Автор Тема: Класическите автомобили и техните съвременни "клонинги"  (Прочетена 45667 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 11, 2018, 00:47:10
Отговор #20

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Е това вече е яко падение.
В 1995 год, като излезе песента и, и май едноименния албум- Стъклен свят, ако не греша името, беше толкова печеливша певачка, че си купи чисто нов черен Вранглер с хардтоп, от вносителя Амер. Континентал Карс, и го кара някъде до края на 90-те.

После в 2005-2006 някъде, подкара пак чисто нов Бенц 320 ЦЛС Делфинче,
Който обаче го караше постоянно с Кеворка в него. Сигурно и го е подарил той, или давал назаем, като бяха гаджета.

Така че ако кара сега толкова девалвирана имиджово и финансово кола като ПТ /сигурно даже не е и кабрио нейния/, бая е изпаднала финансово.
Знаех и добре поне преди време някои нейни коли, понеже допреди няколко години живееше близо до нас до НДК.

Люси, до колкото знам с Кеворк май още са заедно ... или поне до преди година бях чувал подобни слухове.
Друг интересн факт е, че до скоро Йорданка Христова караше старичка вече Алфа 156, а сега отново залага на най-хубавата марка, но съвременен хечбек :)
https://www.marica.bg/dancheto-hristova-podkara-kola-za-40-bona-vizhte-q-Article-159383.html

А другата новина, която ще удари всички ни в земята е, че Рента Инджова кара ... дръжте се ... E36 Coupe  ::)

http://temaonline.bg/publication/2652-%D0%A0%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B0-%D0%98%D0%BD%D0%B4%D0%B6%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D1%83%D0%B4%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D0%BE-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81%D0%B8-%D0%B2-%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BE%D0%BD/

Декември 11, 2018, 01:06:10
Отговор #21

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Оо, най хубавата Алфа караше Мария Илиева преди дузина години време.
Лично колегата тук Пешо и я продаде, като работеше в Милано моторс.
Бе късна ГТВ купе с 2.2 бензин мотор, от 2004 модел с новия грил.
Бе черен металик с кафява май кожа, на Полтрона фрау.

Мария в 2005-2006 години съм виждал с нея да бръмчи по жк. Люлин.
Не знам какво правеше по панелките тогава, баш в пика на кариерата си.

Декември 11, 2018, 16:37:24
Отговор #22

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
А другата новина, която ще удари всички ни в земята е, че Рента Инджова кара ... дръжте се ... E36 Coupe  ::)
Не разбирам тоя нашенски синдром, какво толкова странно има известни личности да не карат суперлуксозни и скъпи коли?! В Холандия, Германия и др. развити страни депутатите ходят на работа с велосипеди, а също и футболните звезди за да поддържат форма, а не като нашите само да къркат по дискотеките. Преди време четох "сърцераздирателна" статия за Коцето калки, че карал "супер дърто" Пежо 406, щото нямал пари да си купи по-нова... бабина им трънкина, видях го Коцето наскоро заедно излизахме от синфоничен концерт в зала България и пак щастлив си се натовари в същото Пежо - явно просто си е свикнал с него или му харесва класиката :) Да ви питам, ако забогатеете веднага ли ще си купите последен модел? Точно в тоя форум според мен трябва да има по-голямо разбиране за тия неща ;)
А в горната статия веднага прави впечатление "продуктовото позициониране" - само това, че Инджова е била в сигурна кола /БМВ/, е спасило живота й :))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 11, 2018, 17:21:50
Отговор #23

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Мария в 2005-2006 години съм виждал с нея да бръмчи по жк. Люлин.
Не знам какво правеше по панелките тогава, баш в пика на кариерата си.
Е тя си е Люлинска издънка.  ;) Баща и живееше там някъде. Запознах се с него в местната кръчма около 2009-10та . Нормален ,приятен човек.

