Автор Тема: Москвич 408и - 1975  (Прочетена 41251 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 17, 2020, 08:05:06
Отговор #90

Неактивен Димо

  • Публикации: 92
Това с лекото виене на празен ход май е запазена марка на Getrag. Аз съм имал 2 Getrag 220 и двете го правеха това. На едната смених лагера на първичния вал, но лекото виене си остана.
Иначе доста добра работа. Никога не съм се замислял, как се докарват кутия и двигател в съосие.

Април 21, 2020, 10:33:17
Отговор #91

Неактивен vaches

  • Публикации: 86
Засега нямам много километири и впечатления от максиса, но едно е сигурно, тихи са. На сухо се държат добре, с твърд борд са, не са меки като кормораните, които бяха преди тях. Надявам се да се държат добре и на мокро. Иначе в неделя смених маслото на двигателя и на дифа. По книга му дават смяна на 3000 км, смених го на 3300. Излезнаха разни неща, дано всичко се е наместило вече. Сипах му 10/40, досега не съм карал с такова, надявам се при загряло масло да държи по-хубаво налягане от 15/40.

Сложих му багажника за колелото и е готов за път. Доставя ми истинско удоволствие да го карам.

Момчиле, хубаво е, че малкия човек се кефи на тези техники. И дъщерята се радва много, особено на меката задна седалка, постоянно подскача на нея.
Москвич 408и - 1975, Москвич 2140д - 1987

Април 21, 2020, 15:12:40
Отговор #92

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Сипах му 10/40, досега не съм карал с такова, надявам се при загряло масло да държи по-хубаво налягане от 15/40.

Разликата не би трябвало да е голяма, но по отношение на налягането не е в полза на 10/40. Ако основният мотив за отиването на 10/40 полусинтетика е по-високото налягане, то няма логика и налягането може само (малко) да падне. Има доста хубави 15/40 минерални масла, подходящи за класически автомобили, и аз всякак ги предпочитам тези минерални масла по ред причини пред тези полусинтетики. Ако е някаква съвремeнна машина, изискваща пълна (и "тънка") синтетка  - това вече е друг въпрос. Но Моско определено не е такава машина.   
« Последна редакция: Април 21, 2020, 15:19:32 от Nik1600GT »

Април 21, 2020, 16:08:16
Отговор #93

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Такива теми най ми пълнят душата - москвич и при това хубав :) Ама на снимките не си личи, на живо е още по добър. Разбира се запознат съм с цялата история, ама ми стана интересно помпата от самара ? Не е ли едно към едно с такава от 2140, само че с разпробит и четвърти отвор ? Не съм виждал на живо самарова и ми е любопитно. Предполагам че и казанче от 2140 ще пасне без проблем, това е доста грозновато и не ми пасва на останалото. Пък и сервото нещо много ми наподобява москвичово, та се чудя дали няма да пасне някои чарк ?

Април 21, 2020, 20:11:31
Отговор #94

Неактивен vaches

  • Публикации: 86
Темата за маслата е безкрайна. Това би следвало да седи по-рядко докато е студено, а като се загрее да има по-добри характеристики и вискозитет от минералното, а от там и по-високото налягане и поне за момента е точно така. Като цяло двигателя е нов и проблем с налягането изобщо нямам. В момента при движение извън града държи според уреда около 5 бара, с минералното беше една идея по-ниско, но и в двата случая е в нормите. Следя как ще бъде във времето и ще пиша.

Относно сервото и помпата от самарата, нямат нищо общо с  москвичовото. Нищо от него не става на ладовия вариант. Седи не много естествено, но иначе трябваше да търся втора ръка от някоя западна или източна кола, а за там трябваше да правя и преходници към помпата, заради разликата в стъпките на резбите. В крайна сметка предпочетох да е ново, макар и руско...Ако и тук ме предадат частите ще подходя доста кардинално :D
Москвич 408и - 1975, Москвич 2140д - 1987

