Автор Тема: Нещо от старите тавани и мазета.  (Прочетена 115077 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 14, 2011, 21:01:34
Отговор #30

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Със ръчнaта спирачка  с 1 челюст радиално на предната гума и спомагателни колела!
Мил детски спомен,марката е ,,Узловая''.Първото ми превозно средство. :)
Моето беше зелено с червен пластмасов байряк на предния калник... и понеже много обичах да си качвам краката там, веднъж явно по-силно съм натиснал и болтчето, крепящо знаменцето отдолу към калника спраска гумата :))

Ееех, навремето и аз имах почти пълна колекция от съветски велосипеди.
Първия, един Школник, го загубих по малко смешен начин.
Него ми го, така да кажем, конфискува, хахах, C:-)  един пазач на английското посолство.
Това през началото на 80-те.
Аз като всяко хлапе тогава, си колекционирах автоемблеми.
И като всяко дете идиотче, си ги събирах основно чрез гепене от колите, хахах. :)
На западните коли емблемите бяха най сладки.  :D
Разбира се, на по масови марки като БМВ, Форд, Пежо, и разни Бенцове, имах по няколко броя емблеми, и всякави надписи от модели.
Господ обаче си знаеше работата, и по късно, като пораснах, и взех и аз да карам по-интересни коли, ме наказа и мен по същия начин. ;)
Но, за това, друг път. :)

Та, в един хубав летен ден през 1982 или 83 година, не помня точно, бях пратил малкия ми братовчед тогава, да ми краде стърчащата фигурка на предния капак на Ягуара ХЖ12 на посланика.
Обещах му 5 лв за тая фигурка, или 2-3 лв, за стъклената емблема на решетката отдолу, с главата само на ягуарчето.

Обаче тая фигурка беше яко закрепена, и докато я ръчкал с отвертка, излязъл някаъв пазач от сградата на посолството, там, на бул. Левски, дето още е резиденцията на посланика на Англия, и пробвал да хване братчеда за ръката. :P
Братовчеда се отскубнал, но онзи се огледал, и завлачил Школника в сградата, тоест на британска територия. ;D
И така,останах и без емблема от Джага, и без Школник. :))
По късно имах и полубегач Турист, и бегач Старт-Шосе, но и двете ми ги откраднаха, като бях в казармата.

Как да е, някъде от 1982, та чак до след казармата ми, до 1992-93 година, тренирах активно колоездене, първо в Локомотив, като юноша, после в Академик, като младеж.
И от онова време, още си пазя в гаража 2 велосипеда, на които прилагам свежи снимки от днес.
Сребристия е рядката за БГ версия еРеС на Диамант.
Купих го на старо, някуде в началото на 80-те, като почнах да тренирам колоездене, на цената на едно ново руско Старт шосе.

Въпреки че беше ползвано, естествено беше по добър избор, от ново Старт шосе, заради голямата разлика в масата.
Туй като Диамантовата рамка е направена от хром-молибден, и за колело правено през 70-те, и то соц. производство, си е доста лек рейсър.
Средното му движение е поръждясало, както се вижда, но ще взема да стегна колето да го кара сина ми, защото е отн малък модел рамка, номер 48, и ще му е подходяща на височина.

Вече му смених каплите и джантите.
Разбира се, пазя му и ориг бегачови капли с досадните лепящи се гуми. O0
Остава само да му намеря седалка, и да сменя някои други компоненти, и ще е готов за пролетта. ;)

А синйото колело, е един чешки Фаворит.
То на рамка, не е нещо особено, по обикновена стоманена сплав е.
Но пък него си го купих чисто нов от фабриката, докато бяхме на състезания в Чехия през 1985 год.
За космическата доставна цена, от 1350 крони.  :))
Или по тогавашния соц курс, около 130 лв.