Декември 11, 2018, 18:19:16
Отговор #24

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Не разбирам тоя нашенски синдром, какво толкова странно има известни личности да не карат суперлуксозни и скъпи коли?! В Холандия, Германия и др. развити страни депутатите ходят на работа с велосипеди, а също и футболните звезди за да поддържат форма, а не като нашите само да къркат по дискотеките. Преди време четох "сърцераздирателна" статия за Коцето калки, че карал "супер дърто" Пежо 406, щото нямал пари да си купи по-нова... бабина им трънкина, видях го Коцето наскоро заедно излизахме от синфоничен концерт в зала България и пак щастлив си се натовари в същото Пежо - явно просто си е свикнал с него или му харесва класиката. Да ви питам, ако забогатеете веднага ли ще си купите последен модел? Точно в тоя форум според мен трябва да има по-голямо разбиране за тия неща
А в горната статия веднага прави впечатление "продуктовото позициониране" - само това, че Инджова е била в сигурна кола /БМВ/, е спасило живота й

Глупости, въобще не е само нашенска теория това, още по малко само БГ комплекс или синдром.
Навсякъде в цивилизования свят е априори прието /транспорта на заблуждаващите народа популистки политици настрана/, че големите звезди от Шоубизнеса и спорта, е задължително да ходят с екстравагантни и скъпи коли.
Все едно спортни, луксозни, олдита или космически кораби, или всичко наведнъж, ако не са адекватно облечени откъм коли, значи нещо им има на мозъците,  :)) или са обеднели.

И само не ми давай за пример спортисти, защото се е случвало при различните ми туризми в Германия, Англия, Испания, че и Холандия, да съм ходил по мачове на висшите им лиги, и по някои премиумни тенис турнири.
И бих казал, че почти всички такива национално или световно известни футболисти и тенисисти, дето съм виждал да идват тогава на мачове или тренировки, с вероятно собствени коли /уточнявам за личните, понеже често и ги карат и шофйори с разни черни ВИП
бусчета/, идват с поне базови Ферарита и сие спортни коли, или поне с мускулести седани като С-клас 63, или там Ауди еС6-еС8.

Та това за колите на звездите са си нормални обществени реакции и очаквания, не синдроми, и не са за учудване.
Сега, социолозите може да почнат да гадаят това обществено предразположение откъде идва...
Може примерно да е дълбоко социално-антропологично закодирано.
Примерно, още от времето, когато влиятелните и богатите са яздели коне, и са се возели в каляски, а плебса е ходил пеша.

Лирични отклонения като каране на Приуси в Холивуд, или каране на колела за поддържане на форма /не само футболисти, а и автосъстезатели го правят/, не променят факта, че ние нормалните хора очакваме звездите да карат звездни коли, а не- пфу, Пежо 406 /предполагам даже не е било дори и Купе, Коцевото/.
И такива работи....

А Инджова съм я виждал много пъти по София да кара Купето е36, верно е охлузено.
Па да беше взела да си боядиса там панелите, надали не и достига 1 бон за боя, а все пак е популярна личност, а е и жена.
Значи ние мъжете може да си ходим и мърляви, и как си искаме, това си е нормално.
Ама тая все пак е публична личност, екс-политик и дама, трябва малко повече грижа за външния и вид, вкл. и на колага и.

Пак 2-вратка, ама хечбек, а не купе, версията СЛС на С-клас от 1999 модел, видях преди 2-3 години да кара 2-3 пъти Антонина Стоянова с мъжа си Пешко, по преките по Драгалевци.
Бе обаче стегнато СЛС-то, а веднъж даже си го товареха със стоки от един супер там в района.
Видя ни тогава, че я гледаме с един приятел, и ни се усмихна галантно г-жа екс-президентшата. Културна дама тази Антонина.

Като стана въпрос за ГТВ-та, оня щии румунещи на Енчев преди 4-5 години, сигурно и той беше тогава вече доста забеднял, щото веднъж го мернах по София с един раздрънкан 20 годишен Алфа Спидер от 1-та Ген, с предното предаване.

