Автор Тема: Нещо от старите тавани и мазета.  (Прочетена 115095 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 22, 2011, 20:50:53
Отговор #20

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
То, Митак мащаба го не пише, ама като го гледам 1: 30 и нещо.? :))
  Вартбурга да не беше на PIKO.....с дистанционно с.....жило. И аз имах такъв. Детство мое...... :) 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 22, 2011, 21:06:21
Отговор #21

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Ето го и моят "автопарк"  :)) Вартбургът е с дистанционно с кабел. Онова маслинено-зеленото е било доста интересно, съветски ламаринен ЗиМ с много детайли, всички лайсни, емблеми и т.н. са отделни метални елементи. За съжаление е останал само половинка. Веднъж видях такъв цял, като нов, черен. Ама му искаха като за мащаб 1:1  :)) Най-любима ми е Шокадата Спартак, даже вади пътепоказалци отстрани като завива /нима тези Шкоди имат пътепоказалци  ???/

Октомври 23, 2011, 19:39:46
Отговор #22

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Вартбурга и Шкода 1203 са като моите, само че варела ми е народно-полицейска версия, а шкодата - микробус, не пикап. А ето и доказателството, че Баркаса е яка машина - 40 г НЕ стигат да се счупи тази играчка
Преди 40 г:
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 23, 2011, 19:41:32
Отговор #23

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
... и сега:
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 23, 2011, 19:45:20
Отговор #24

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
п.п. за Спартака - според мен това не е пътепоказалец, а лост включващ или задвижващ някаква /може би вече не действаща/ екстра на играчката - ако не си я отварял още, може да надникнеш от любопитство вътре.
А ето и още едно соц. произведение, на което обаче не съм първи собственик, а  намерих на битака:
« Последна редакция: Октомври 23, 2011, 19:47:50 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 23, 2011, 20:17:58
Отговор #25

Неактивен Consul73

  • Публикации: 773
  • Пламен Янев :)
Аз пък си пазя моята Де Томазо МАНГУСТА от моето детство големичка е и беше с кабел и батерия от 4.5волта .но кутийката вече липсва .Търся си кутия за управление всичко друго имам .Колата ми бе купена от майка ми и баща ми те я купиха от Румъния някъде през 1984-5г. голяма е около 35 санта
Ford weist den weg

Ноември 22, 2011, 12:10:43
Отговор #26

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
ДО ВСИЧКИ КОЛЕГИ ПРИТЕЖАВАЩИ МОДЕЛИ НА ВАРТБУРГ, ТРАБАНТ, БАРКАС ИЛИ ДРУГА ГДР МАШИНА. Отскоро открих този сайт и съм радостен, че се намирам сред себеподобни- дали ще ме наричат плюшко, вехтошар, боклучар или кои както се сети мен не ме интересува. Събирам какви ли не стари неща, но най- голяма, а и най- обемна ми е колекцията от коли от ГДР- над 20.. и продължавам да трупам. Имам една мечта и независимо от трудностите продължавам да се боря за нейното сбъдване- създаване на Музей на Трабант. Името е малко подвеждащо, защото в него / когато се случи/ ще има място и за всякаква друга техника. Събирам всякакви моделчета на ГДР- машини и ако има колеги, които имат излишни или са готови да се разделят с техните на съответната разумна цена или да го дарят за бъдещият Музей, то те ще бъдат приети и съхранявани грижливо до момента на излагане на подходящото място. Които желае да се запознае с колекцията ми, може да разгледа тук , но за пълен достъп е необходима регистрация. Колекцията от Сандъци все още не е снимана, но и това ще се случи някой ден.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Ноември 23, 2011, 18:36:52
Отговор #27

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Не бих се разделил с моя връстник-Баркас, но ако беше писал малко по-рано - наскоро видях същата играчка, само че с липсващ покрив у един вехтошар на битака, както и Трабант с липсваща врата... ако видя пак нещо подобно ще имам предвид да го спазаря за теб, стига да не те притесняват подобни липси.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 25, 2011, 08:33:08
Отговор #28

Неактивен doctorZizi

  • Публикации: 309
    • trabantBG.eu
ами тогава ще се наложи да започна да реставрирам и модели.
Прави каквото трябва, да става каквото ще!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско!

Ноември 25, 2011, 22:15:56
Отговор #29

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Това е по-лесно от оригиналите, вЕрвай ми - само време и търпение трябва ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.