Автор Тема: Нещо от старите тавани и мазета.  (Прочетена 120276 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 03, 2013, 17:11:21
Отговор #100

Неактивен USfan

  • Публикации: 10847
Брей, много интересни бегачи.  :)
Бях забравил тази марка - Фрежус.
Чилото оригинална рамка с Колумбус тръби ли е, или е пребоядисвана друга рамка с Чило надписи сложени?
Понеже през 80-те в състезателните отбори често се практикуваше след пребоядисване, на рамките да се лепят лепенки от разни производители, каквито имат налични домакините на отборите.
И така се размиваше идентичността на произхода на колелата.  :))

А ето това списание с над 50 год възраст, наскоро ми го донесоха от Монако подарък за Коледа.
Намерено на тавана на двореца на принц Рение, хахах...  :))
Сканирал съм и съдържанието- на 2-ра стр, има много интересни неща.
Ако нещо по съдържанието някой го интересува, да пише, ще сканирам съответните статии.





Януари 03, 2013, 18:35:33
Отговор #101

Неактивен Porsche924S

  • Публикации: 76
Тези джанти са от някакъв Ситроен. Само двете ли са?

Peugeot 404 + Тасове  само две думички са си.

Април 20, 2013, 16:20:03
Отговор #102

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Бях забравил, че имам такова нещо в нас.








Април 20, 2013, 22:34:40
Отговор #103

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Опааа, колега от фотокръжока... ама предполагам не си ти, нямаш подходящото ЕГН. Още помня промиването с "дозата" в тъмната стаичка и после копирането с прибора от снимката, при което винаги се драскаше негатива... :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 26, 2013, 22:13:56
Отговор #104

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
Бях забравил една грижливо прибрана, много ценна вещ . Днес като стар свързочник я обслужих и отново зае мястото си . Работи даже, но аналоговия сигнал е аут и затова вече има историческа стойност. Още повече ,че съм го поправял лично и затова може би имам сантимент към ретро телевизорчето. Юбилейно производство- Електроника ВЛ 100. Пуснат септември 1969 по случай 100 годишнината от рождението на Владимир Илич Ленин. Черпи 5 вата от акумулатор или 10 вата от мрежата. 16 см диагонал на екрана- 2,5 кг. Красота !



Октомври 26, 2013, 22:27:02
Отговор #105

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Бях забравил една грижливо прибрана, много ценна вещ . Днес като стар свързочник я обслужих и отново зае мястото си . Работи даже, но аналоговия сигнал е аут и затова вече има историческа стойност. Още повече ,че съм го поправял лично и затова може би имам сантимент към ретро телевизорчето. Юбилейно производство- Електроника ВЛ 100. Пуснат септември 1969 по случай 100 годишнината от рождението на Владимир Илич Ленин. Черпи 5 вата от акумулатор или 10 вата от мрежата. 16 см диагонал на екрана- 2,5 кг. Красота !




И уникат , Пламене! :)
Не е аут заради само 12 те метрови OIRT телвизионни канала , купи си RF модулатор( продава се отделно за около 15 лв.)  съвместно
работи с  декодер и преобразува изходния си сигнал на 3 ти телевизионен метров канал.
С такава джаджа си гледам цифрова на Опера 3!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 26, 2013, 22:33:17
Отговор #106

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
Предпочитам да не го тормозя. Навремето още правеше проблеми с честотите. Картината бягаше нагоре -надолу. Кондензаторите съхнат и предполагам ще почнат да дават дефекти. Предпочитам да си го запазя така, без да рискувам да го пална. Пък и телевизари бол, точно на него няма гледам. За времето си е бил направо космическа технология.

Октомври 26, 2013, 22:44:47
Отговор #107

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Кондензаторите съхнат и предполагам ще почнат да дават дефекти.
Основен съветски руски проблем за електрониката и поне за цивилизацията , за военните знаеш не е съвсем така. C:-)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 14, 2013, 17:44:56
Отговор #108

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Основен съветски руски проблем за електрониката и поне за цивилизацията , за военните знаеш не е съвсем така. C:-)

Кирчо,струва ми се,че тук малко грешиш.Някой ден ще ти обърна моя телевизор Знамя 58 да го погледнеш отдолу.Всичките 55 годишни сикатропи на Знамето са на място,не е сменен нито един.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Декември 07, 2013, 09:53:43
Отговор #109

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Колеги искам да ви представя една много красива антика.
Пушка Манлихер Щайер М95 (обезопасена със документи от КОС)
Перфектно запазена .
Искам да я махна з,ащото събирам пари за студентска бригада ако някой си я хареса да свирка.

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.