Та, Митко, аз нямам против всеки да кара каквото иска, ама повечето от нашите уж звезди имат, медиино поне, самочувствие до небесата.
А извън една значима част от тях, които са страхотни таланти, една още по-огромна част, па в крайна сметка са си само посредствени халтураджии, и кръчмарски певачи и свирачи.
Аз поне какво съм виждал на живо, а и по медиите- халтураджиите, като получат моментната слава, и вземат та си купят 1-2-3 броя нови Бенца от Балкан, сега Силвърстар, или па им дадат нови Мондеота на аванта от Мото-пфое, и леле, Линдзи Лоан пасти да яде.  O:-)

Е да, ама минат години, и то не много, и някои от тия творци и сие, закономерно, вземат, та от излезат от мода.
И какво стане, подкарат кенефи по 1-2 бона, или айде, оказиони, може и по 10 бона.
Което, разбираемо, на фона на изхвърлянията им преди с нови премиумки по 100-200 бона, си е вече доста изпаднал социален и светски стейтмънт.

Така че аз лично не се радвам че обедняват, а че живота, както и пазара, поставя много от тях рано или късно там, дето им е мястото- на бунището, или периферията, на съответното им уж изкуство.
Сега, въобще тук не говоря за прекрасни творци и хора, като освен Йорданка, а и например Орлин Горанов /дето още си пази едно старо Ауди 80 Б2/, които нашия слаб и обеднял пазар не може да оцени по достойнство с покупки в достатъчен обем на билети и записи.

А от всичката тая гилдия имах едно време и добри познати и запалени автофенове.
Например Митко от Д2 винаги е харесвал английски коли, е, поне преди време.
И преди 10-15 години, като се виждахме покрай общи познати, все ми се обаждаше да ме вози на англичанките, дето купуваше.
В началото на Милениума той имаше например хубав 620и Ровер, после се метна на 4-литров Джаг ХЖ40.

Друг мой добър познат от нашенските музиканти, женен за моя позната отпреди време- Иван Динев /а да видим знаете ли му Рап псевдонима ))/, па все ми се кефеше на американките.
Даже щях с Понтиака ми Ф-бърд Формула един клип да му снимам, ама вместо него той взе един Джаг ХЖС купе.
И докато сме се виждали допреди 10 години, съм го возил на каквато американка съм придобивал тогава.
« Последна редакция: Декември 11, 2018, 19:01:13 от USfan »

Декември 11, 2018, 18:40:43
Отговор #25

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Не разбирам тоя нашенски синдром, какво толкова странно има известни личности да не карат суперлуксозни и скъпи коли?! В Холандия, Германия и др. развити страни депутатите ходят на работа с велосипеди, а също и футболните звезди за да поддържат форма, а не като нашите само да къркат по дискотеките. Преди време четох "сърцераздирателна" статия за Коцето калки, че карал "супер дърто" Пежо 406, щото нямал пари да си купи по-нова... бабина им трънкина, видях го Коцето наскоро заедно излизахме от синфоничен концерт в зала България и пак щастлив си се натовари в същото Пежо - явно просто си е свикнал с него или му харесва класиката :) Да ви питам, ако забогатеете веднага ли ще си купите последен модел? Точно в тоя форум според мен трябва да има по-голямо разбиране за тия неща ;)
А в горната статия веднага прави впечатление "продуктовото позициониране" - само това, че Инджова е била в сигурна кола /БМВ/, е спасило живота й :))
Не,не бих си купил!От много години карам 4x4 и то все от 70-е и 80-е ... в момента (от 9 години) карам Тойота 4 Рънер 94-а 3000 cc EFI.Две зими подред имаше много сняг в Бургас и съседите с прехвалени паркетни лъвове 4x4 ме молеха "комшу,разтъпчи малко пред моята,че да изляза"
Можете сами да прецените кое е по-качествено.
retrobs.com

