Автор Тема: Москвич 408и - 1975  (Прочетена 41252 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 19, 2015, 11:16:46
Отговор #20

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Шапка ти свалям за ентусиазма! Радвам се, че има млади хора, възстановяващи с такова старание стари коли, при това Москвич, марка която много хора пренебрегват. Впечатлен съм от последователността, всеобхватността и старанието, но то така и трябва да бъде.Ще следя с интерес, дълбоко в мен си оставам фен на тези коли, те заедно с Лада бях колите на младите ми години, а първата ми лична кола бе Москвич 403 :D Успех!

Февруари 19, 2015, 19:10:13
Отговор #21

Неактивен SKODA

  • Публикации: 126
поздравления за огромния труд

Февруари 19, 2015, 20:29:00
Отговор #22

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Прах, ръжда, пак прах, гняс и трудно дишане, черни сополи и стружки в очите ... ооооо, колко познато  >:D

Едно-две неща от мен - не като препорки, а просто отметки - въпреки неоспоримите качества на Вюрта - остова тънък слой, нещо като люспа и адхезията с него след това според мен не е най, най. Последно ползвам , по препоръка на моя бояджия  O:-) Коростоп , много по-евтин /литъра е 10 лв/, много добра работа с ръждата, остава грапав след реакциата с ръждата и се "впива" в останалата част на стоманата.
За Новола като лепило - и аз го ползвах последно върху ДС-а и стои добре.
А за ентусиазма - нямам каво да кажа- шапка свалям, минал съм по тоя път, вървя го ежедневно и не се забравя ...
Успех !

Февруари 19, 2015, 20:55:50
Отговор #23

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Виждам добре си поработил .... изпълнил си всички технологии по купето-адмирации за което!
п.п. Само не забравяй консервацията за кухи пространства (холограм консервант/технически парафин) след боядисването! ;D
retrobs.com

Февруари 19, 2015, 21:49:29
Отговор #24

Неактивен vaches

  • Публикации: 86
Всъщност работата по москвича е няма и на половина свършена. Преди да започна да го правя четох доста теми тук във форума и с доста приятели занимавали се с подобни неща съм се консултирал. В предвид, че това е първото начинание с което се захващам сам, твърде възможно е да съм направил и да направя доста грешки. Не ме е срам да сбъркам и да си призная, в крайна сметка аз, а защо не и някой друг ще се получи от това.
Вюрта е малко като новите ваксини...всеки го хвали, но никой не знае какво е след 10 - 15 години. Аз съм рискувал с него, ако не е било правилно след време ще си кажа. А иначе реалната цена на литър Вюрт е 30 лева, но трябва да знаеш откъде може да си го намериш за толкова.
Понеже ми бяха грундирали купето след неуспешния пясъкострой, после като ми се наложи да го свалям с телената четка доста зор видях, така че вярвам, че наистина Бодито хваща добре за основата и наистина я предпазва.
Кухините няма да се забравят, но ща са най-накрая, да минат всички търкания и прахове, в праговете още имам пясък...
Москвич 408и - 1975, Москвич 2140д - 1987

Февруари 19, 2015, 21:56:14
Отговор #25

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Ръждопреобразователят на Вюрт е на водна основа останалите на киселинна .... ако има химик у форума нека обясни с формули кое е по добре за метъла .... ъъъ ... за метала ;D
retrobs.com

Февруари 19, 2015, 23:41:45
Отговор #26

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ще кажа хубави думи за Коростопа в тази тема - прави много хубав ,,пропит'' сиво - черен филм на фона на почистеното и намазаното с него.Трябва
да се нанася при температура на въздуха по висока от 15 градуса , слънцето с ултравиолетовите му лъчи е много силен фактор
за перфектен филм. Съотношението цена- качество е много прилично.
Относно химичното съединение което прави , това е двойна сол - някъкъв желязно калиев - метафосфат мисля че беше.

Поздравления за положения труд и пинизи от колегата - положил е една стабилна основа , така да го нарека , и къстъмизирането
с BMW кутия за предавнето на въртящия момент към колелата . Е , определено е доста по яко от стоковата.

Остава само да се прехване грандиозното количество труд по трансмисията , да се получат по добри механични и скоростни
характеристики и изпълнението да е по  безшумно и сигурно от стоковото. :)

Успехи! :D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 20, 2015, 09:03:37
Отговор #27

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Много добре става Москвето! И тъкмо си го разглобил онзи волан да го изхвърлиш и да си сложиш оригиналния кокален по му стои добре а и идеята е по близо до оригинала нали?Поне за видимите неща а волана веднага се набива на очи.

Февруари 20, 2015, 16:59:25
Отговор #28

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
И тук доста интересни неща са се случили - поздравления за труда! Аз лично с интерес очаквам продължението на темата.

Април 12, 2015, 00:07:51
Отговор #29

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Оххххх,
Задължително боядисай шагрето.Купуваш най-простата и евтина боя акрилна боя,прибавяш 10-15% еластификатор + съответния втвърдител и боядисваш...може и с четка.
Небоядисано шагре се набива с мръсотия и много трудно се мие!
Уплътнителите за фуги като Боди 999 и подобните се свиват много след пълно изсъхване.Оставяш да съхне 24 часа и ако прецениш мажеш 2-ри път.
Ръждопреобразователят се казва така,щото с него се третира ръжда.Нанасянето му в/у чиста ламарина е безсмислено.След като му мине реакцията (3-4) часа,преди полагане на следващо покритие е добре леко да се претърка със скоч-брайт.
Както е отбелязъл Румбата след боядисване третирай всички кухини с нещо мазно (парафин),но може да използваш и старо масло.Само че...пръскаш,чакаш 24 часа,пръскаш пак,може и 3-ти път.Целта е мазнотията да проникне в снадките м/у ламарините.
Както ти беше купето на въртящи се стойки щеше да стане муцка,ама ....на бояджия няма как да го закараш така.
Поздрави за ентусиазма  :)
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001