Автор Тема: Москвич 408и - 1975  (Прочетена 41247 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 22, 2019, 10:16:36
Отговор #60

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Много са готини тия "светлини при паркиране".  Един човек от блока караше до края на черните номера син 408И от 1973г. и тия светлинки бяха вързани с мигачите. Много се кефех като излизаше от уличката за ляв завой и аз съм примерно на балкона с бира и си зяпам. Мига, мига и уооом - виуууу! Потегля. Беше много зле - изгнил и боядисван с четка - върна го за скрап и си взе Лада 2105, която остана единствената соц кола в района.
Оня ден бях навънка и гледам - познат силует минава. Син 412. И пак познавам собственика - един таен човек с много москвичи. Даже съм го карал и много ми хареса.
Между другото, как се държат тия Ижови огледала? Би трябвало да не се сгъват на скорост. Сега с новия карбуратор пробва ли го? 160 не трябва да са му проблем.

Август 22, 2019, 16:23:49
Отговор #61

Неактивен Димо

  • Публикации: 92
Москвича изглежда много добре!
Много ми допадат доработки по ретро автомобилите, когато са направени кадърно.
Скоростната кутия по предавателни числа ли я избирахте или е често срещан тунинг при Москвичите?

Август 23, 2019, 10:54:35
Отговор #62

Неактивен vaches

  • Публикации: 86
Между другото, как се държат тия Ижови огледала? Би трябвало да не се сгъват на скорост. Сега с новия карбуратор пробва ли го? 160 не трябва да са му проблем.

Огледала са много готини, харесва ми, че крепежите остават скрити. Няма как да се огъват при скорост, имат яка пружина в основата. Още го разработвам мотора и се старая да не го зоря, а и честно казано този москвич, с това окачване и гуми не е за такива скорости.

Кутията е с предавателни числа близки до москвичовите 1-3.72, 2-2.02, 3-1.32, 4-1.00, 5-0.81. Иначе и на други москвичи е слагана не веднъж такава и може би има най-много информация как се прави, въпреки че след монтажа повечето издават разни шумове, дали от многото километри или от липса на пълна съостност с мотора. В Русия е масова практика монтирането на ладови кутии, дори продават готови фланци за тази цел, но тук още не е толкова полулярно. Зимата се надявам да успея да я дам за една ревизия, пък да видим какво ще стане след това.
Москвич 408и - 1975, Москвич 2140д - 1987

Август 23, 2019, 12:31:57
Отговор #63

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Оказа се май, че аз съм го натискал най-много  :)) но не повече 100 на 5та. Москвича върви добре, може би иска да се доразработи или малко донастройки , но това с времето като "поулегне" всичко... С тия кутии съм на мнение, че нещата в крайна сметка стават на късмет... Друг е въпроса, че от няколкото правени кутии, една няма да е карана и на бмв и на москвич за да се прецени от къде идва проблема, а мисля, че повече издават някакви шумове...

Август 23, 2019, 13:04:37
Отговор #64

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Шумят си кутийте и от много пробег, никой не е сложил чисто нова такава. А проверката е повече от елементарна, на място, като натиснеш съединител ако шума спира, кутията е. В движение не трябва обаче да се чува. Колкото и да е карана тази кутия, шума се чува само на място. Ако в движение шуми, стърже или вие, определено има проблем.

Август 23, 2019, 14:38:31
Отговор #65

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Не намирам логично обяснение на място да шуми, а в движение - не ... Според мен имаш предвид, че шума трябва да е толкова малък, че в движение шума от вятър, гуми или мотор трябва да е повече и реално да заглушава шума от кутията...  Ама не :D Монтирани на Москвич, голяма част от кутиите си се чуват по време на движения. Ясно е, че не е наред нещо... питанката е дали идва от дефект в кутията или от неправилен(точен) монтаж.

Август 23, 2019, 15:06:06
Отговор #66

Неактивен Димо

  • Публикации: 92
Аз карам БМВ и смених 3 кутии а две разглобявах (и Getrag и ZF). На сегашната смених всички лагери и въпреки това има тракащ шум на празен ход в жегите. Според мен се получава от увеличени хлабини между предавките. Често срещано оплакване при бмвтата от 80-те и 90-те. Така карат дълго но шумът определено дразни.

Август 24, 2019, 13:54:38
Отговор #67

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Аз карам БМВ и смених 3 кутии а две разглобявах (и Getrag и ZF). На сегашната смених всички лагери и въпреки това има тракащ шум на празен ход в жегите. Според мен се получава от увеличени хлабини между предавките. Често срещано оплакване при бмвтата от 80-те и 90-те. Така карат дълго но шумът определено дразни.
Да, шума е точно от увеличени хлабини. Ако кутията ти е направена за масло АТФ, го изхвъпляш и наливаш нормално трансмисионно масло, шума спира. Дори сега на едната кола съм със шперово масло 75/140, точно поради такива шумове. Карам така вече 7-8 години и кутията си работи перфектно. Само на студен мотор е по-тегава смяната на скоростите, ама това за първите 2-3 километра.Иначе и най шумната на място кутия, в движение не се чува, поне аз не помня такъв случай, а през ръцете ми са минали доста БМВ-та през годините.

Август 24, 2019, 23:57:05
Отговор #68

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Ако се появява шум от увеличени хлабини е нормално на място да се чува повече , отколкото в движение, по простата причина, че под товар хлабините се "обират" и реално вече не играят в уравнението  :))  Търсил съм да намеря чертеж на мотор М10 или скоростната кутия с идеята да се свалят размерите за да се направи точен преходен фланец,но така и не намерих...

Август 25, 2019, 03:23:33
Отговор #69

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Чертежите само в Мюнхен, ако още ги пазят. Иначе всяка добре оборудвана механична работилница /стругове, фрези и координат/ ще ти изработят фланец. Във форума имахме такъв човек, ама нещо доста време не е писал.