Декември 11, 2018, 22:30:16
Отговор #26

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Не разбирам тоя нашенски синдром, какво толкова странно има известни личности да не карат суперлуксозни и скъпи коли?! В Холандия, Германия и др. развити страни депутатите ходят на работа с велосипеди, а също и футболните звезди за да поддържат форма, а не като нашите само да къркат по дискотеките. Преди време четох "сърцераздирателна" статия за Коцето калки, че карал "супер дърто" Пежо 406, щото нямал пари да си купи по-нова... бабина им трънкина, видях го Коцето наскоро заедно излизахме от синфоничен концерт в зала България и пак щастлив си се натовари в същото Пежо - явно просто си е свикнал с него или му харесва класиката :) Да ви питам, ако забогатеете веднага ли ще си купите последен модел? Точно в тоя форум според мен трябва да има по-голямо разбиране за тия неща ;)
А в горната статия веднага прави впечатление "продуктовото позициониране" - само това, че Инджова е била в сигурна кола /БМВ/, е спасило живота й :))

Ееее ти пък ... Акцентът с Ренета Инджова бе върху марката и модификацията, а не върху пазарната цена на модела ;)
Все пак всички знаем, че е бивш министър-председател и едниствен досега жена на 65г да кара такова Е36 купе си е някак радост за окото  O0

p.s. и за да довърша отговаряйки на въпроса ти ... да, аз ако забогатея достатъчно, ще сбъдна мечтата си и ще се изпраскам най-безцеремонно с едно Maserati GranTurismo MC Stradale  8))

Оо, най хубавата Алфа караше Мария Илиева преди дузина години време.
Лично колегата тук Пешо и я продаде, като работеше в Милано моторс.
Бе късна ГТВ купе с 2.2 бензин мотор, от 2004 модел с новия грил.
Бе черен металик с кафява май кожа, на Полтрона фрау.

Мария в 2005-2006 години съм виждал с нея да бръмчи по жк. Люлин.
Не знам какво правеше по панелките тогава, баш в пика на кариерата си.

Люси, уикенда гледах някакво интервю с нея, в което разкри, че най-първата й кола е била Фиат 126  :D явно има някакъв италиански афинитет .... макари и с лек полски привкус
« Последна редакция: Декември 11, 2018, 22:36:01 от dan4oteto »

Декември 12, 2018, 01:27:36
Отговор #27

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Реално е Alfa 4C








Декември 13, 2018, 00:11:38
Отговор #28

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Alfa Romeo 1900 C52 Disco Volante '52








През 2013 от компанията Carrozeria Touring Superleggera се появява съвременният римейк на Disco Volante изграждано за 6 месеца, естествено изцяло ръчно по съхранени традиции и върху основите на Alfa 8C ... или казано по друг начин, трябва да имате една 8C, която да дарите за донор и от Superleggera след половин година и на цена от половин милион евро ще ви произведат една такава  ::)

https://www.pocket-lint.com/cars/reviews/alfa-romeo/123641-alfa-romeo-disco-volante-by-touring-superleggera-pictures-and-hands-on

Ето трейлър на самото производство:


















През 2016-а се появи и Spyder версия.




p.s. малка очарователна нотка е малкият кръгъл мигач на калника, който буквално е взет от Punto  ::)
Запазена италианска марка, защото същият се слага и на почти всички Ферарита от този век.
Това се наблюдава още от '60-те и '70-те години в почти всички бутикови суперкари като Maserati, De Tomaso, Iso, Lancia 037 Rally и др. ползват онзи унисекс малък кръгъл мигач от конвенционалните модели на Fiat от '60-те, който всеки и днес може да си купи от близката Мототехника, защото добре го познаваме от калника на Жигули  :D
« Последна редакция: Декември 13, 2018, 00:23:56 от dan4oteto »

Декември 13, 2018, 09:21:55
Отговор #29

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
,,,
« Последна редакция: Декември 13, 2018, 09:28:26 от fifo »
we all have wings, but some of us don't know why