Автор Тема: Jawa 175  (Прочетена 11439 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 04, 2015, 21:43:15
Отговор #10

Неактивен b700

  • Публикации: 117
Сваляш резервоара,слагаш вътре синджир,сипваш вода и започваш на ръце да го люлееш във всички посоки.Продължаваш докато припаднеш,свестяваш се и пак продължаваш.НЕ се бъзикам,има ефект! Другият вариант е да си купиш нов,има ги в много чешки сайтове,но цената е дебела.

Април 04, 2015, 23:03:59
Отговор #11

Неактивен fluki

  • Публикации: 34
След операцията със синджира има продължение. Имаше нещо, което беше като боя - преди време ми обясняваха за това нещо, но така и не разбрах име, производител и прочее. Продавало се в шишенце около 200 мл, излизава се в резервоара и започва едно въртене докато не покрие целия резервоар отвътре, след това се остава да изсъхне. Някаква антикорозионна боя е според мен, която не се влияе от бензина, който ще е там впоследствие.

Април 04, 2015, 23:29:04
Отговор #12

Неактивен b700

  • Публикации: 117
Може и без боя. Бензинът е с масло и ръждата НЕ работи.

Април 05, 2015, 09:40:48
Отговор #13

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Да да сипваш бензин и синджир и така до джуркаш до препадък най малко 10 пъти. Поле повтаряш. Накрая се взимаш от вюрт ръждопреобразовател (така нареченото мляко) и го бълнекаш с него. На финала го обработваш с някаква боечка и ако не си го намразил още го монтираш.
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Април 08, 2015, 23:31:47
Отговор #14

Неактивен hri100max

  • Публикации: 19
Взимаш ситна мозайка сипваш я вътре сипваш и вода друсаш яко във всички посоки исипваш и така някоко пъти накрая сипваш мозайа и нафта така два три пъти накрая изплакваш с бензин и чак тогава монтираш зареждаш и караш.не съм ползвал преперати за отвътре защото покъсно започва да се люпи и се налага да повториш друсането.резервоара е 12л.винаги пълен и готовза път и няма да има ръжда.УСПЕХ !

Май 20, 2015, 11:30:16
Отговор #15

Неактивен nakatasan

  • Публикации: 10
Здравейте, имам още един въпрос. Баща ми демонтира резервоара и започна да го чисти от ръждите, но възникна и друг проблем. Филтъра, който е в резервоара и е запоен на муфата с тръбичката към кранчето е доста затлачен. Въпросът ми е продават ли се такива филтри и от къде мога да си го купя? Ако не се продават каква е процедурата за поправката или замяната му с друг?

Октомври 02, 2016, 22:05:00
Отговор #16

Неактивен hri100max

  • Публикации: 19
Монтирах си динамо магнета но гори вече трети ротор.евентоални прчини?

Октомври 07, 2016, 18:39:12
Отговор #17

Неактивен fluki

  • Публикации: 34
Съосие, колега. Провери леглото на статора. Ако при работа ротора докосне статора се получават кофти ефекти. На тези двигатели са слагани какви ли не други запалвания (от Ковровец, пускови от трактори и какво ли още не), като обикновенно са изполвани петите на които ляга ротора.

Февруари 12, 2017, 19:02:26
Отговор #18

Неактивен hri100max

  • Публикации: 19
Въпрос,монтирах на явата електронно от карпати,мотора върви перфектно но фара свети с оборотите,ниски обороти-слаб фар,високи обороти-силен фар.Та въпроса ми е,как да стабилизирам фара.Да ли с изправител или акумолатор с реле?

Февруари 13, 2017, 01:22:28
Отговор #19

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ами то на магнет си е точно така :D