Автор Тема: Москвич 408и - 1975  (Прочетена 41228 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 12, 2019, 22:23:56
Отговор #50

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
супер е, голям кеф да се види как става кола, и то готина! стойката и решетката са супер :)    с кутията каква е динамиката на колата спрямо сток?

Юни 13, 2019, 11:13:08
Отговор #51

Неактивен vaches

  • Публикации: 86
супер е, голям кеф да се види как става кола, и то готина! стойката и решетката са супер :)    с кутията каква е динамиката на колата спрямо сток?

Москвича все още не е настроен както трябва. Делкото е малко на око нагласено, но по големи проблем се оказа карбуратора, сега е ладов 2107 с вакуумно отваряне на втора клапа и явно мембраната се е скъсала и се оказа, че не работи. Иначе по 5-тата му идва много на място, наистина е голям кеф да се кара извънградско сега. Мисля да сложа карбуратор 2140-10, който пак отваря втора клапа с вакуум. На дефорсека карам с такъв и разхода на бензин пада под 7 литра, а аз търся икономията на гориво, до колкото е възможно.
Москвич 408и - 1975, Москвич 2140д - 1987

Юни 13, 2019, 11:17:01
Отговор #52

Неактивен vaches

  • Публикации: 86
Отгоре върху тунела какво ще има? Някакво интересно барче, предполагам?

Да, мисля да се опитам да направя някое допълнително барче, там да монтирам някое сд и изходи за usb кабели за зареждане. Отделно и някоя поставка за предмети, че в момента само жабката мога да използвам. Сега е пробно само с един мокет.
Москвич 408и - 1975, Москвич 2140д - 1987

Юни 13, 2019, 12:50:51
Отговор #53

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign

Юни 13, 2019, 14:47:41
Отговор #54

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Москвича все още не е настроен както трябва. Делкото е малко на око нагласено, но по големи проблем се оказа карбуратора, сега е ладов 2107 с вакуумно отваряне на втора клапа и явно мембраната се е скъсала и се оказа, че не работи. Иначе по 5-тата му идва много на място, наистина е голям кеф да се кара извънградско сега. Мисля да сложа карбуратор 2140-10, който пак отваря втора клапа с вакуум. На дефорсека карам с такъв и разхода на бензин пада под 7 литра, а аз търся икономията на гориво, до колкото е възможно.

Под 7 литра, казваш, пада, предполагам на дълъг път, със скорост около 80-100 км/ч? А иначе на моя дефорсиран вече няколко души ми казаха да слагам механичен или от Лада карбуратор, явно никой не признава ДААЗ 2140 с вакуум. Аз бих запазил оригиналният карбуратор, но като не се намира човек да го настрои, какво да се прави?

82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Юни 13, 2019, 15:23:40
Отговор #55

Неактивен vaches

  • Публикации: 86
Под 7 литра, казваш, пада, предполагам на дълъг път, със скорост около 80-100 км/ч? А иначе на моя дефорсиран вече няколко души ми казаха да слагам механичен или от Лада карбуратор, явно никой не признава ДААЗ 2140 с вакуум. Аз бих запазил оригиналният карбуратор, но като не се намира човек да го настрои, какво да се прави?

Аз го признавам, има нужда от смяна на горивните жигльори и правилна настройка и си храни двигателя съвсем добре. Оригинален к126 не бих сложил изобщо, ладовия е хубаво да се знае, че е на малко по тясно междуболтово и доста трудно влиза на шпилките на колектора, отделно едвам може да се бръкне да се стигне до винтовете за регулировка. Иначе съм си правил опит за каране до Севлиево и обратно, с бензин в шише, раде разход под 6 литра. А когато правихме обиколката на Балканите с 4 човека и пълен багажник не качи веднъж над 8 литра. С механичен карбуратор е трудно да се постигнат подобни стойности.
Москвич 408и - 1975, Москвич 2140д - 1987

Юни 13, 2019, 15:29:24
Отговор #56

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Поздравления за огромния като количество и прецизния като качество труд!
Страхотно е станал - от малките детайли до цвета!
 :)

Август 06, 2019, 11:33:48
Отговор #57

Неактивен vaches

  • Публикации: 86
Малко новости от последните месеци, за съжаление не са свързани с каране, а отново правене. Още на събора протече долното цилиндърче на съединителя и се наложи да се прибирам без амбреаж до Габрово. Купих ново, смених и обезвъздуших, сега е добре. Също така на събора още останових, че долните тампони на носачите няма да ги бъде, загуба на време е човек да се занимава с тях, не стават. Гумата поддаде и колелата се събраха в долната си част.


Това е на 100 километра каране. От Украйна намерихме полеуретанови тампони за москвич, които изглеждат доста добре, дано да карат.



Върнах си и оригиналните москвичови пружини, сега си има класическата стойка.

Така си има дълъг ход и вози много добре, без да тръска.
Също така имах проблеми с бошонното табло, постоянно губеше маса някой бушон и ту фарове нямаше, ту уреди на табло, мигачи. В нета Пачо намери табло за съвремнни бушони, 5 лева струва и дори отворите му съвпадат с тези на оригиналното москвичово. Има си капаче, честно казано много добре стана и най-вече, че всичко заработи съвсем нормално.

Понеже нямаше къде да вържа километража, а честно казано не ми се караше така, най-вече, че не можех да засичам какви километри минавам си поръчах от Китай gps километраж, който изглежда така -

Има малк остакмистики по таблото, за да се монтира, но общо взето е лесна работа.



Затвори се отвсякъде, надявам се да не влизат боклучета.



Не е толкова ярък, просто снимката не е качествена. Много добре работи, бързо се свързва и показва точно. Честно казано приятно съм изненадан, до последно имах съмнения.
Също така Пачо монтира реле за мигачи от Алеко и към него върза аварийни светлини, понеже този модел нямат.
Остана да се смени карба и да се надяваме, че карането ще започне да преобладава пред стоенето в гаража.
Москвич 408и - 1975, Москвич 2140д - 1987

Август 20, 2019, 11:37:30
Отговор #58

Неактивен vaches

  • Публикации: 86
Тази събота успяхме да монтираме и "новия" карбуратор ДААЗ 2140. Стария по незнайни причини не отваряше втора клапа и карането с него не беше приятно, особено по баирите. Коклев имаше купуван преди години и му направи една ревизия, сменихме всичко по него. Малко трудности имахме с монтирането, понеже щуцерите за вакуума опираха в кранчето на партното, но с малко рязане го нагласихме.


ето го и майстора

Последваха настройки, притягане на главата, регулиране на клапани, центровка и тестове. Добре върви за момента, още не съм му засичал разхода, не сме го и натискали много, заради разработката. Иначе мотора има добра сила в ниските обороти, може да се кара спокойно с 80 на 5-та предавка.


Минах 400 километра, километража работи добре засега.
Москвич 408и - 1975, Москвич 2140д - 1987

Август 22, 2019, 09:57:24
Отговор #59

Неактивен vaches

  • Публикации: 86
Снимка с москвича на Сахо, от който взех цвета, не си приличат много като са един до друг сега, но просто неговия е доста матирал.


Охлаждането работи добре, перката не я пуска в движение, загрява бързо. Имам крив диск и при по висока скорост тресе, ще се сменя в най-скоро време. Гледам да покарвам да изчистя леките проблеми възможно най-бързо.
Москвич 408и - 1975, Москвич 2140д - 1987