди. Смени всичките легла, и водачите


Дойде време да я сложим. Тая дейност извършихме на мзето на селото, любимо място за вадене на мотори..

Покрай смяната на главата сменихе всички гарнитури, мазахме с виктор рейнц...Нов притескател и феродов сложихме


И мотора оклепахме малко


щастливата физиономия след два дена работа  O:-)

Запали и тръгна, не толкова колкото трябваше, но все пак повече отпреди. Естествено и маслата пак шурнаха, няма оправия с тоя мотор. Скоро ще бъде пенсиониран, е това го чака

Не съм сигурен, че ще се откажа от осака де, не ми се карат две коли с еднакви мотори. Планове много, действие никакво общо взето  :D
А нещо не виждам къде е копчето за редактиране на постове..Някой ако може да ми подскаже.
Москвич 408и - 1975, Москвич 2140д - 1987

Май 18, 2011, 14:27:20
Отговор #4

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
 Няма такова копче ! :D
 А иначе Москвето е супер . Явно ще го тунинговаш и няма да го правиш в оригинал. Важното е да е с мерак и да постигнеж желания резултат.

Май 18, 2011, 14:49:16
Отговор #5

Неактивен vaches

  • Публикации: 86
Тунинг не, по-скоро искам да ми е функционална. Иначе най-обичам изчистен външен вид.
Москвич 408и - 1975, Москвич 2140д - 1987

Май 19, 2011, 03:43:28
Отговор #6

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Супер му стоят джантите... ама да го свалиш долу, че в момента е в небесата направо.

Май 19, 2011, 11:21:34
Отговор #7

Неактивен vaches

  • Публикации: 86
Супер му стоят джантите... ама да го свалиш долу, че в момента е в небесата направо.

Това ми беше идеята и на мен. Но се оказа, че отзад ми опира във веждите. ЕТ-то на джантите трявба да е по - голямо. Иначе ниски ресьори имам, пружините лесно се оправят. Аз също не обича високи коли, ама така ще е за момента. Фалнците могат да се намалят най-много с 3мм, което е нищо напрактика. Ще пробвам понатам с други гуми и малко заигравка с веждите.
Москвич 408и - 1975, Москвич 2140д - 1987

Май 22, 2011, 00:17:15
Отговор #8

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Не мачкай веждите.Продай тия джанти и си намери от Мазда.



всичко съвпада на 90%.Отзад е на оригиналните шпилки с оригиналните гайки.За отпред трябват фланци около 15-20мм за да не излиза капачката на лагера на главината навън и да не се нага доразширяване на 
централния отвор.А също така и за спазване размера на офсет-а на оригиналната джанта който е ЕТ 20 до
колкото знам а тия джанти са с ЕТ 40.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 18, 2015, 23:42:05
Отговор #9

Неактивен vaches

  • Публикации: 86
Да махна прахта от темата. Доста време мина откакто съм писал последно. По москвича реално не бях правил нищо в продължение на 2 години и горница. През това време съм го карал няколко пъти на село, където седеше. Понеже разбрах, че така и няма да имам достатъчно време и средства да го правя за кратко време, както исках, реших че ще става лека полека. И така в края на 2013-та си го вземах на Габрово. И започна голямото разглобяването. Всички крепежи и детайли от купето си опаковах и надписах, ако стигна до сглобяване един ден да ми е по-лесно.
Бях свалил всички ламарини от купето, като мислех само предния капак и престилка да ползва от това купе. През годините бях намерил ламарини - нови предни и задни калници, нов заден капак за багажника и запазени врати от една морга, надявайки се, че един ден ще се стигне до слагането им. Пробвах най напред с предните калници, които се оказаха доста различни от оригиналните.


Това са снимки на десния калник, който по-можеше да се натамани, докато левия беше по къс с няколко санта. Нямах много какво да правя и реших да ползвам оригиналните. И започна голямото търкане...




От вътрешна страна калниците бяха намазани с няколко вина соц боклуци, които бяха поне 4 пласта, последния от които беше адски твърд и падаше много трудно. За свалянето на различните слоеве боя и други боя ползва телена четка и ъглошлайфа. Търкането е безкрайно, а от вътрешна страна достъпа до някои места е силно ограничен и там съм стъргал с една голяма отвертка. Самите калници са били покрити с някакъв вид грунд и бяха в доста добро състояние за годините си. След свалянето на боите, мазах със ръждопреобразувател на Wurth.
Същото нещо се случи и с вратите. Отново използвах оригиналните, като само предна дясна се наложи да сменя, понеже моята беше доста ръждясала. Преди да си правя каквото и да е ги разглобих.


Задния капак реших да го сменя с чисто новия който имах, но не мисля че имаше смисъл да го правя в предвид това, че и той имаше вдлъбвания, явно са го подмятали по складовете.
След вюрта напръсках най-проблемните места по тези детайли с цинков спрей. Дали е имало смисъл не знам.


Последваха 2 ръце епоксиден грунд. Използвах Боди 989. Специално този продукт на Боди е добър.

Между ръцете намазах тези фуги на вратите и задния капак с боди 999. Доста трудно се нанася. Не мисля, че беше най-доброто което можеше да сложа.

След одисеите с боядисването продължих с разглабянето на купето...
Москвич 408и - 1975, Москвич 2140д - 1987