Автор Тема: Нещо от старите тавани и мазета.  (Прочетена 115012 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 23, 2012, 01:11:13
Отговор #70

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ооо, аз вече съм му приготвил една по-сериозна бегачка - ако успея да я вкарам в движение ще пусна снимки :)
Ето я и нея, наскоро оборудвана с чисто нов акумулатор и представена на ретропарада в Банкя - дори получи купа за нея малкият, а пък и разни руси мацки от публиката му се лепяха :) Интересно, че по случайност ми дадоха за Шкодата същия номер на парада като състезателния номер 24 в/у кокпита на картинга.



Иначе количката си е истинско ретро на почти 40 г., от които последните 30 е прекарала скътана не на тавана, а в килера на най-високия рафт. Аз съм и първият собственик още от 1973 г., когато баща ми я докара чисто новичка от една командировка в Швейцария, затова и на него му давах да направи по някое кръгче отвреме-навреме :) Френско производство е марка Ge-Ge /почти нищо не намерих за фирмата в нета, само няколко модела детски ел. мотоциклети и други по-малки играчки/. Оборудвана с дискова спирачка, 2 скорости напред и една задна. Оригинално се захранва с 2 акумулатора по 6v, но в момента е само с един по-голям 12 волтов, затова й липсва първата предавка, а направо пили гуми на 2-ра :))

п.п. още пазя дори оригиналната инструкция за употреба, ще я снимам и нея като я намеря.


« Последна редакция: Август 23, 2012, 01:18:56 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 23, 2012, 21:59:03
Отговор #71

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Митак , та то си е жив картинг....колко му е дебел профила на надлъжника? O:-)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 24, 2012, 10:52:41
Отговор #72

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Тръбите ли имаш предвид? Ще ги премеря като ходя следващия път на вилата. За съжаление моторчето е слабичко и като седна аз да я карам само след няколко м. прегрява и изключва, вероятно има защита от претоварване... както и да е, това си е жива антика - голяма рядкост и солидно скроена. Абе няма нищо общо със сегашните китайски боклуци.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 24, 2012, 10:58:01
Отговор #73

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Тръбите ли имаш предвид? Ще ги премеря като ходя следващия път на вилата. За съжаление моторчето е слабичко и като седна аз да я карам само след няколко м. прегрява и изключва, вероятно има защита от претоварване... както и да е, това си е жива антика - голяма рядкост и солидно скроена. Абе няма нищо общо със сегашните китайски боклуци.
За ония времена защита от претоварване? Е в старата Европа сме пак , нищо чудно! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 27, 2012, 20:18:46
Отговор #74

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Заради авиошоуто тази седмица пропуснах ходенето до вилата, но затова пък сканирах няколко странички от оригиналната инструкция за експлоатация. Доколкото разбирам френски на задната корица се споменава, че през 73-та г. е спечелила Златен Оскар и медал от Съюза на изобретателите.





Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 27, 2012, 20:44:05
Отговор #75

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Красота и поклон! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 28, 2012, 23:30:58
Отговор #76

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Митко, е това е уникално - човек на 40 и няколко години да има кола на 39 години, класика, и то електромобил, и да и е първи собственик:))). Аааа, и да я е съхранявал в килер?!?

Август 29, 2012, 19:28:28
Отговор #77

Неактивен simeon40

  • Публикации: 266
Ако имаш някакви въпроси относно френския в книжката показвай, ще помогна с каквото мога въпреки, че съм го позабравил езика.

Август 29, 2012, 23:12:41
Отговор #78

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Митко, е това е уникално - човек на 40 и няколко години да има кола на 39 години, класика, и то електромобил, и да и е първи собственик:))). Аааа, и да я е съхранявал в килер?!?
Всъщност не съм много сигурен за годината, в която ми е донесена, понеже съм бил много малък за да помня точно. Ориентирам се по отбелязаната в книжката, но може и да е било и 1-2 г. по-късно... обаче едва ли това е от съществено значение. Количката се е запазила, понеже не е попаднала по-късно в ръцете на палавите братовчеди, както се случи с тенекиения Москвич, една вносна тротинетка и един друг по-малък карт с педали и верижна предавка, който съм го скъсвал от каране, обръщал съм се "по таван" и дори ме има запечатан на 8мм кинолента :) Въпреки всичко така и не успях да го потроша, какво са го правили роднинчетата не знам, но след тях вече не ставаше за нищо ::)

п.п. сега да не ми завидите много, наистина ме глезеха доста роднините, първо Москвича го донесе чичо ми от командировка в СССР, другите неща повечето са от татко, той много пътуваше служебно на запад... явно оттогава ми е останал навика да имам много превозни средства и все още неосъзнато съм започнал с това хоби в ранното детство.
« Последна редакция: Август 29, 2012, 23:16:50 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 30, 2012, 19:31:54
Отговор #79

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Аз все още не мога да си обясня как е запазена  в такъв вид толкова години,при положение ,че дете я е карало.... Не съм виждал никога подобна машинка ,не смей да го продаваш!  :D :D Много е готин и истинско съкровище :)