Автор Тема: Carl Sagan COSMOS  (Прочетена 2519 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 29, 2011, 16:40:39
Прочетена 2519 пъти

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1012
От известно време се каня да направя страничка на безсмъртния документален сериал на Carl Sagan така че да е достъпен, със максимално качество + субтитри на български. След два дена тунинговане на ffmpeg и издирване на flash player който да поддържа субтитри вече имам нещо работещо :)

http://deflax.net/cosmos/

Скоро след като гледах сериала миналата година си купих книгата със твърди корици която стои на централно място в дома ми и лично я възприемам като осъвременена версия на Библията. За почитател на музиката и астрономията гледането на този шедьовър е почти религиозно преживяване и затова неслучайно като си го припомням понякога очите ми се напълват със сълзи на умиление и преклонение пред божествен механизъм на Майката Природа.

Приятно гледане :)

P.S. Carl Sagan - 'A Glorious Dawn' ft Stephen Hawking (Symphony of Science)
« Последна редакция: Май 29, 2011, 20:05:34 от afx »

Юни 02, 2011, 15:10:19
Отговор #1

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Благодаря за линка и евала за положения труд, ще трябва само да намеря РС с достатъчно добра видеокарта, понеже постоянно ми накъсва и буферира. Това беше най-любимото ТВ предаване в детството след Розовата пантера и Мъпетите - винаги търчах презглава към къщи, за да не го изпусна :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 03, 2011, 10:14:27
Отговор #2

Неактивен hrisvasilis

  • Публикации: 17
  • www.renault-bg.com
Евала! Бях забравил този сериал от Детството. Един от малкото стойностни по онова време..

Юни 03, 2011, 12:15:03
Отговор #3

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1012
Радвам се много :)

Наистина на малко по-слаби машинки не работи добре ама... flash е виновен :)

Март 15, 2013, 04:49:28
Отговор #4

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1012
up  >:D