Цената му беше добра.
В БГ, можех лесно да му взема тогава над 400 лв на свободна продажба.
За сравнение, нов Турист струваше 130 лв, а ново Старт Шосе- 200 лв, в магазините на Млад Техник.
При това, когато ги имаше де, защото бързо се изчерпваха. :-\

По онова време, Фаворити не се изнасяха извън Чехия другаде, освен в Западна Европа и Канада.
Същото се отнасяше и за Даимантите де, които дори по време на епохатана Рейгън се изнасяха успешно в САЩ.
Та така, ако някой в от вас живее в района на София, и е навит уикендите за малко колоездене, да пише.
Хубаво е :-[, и зимно време, да раздвижваме, и телата, и душите, и техниката...
« Последна редакция: Декември 14, 2011, 21:04:05 от USfan »

Декември 15, 2011, 20:52:42
Отговор #31

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Inace i Favorita, i Diamanta, originalno bqha e s tezi tesni begachovi janti, s lepqshtite se gumi.
Ama te dosta lesno se pukaha, a i bqha golqma buziknq za namirane veche.
Koitoe karal chisti begachi, znae kakvo durvo bqha tiq gumi za poddrujka, hahhah. :))
Ta bqh prinuden da gi smenq s po prakticni dvukomponetni gumi.
A tova puk na dolanata snimka, beshe bivshiq mi purvi motor- edno Avo Turist. 250 cc motor, s katar sedalka. Karah go shtastlivi 2 godini, nqkude w sredata na 90-te. Bqh go kupil s toq leko neumensten prepraven na choper vid, za kosmiceskata suma ot 100 dolara, vkl is kojenite disagi.
Tuk s nego sum na Spasov den, na Aleksander Nevski, maj prez 1994.
Snimal me e Margarit Karaburov. :)

Декември 19, 2011, 01:29:45
Отговор #32

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Ето нещо и от мен ... един пластмасов Полонез дълъг около 30см.




Декември 26, 2011, 17:55:38
Отговор #33

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Бях е пуснал във друг раздел но явно е за тук. :) Днес получих един много интересен подарък една доста големичка и стара Lada 7-ца има си руска регистрация предните колела завиват и на задната броня пише със големи букви Lada снимах е до модел във 1:18 за да предобиете представа колко е голяма при интерес мога да е снимам по подробно http://wartbi.snimka.bg/hobby/lada-2107.643124


Декември 26, 2011, 19:21:48
Отговор #34

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Данчо,полонеза е много готин,недей му оправя ръждите и не го чисти ,така е най-автентичен :)) 

 И ладата е доста интересна ! За първи път виждам такава модификация.

Декември 29, 2011, 12:58:20
Отговор #35

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Данчо,полонеза е много готин,недей му оправя ръждите и не го чисти ,така е най-автентичен :)) 

 И ладата е доста интересна ! За първи път виждам такава модификация.
Плюс 1 полонеза е просто върха.
В тоя неговия формат, това според мен е 1:12 или нещо такова, преди години имах една оранжева много автентична пластмасова Алва Джуниор Загато, производство ГДР.
Ама отдавна я батардисах.
Такива Загатота ГДР-ски, съм виждал по битака в София, ама счупени с липси.

А сръбско производство, пак купен от Битака, пазя един много автентичен платмасов баварец 3.0 ЦСЛ състезателен.
И то изработен много голям на размери, примерно 1:8 мащаб, разбира се, пластик, и червен на цвят.
Трябва да си го изровя от гаража да го снимам. :)

Декември 29, 2011, 22:25:12
Отговор #36

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Трябва да си го изровя от гаража да го снимам. :)
[/quote]

Само да не забравиш...

Януари 18, 2012, 11:18:33
Отговор #37

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Ето нещо интересно, немска помпа от войната. Един модел, правен от няколко различни фирми и слаган на най-различни возила - всякакви там командирски коли, разузнавателни, кюбелвагени и т.н. и т.н. Такива са били включително и на тежките военни мотоциклети с кош, но малко по-малки от тази /тя е с размера на руските от този тип/, иначе формата казват, била същата. Иначе помпа като помпа, може и да не я загледа човек, но двете сгъваеми стъпенки и извитите им основи отдолу под помпата издават нейното предназначение, нейният произход и рядкост!  :D

Януари 18, 2012, 13:06:31
Отговор #38

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Накрайника на маркуча (шнура) също е много интересен. ;)

Януари 21, 2012, 16:46:50
Отговор #39

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Още едно интересно ножче ми попадна, даже малко по-интересно от онова с турските гуми. Тук вече не се търси каква е марката, тъй като е добре известна! :D За съжаление 2/3 от острието са счупени, а е било правено от една от най-известните солингенски фирми, ама нищо, то тук са по-важни чирените, отколкото острието  :))