Автор Тема: Класическите автомобили и техните съвременни "клонинги"  (Прочетена 45819 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 01, 2011, 12:11:01
Прочетена 45819 пъти

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
В последните години е много модерно да се възраждат отминали имена, форми и слава - Костенурката, Мини, ФИАТ 500. Ето една темичка, в която да им се наслаждаваме или оплюваме :)) O:-)

BMW 328 Hommage



И като съм рекъл "храчки" :)) На фона на изключителния силует и оформление предницата е под всякаква критика, особено "бъбреците" тип "Господин Бобър"... ::) Но на баварците им стана навик в последните 10-ина години да правят киликандзери ;D
« Последна редакция: Юни 01, 2011, 12:14:32 от DEYAN IYI »
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Юни 01, 2011, 12:49:30
Отговор #1

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1012
хубава тема :) верно прилича на бобър :D но и в това има някакъв чар  ^-^


The Chrysler PT Cruiser is a retro styled compact automobile launched by Chrysler as a 5-door hatchback in late 1999...
 
Братовчед ми имаше такова по едно време. Стори ми се интересно като го видях тъй като до тогава не бях виждал нова "стара" кола :) Скоро се появиха обаче някакви ходения по мъките тъй като колата често прегряваше поради някакъв проблем който "специалистите" от официалния вносител на мерцедес (май балкан стар беше вие ги знаете повече) бяха неспособни или нежелаещи да отстранят напълно...

мизерия :) сякаш имаше някакви боклуци в радиатора които го запушваха в произволен момент :)
« Последна редакция: Юни 01, 2011, 14:30:00 от afx »

Юни 01, 2011, 16:51:42
Отговор #2

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Aбе като ще се прави такова нещо, поне да бъде като хората:

Макар че по-добро от оригинала няма...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 09, 2011, 18:32:58
Отговор #3

Неактивен booger

  • Публикации: 295
Според мен е похвално това дело. Постепенно се вижда, че съвременното се ръководи от изпитаното класическо. Добра стратегия но и нож с 2 остриета както са направили от VW. Само времето ще покаже.  ;D Аз лично бих си купил  :) http://fakti.bg/avto/21986-vw-vazrodi-klasikata-ot-60-te-#/

Ноември 09, 2011, 21:10:59
Отговор #4

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Mдаа, това е мечта на мнозина от нас - да карат чисто нов ретро автомобил току-що излязъл от завода... разбира се има доста реплики по света, но повечето са в скъпи бутикови серии или пък доста далеч от оригинала.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 23, 2017, 20:11:40
Отговор #5

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
От VW са потвърдили, че до няколко години пускат в производство тази "носталгия". Че няма да се "прочуе" сред истинските фенове на Т1/Т2 съм повече от убеден, но дано има малко по-голям успех от "новия" битъл. 


Юни 24, 2017, 12:22:27
Отговор #6

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
При новия битъл сбъркаха с няколко неща според мен, първо, че го направиха на голф платформа - да така е по-лесно и евтино, ама не е автентично, колата трябваше да си е с заден мотор, за да има успех сред феновете. Втората грешка е, че това е крайно нефункционален и непрактичен автомобил - нито има багажник, нито място на задните седалки. Затова и нямаше успех, за разлика от Мини, с което от БМВ удариха джакпота, не случайно се разви в толкова модификации, а и на старо държи ненормално високи цени.

Юли 31, 2017, 12:44:03
Отговор #7

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
От VW са потвърдили, че до няколко години пускат в производство тази "носталгия". Че няма да се "прочуе" сред истинските фенове на Т1/Т2 съм повече от убеден, но дано има малко по-голям успех от "новия" битъл. 

много ми напомня опита на Фолксваген от 2001 с Microbus Concept, който според мен е сравнително сполучлив:

 Новия също изглежда добре, електрически, със задно предаване. Дали ще бъде пуснат в продажба, или ще остане само concept, ще видим.

Март 24, 2018, 08:08:27
Отговор #8

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Нов Роудстър от Мемингер. Хера прави от нулата (нови) Кефери кабриота, най-добрата реплика на Залцбург рали Кефер и сега на изложенето в Щутгарт е извадил 2.7 RS Роудстър. За двигателя и изработката не се съмнявам, но по отношение на дизайна съм с леко смесени чувства. Не знам защо, но в дизайна виждам освен 1303ка Кефер и нещо от Ауди ТТ и Порше Бокстер (и дано никой не вижда нещо от "новия" Бийтъл  ;D) ли какво. Иначе двигателят си е 4-цилиндров боксер с катализатор, 5 степенна кутия, и е на конете и нютоните на класическото Порше Карера 2.7 RS - 210 кончета на 250 нютона. ПС. Даже и на фона на това дето често вадят многомилиардни концерни е ОК  :).













 
« Последна редакция: Март 24, 2018, 09:43:48 от Nik1600GT »

Март 24, 2018, 16:42:14
Отговор #9

Неактивен Stifler

  • Публикации: 66