Автор Тема: Страници със снимки - за гъдел на душата  (Прочетена 253246 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 11, 2017, 18:14:44
Отговор #410

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Много верни констатации на Ники и Кирето.
Особено както казва Ники със завъртането на единия блок на 180гр. Ники, и черните кабели излизат от делкото. но са на другия ред на блока. Знаеш ли колко съм се взирал, щото първоначално смятах, че е някаква бутафория със залепен блок.
Кире, обяснил си принципа на осем цилиндровия двигател и какво трябва да се направи. А как се прави? И колко труд и знания включва това? Все едно всеки, като щракне с пръст - и готово.
Нови не приличащи на нищо друго разпределителни валове, изчисляване на фазите, зацепване на ангренажа, обръщане на единия блок, ъгли, пасване...и много други неща, за които не се сещаме.
Много вярно си казал, че на шийка вече има по две биели. То няма и как да е иначе. А какво става там? Стандартни биели, намалени на половина, за да се съберат две? С два отделни лагера, при предвидено мазане на един лагер?
И Колко ще изкара при намалена наполовина площ и якост на биела? И колко ще изкара този двигател, при това натоварване, който е на три осн. лагера? Като по принцип се знае, че двигател на 5 лагера е по- надежден.
Е такива неща ме вълнуват ;)

Роска, нищо не мога да кажа по снимките. Единствено виждам, че това е двигател на ВАЗ.

Mаслените помпи  Жоро, са  както си са били , със класическото задвижване. Има за мазане и на 8 те биели. :)

При този вариант на проектиране на якостта - ами колкото толкова. Зависи от матрала . Жоро , този мотор не е сметнат за върхови натоварвания. Тук идеята е съвсем друга и задачата не е екстремна , айде ще я предположа - драстично повишаване на въртящия момент на 781 мотора в ниските. Дори има  задължително ограничител на оборотите - стандатно на делкото на Татра 613 е с такъв.
« Последна редакция: Февруари 11, 2017, 18:31:51 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 11, 2017, 18:40:52
Отговор #411

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Кире, нещо не можем да се разберем. Никъде не съм писал за маслени помпи. А за мазане на две биели с отделни лагери на една шийка, след като там има отвор за мазане на една биела и е точно по средата на шийката на стандартния колянов вал на редовия мотор.
А след като за теб не е проблем /или по-точно - го намираш за нормално/ триопорния мотор и намаляването на половина на стандартно сметнатите на четири цилиндровия мотор биели - добре.

п.п. може и да са разпробили по два отвора за мазане на двете биели от маслената магистрала на коляновия вал и да са запушили съществуващия. После шлайф и т.н.
« Последна редакция: Февруари 11, 2017, 18:45:08 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Февруари 11, 2017, 18:45:09
Отговор #412

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Кире, нещо не можем да се разберем. Никъде не съм писал за маслени помпи. А за мазане на две биели с отделни лагери на една шийка, след като там има отвор за мазане на една биела и е точно по средата на шийката на стандартния колянов вал на редовия мотор.
А след като за теб не е проблем /или по-точно - го намираш за нормално/ триопорния мотор и намаляването на половина на стандартно сметнатите на четири цилиндровия мотор биели - добре.

Не е никак трудно технологично днес да се направят нови отвори , ти си отговорил.
Жоро ,   ако друг може  , с теб със сигурност не мога се разбера. ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 11, 2017, 18:52:10
Отговор #413

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Очаквам компетентни коментари:




Нищо толкова интересно няма тук. Абсолютно нормален начин за слагане на механичен компресор, когато се използва стандартен карбуратор - горивната смес е подготвена в карбуратора и след това се сгъстява, преди подаването и в цилиндрите. Тук интересно може да стане при евентуална детонация в някой от цилиндрите, което не е невъзможно, като се има предвид, че при мотор със свръхпълнене се бута доста напред аванса, а и смесите далеч не са бедни, също така при този мотор няма детонациони сензори да връщат аванса. В интерес на истината, има и друг начин за турбо с карбуратор, така е направено Рено 5 турбо /имам предвид класическата турбо 5-ца, не чудовището от група Б със централен мотор/ - там турбото е преди карбуратора, и през него минава вече сгъстеният въздух. За съжаление не съм виждал на живо такъв мотор, а ми е страшно любопитно каква е конструкцията на карбуратора.

Февруари 11, 2017, 19:42:53
Отговор #414

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Жоро ,   ако друг може  , с теб със сигурност не мога се разбера. ;)
Е, деее  ;)
Жоро , този мотор не е сметнат за върхови натоварвания. Тук идеята е съвсем друга и задачата не е екстремна , айде ще я предположа - драстично повишаване на въртящия момент на 781 мотора в ниските.

А според теб, няма ли натоварване на коляновия вал, след като от 4 стават 8 цилиндрите. Само това си помисли.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Февруари 11, 2017, 20:07:49
Отговор #415

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Разбира се, че е по-голямо натоварването. Между другото не е лошо, ако можете наистина да откриете схеми и инфо за този мотор. Не се вижда хубаво от видеото, но имам съмнения, че може биелните лагери да са си само 4, нищо, че имаме 8 биели!

Февруари 11, 2017, 20:24:22
Отговор #416

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Ники, не мога да намеря схеми. Не знам къде е потънала темата в Шкода форума. Търсих я.
Няма как на един лагер две биели. Извършват различни движения и трябва да са самостоятелни.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Февруари 11, 2017, 20:29:41
Отговор #417

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
...Не се вижда хубаво от видеото, но имам съмнения, че може биелните лагери да са си само 4, нищо, че имаме 8 биели!
Хах! Такова нещо истински би ме учудило... :o

Февруари 11, 2017, 20:45:02
Отговор #418

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Може, може :D
Рядко като цяло решение, но не невъзможно! Като гледам този що чудесии е сътворил, няма да се учудя и това да е направил! Характерното при тази схема е, че срещулежащите цилиндри на двата блока остават в една равнина, за съжаление от видеото не мога да го видя.
« Последна редакция: Февруари 11, 2017, 20:48:01 от michev »

Февруари 11, 2017, 20:54:40
Отговор #419

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Сигурно така е направен Ники! Аз по-подходящ начин не виждам. За пръв път виждам такова нещо. Иначе си представях две биели с по две пети, както си е стандартно. И то на никакво разстояние на шийката. Ми те трябва да са с ширина на болтовете, които ги свързват към петата. Несериозно е.
Така е много по-стабилно и реално. Има си и достатъчна площ. Така ще да е.

« Последна редакция: Февруари 11, 2017, 21:00:29 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.