Октомври 05, 2020, 13:11:11
Отговор #95

Неактивен vaches

  • Публикации: 86
Да направя едно включване, че скоро нищо не съм писал по темата. Москвича го карам сравнително често, основно извънградско. Ходих до Варна, няколко пъти до София по работа, Шумен на събора на москвич и още доста километри в района около Габрово. Като цяло съм много доволен от идеята ми за москвича и това което се получи напрактика. Тресенето понамаля, но на моменти се усеща все още леко. Сериозен проблем ми се оказа теча от семерините на задния мост, няколко вида семерини ползвах, но все има леко омазняване. Онзи ден пък се появи някакво бучене, не мога да определя дали е от дифа. Като цяло това са му болежките, сега и към позитивите. Двигателя започна да се отпушва и вече върви доста по-добре от първите 3к километра. Петата скорост му пасва съвсем добре, двигателя има сила в ниските и мога да го карам и с 70 км на тази предавка. По магистралата поддържа 100-120, като вътре в купето се чува шум само от вятъра. Доста хора ме гледаха странно като ги задминавам и продължавам да карам с тази скорост. Разхода също е повече от задоволителен. Зареждам догоре, отивам и се връщам до София и пак го пълня догоре. 7 на 100, като никъде не карам с 80. Понеже мотора е сгъстен се случва да детонира от време на време си вземах комутатор с детонационен датчик. Вземах до още пролетта, но сега намерих време да го сложа.

Руснаците го монтират масово за някоя шпилка на всмукателния колектор, но там е далеч от блока. В крайна сметка по идея на Стефчо го сложих на под изпускателния колектор между първи и втори цилиндър, където заводски има технологичен отвор в блока, но е с 12мм резба. Благодарение на колегата Донков се сдобих с тази шпилка.

Това представлява самия датчик.

Тук горе долу се вижда и как е монтиран, но нямаше как да направя по-добра снимка. Колектора остава стравнително далеч от датчика.

Онзи ден последва тест по Шипка. За моя радост нямаше никакви чукания на аванса. Доволен съм.
Москвич 408и - 1975, Москвич 2140д - 1987

Октомври 07, 2020, 15:33:53
Отговор #96

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Този комутатор и на мен ми изглежда интересно. Може би в някакъв момент бих сложил такъв на Жигулата, макар че с читава центровка нищо не й чука и върви отлично.

Много се радвам, че колата върви толкова добре. 412 двигателят е благодаден за пипане и в резултат се е получила съвсем друга кола. Голям кеф е да караш наравно със съвременните коли, а да си зад волана на 50-годишна кола. Петата скорост си е пета скорост.

Аз сега имах голяма драма със задния мост на Волгата. Оказа се, че нови пиньон и корона се намериха с много търсене и на солена цена. Преди това ми попаднаха две ментета. Не едно, две, които не може да се монтират. Та се колебаех за главно предаване от Чайка - то е много по-бързо, ама с подсиления мотор би вървяла сносно  и тихо. Е, намерих си накрая, ама все едно - един дълъг заден мост и юе върви със 120 без да реве двигателя. Е, спирачките са слаби за бързо каране - това ме и отказва да пробвам подобна радикална промяна.
Поздрави и по-често качвай в темата, на мене ми е супер интересно. Идеята за Москвич не ми е далечна, както е известно.

Юни 10, 2021, 00:25:52
Отговор #97

Неактивен vaches

  • Публикации: 86
Цифровизация :)
Москвич 408и - 1975, Москвич 2140д - 1987

Юни 19, 2021, 21:00:02
Отговор #98

Неактивен vaches

  • Публикации: 86
За мое голямо съжаление, детонационния датчик не свърши никаква работа и двигателя продължи да детонира като е под натоварване и сравнителни ниски обороти. Не остана какво друго да правя освен да търся алтернатива на делкото. Пачо, приятел от форума, вече беше монтирал компютърно запалване на клубния пикап и реших да ползвам неговото ноу хау. Самото управление поръчахме от Украйна, от този сайт - https://secu-3.org/RU/ . Има няколко вида, аз ползвам МПСЗ SECU-3 Lite. Софтуера е безплатен и всеки може да прави свободно настройки по запалването си. Също така има готови карти на заводските запалвания на различните двигатели. Така изглежда кутийката, има добър търговски вид.


Това е лампата за check engine  :D

Какво още трябва всъщност? Бобина от форд фиеста взех аз, хубаво е да се вземе и буксата към нея. Попринцип може и други бобини да се ползват, но тази е на добра цена на старо. За нея направих планка от 1.2мм ламарина.

Наложи се да монтирам и още един температурен датчик, за да може компютъра да го чете, в сайта има подробно описани всички съвместими датчици, аз се спрях на такъв от ГАЗ 19.3828. https://secu-3.org/RU/sensors-and-accessories/ тук има пълен списък. Монтажа ми отне доста време и нерви, в крайна сметка се наложи да сваля всмукателния колектор и въпреки това не успях да развия тапата, която се беше сраснала с алумина, та се наложи да взема по-кардинални мерки.


Датчика е необходим понеже компютъра прави корекции на аванса спрямо температурата на двигателя. Това не е оптимално място, понеже потока пред колектора не е много голям и датчика изостава, но това също може да се промени през софтуера и показанията на оригиналния датчик. Също така може да се свърже ел. перката на радиатора и да й се зададе стойност на колко градуса да се пуска от компютърчето, но това още не сме го направили.
Имах големи проблеми с махането на шайбата на коляновия вал и в крайна сметка се наложи да ползвам обратен чук, който пъхах през отвора на манивела. Предварително си бях взел друга шайба, която бях дал да ми я разпробият и към която монтирах зъбното колело, което Пачо беше дал да направят на лазер в няколко бройки. На самата шайба първо нарязах резба и после заварих гайки.


След монтажа й обратно на двигателя се заех да правя планка за датчика на коляновия вал, който също е от форд, но съм забравил да снимам кутийката му.

И последно преди да се навържат кабелите се наложи да монтирам прекъсвача на карбуратора, който се ползва за системата ИППХ.

По този начин компютара разбира кога да смени картата от тази за ПХ към тази когато мотора е под товар.
След като бях готов с всичката периферия, дойде Пачо да навърже кабелите, задължително за датчика на коляновия вал трябва да се използва екраниран, защото иначе няма палене :) Вакуума за компютъра трябва да не е от карбуратора, както е заводския за делкото, ние вземахме с тройник от маркуча за сервото. Самия компютър монтирахме в купето, под таблото.

В коша стана доста добре бих казал, на кабела с плюса сложихме бушон за всеки случай.

Тук вече няма и делко.



Ходихме до Карлово на сватба, та използвахме момента и за настройка. Мисля, че се получи много добре. Първото нещо което се забелязва е промяната в работа на ПХ. Дален по-стабилна е, на картата за ПХ може да се зададат определени обороти, в моя случай 850 и компютъра автоматично коригира аванса за да държи въпросните обороти. Ще се наложи да се направи и корекция на сместа за карбуратора, по показанията за аванса може да е нагласи оптимално за да работи на 10 градуса, както трябва да е попринцип.
Има опция за запаметяване на две отделни карти и смяната им с копче, но това е по-скоро ако се кара и на газ. Та в крайна детонация не чухме след 200 км тестове, определено си струваше модернизацията и вложените средстава и време. Самия компютър струва към 100 лева, бобината с кабелите и буксата 30 лева, датчик темп. и колянов вал към 15 лева, буксите за тях 6 лева, кабели 20-на лева. Дано да не създава някакви главоболия :)
Москвич 408и - 1975, Москвич 2140д - 1987

Юни 19, 2021, 21:31:51
Отговор #99

Неактивен vaches

  • Публикации: 86
Москвичите не се слават с добра работа на генератора на ПХ и въпреки, че сложих генератор от 21412, който е с по-малка шайба и с 5 ампера по-мощен пак не успяваше да зарежда на ПХ, отделно по време на движение волтметъра отчиташе постоянно стойности от 12.8 до 14.4, които се сменяха през секунди. В крайна сметка реших да го сменя с генератор от таврия, който е същия като москвичовия и е 60А, но не успях да намеря никъде в България, а не ми се чакаше да ми го кара някой от Украйна, ако изобщо можеше да стане. В крайна сметка след доста търсене попаднах на генератор от мазда 323, a2t39391 70А.

Шайба сложих от 21412 пак, но се налагат леки корекции. Вътрешния размер към оста е същия като на маздата, от задна страна се налага престъргване, за да може да влезе в кожуха на генератора.



Маздовия генератор е с вграден реле-регулатор, за монтажа му са необходими диод и резистор, така го видяхме, че е в маздовата схема. Иначе за монтажа към двигателя няма нищо различно от москвичовия.


Сега вече на пуснати фарове, парно и мигачи, имам зареждане на ПХ, успява да зарежда и като пусне ел перката на радиатора.
Москвич 408и - 1975, Москвич 2140д - 1987