Автор Тема: Страници със снимки - за гъдел на душата  (Прочетена 253490 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 13, 2017, 09:33:28
Отговор #440

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... Ама тази тема никой не я чете...

Аз чета и ми е интересно, образовам се. Но ако се опитвате да се скарате нещо - не е добра идея ;D
Иначе и аз опитах да потърся за чешко-унгарския осмак, но явно трябва да използвам унгарски думи при търсенето или да поровя форума Шкода клуб БГ, но не ми остава време. Сигурен съм, че някъде имаше подробности, включително и доста снимки от процеса на изработване на мотора...

Нищо толкова интересно няма тук. Абсолютно нормален начин за слагане на механичен компресор, когато се използва стандартен карбуратор - горивната смес е подготвена в карбуратора и след това се сгъстява, преди подаването и в цилиндрите... В интерес на истината, има и друг начин за турбо с карбуратор... - там турбото е преди карбуратора, и през него минава вече сгъстеният въздух...

Не е интересно, но друго си е да се изкаже спец ;)

Февруари 13, 2017, 14:19:50
Отговор #441

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Аз чета и ми е интересно, образовам се. Но ако се опитвате да се скарате нещо - не е добра идея ;D

Няма да се караме Роска. С Кирето сме в чудесни отношения и аз много го уважавам и като човек и разбира се и знанията, които има. Получаваше се леко подвеждане на такива, като теб, които искат да научат нещо. Коментарите излизаха от смисъла на конкретните въпроси. Допускаха се някои, неволни бих казал грешки, които сигурен съм не са от незнание.
Просто повечето от намесите ми бяха за уточняващи неща. В интерес на хората, които искат да научат нещо ново и то да е вярно! Винаги, когато пиша мнение се съобразявам с това че четат много хора. Иначе знам на къде се върти делкото на ЗиЛ и не ми пука какво ще се напише тук. Всички тези уточняващи неща ги правя заради вас читателите на темата.
Иначе, ако разговора ми е директно с Кирето, бъдете сигурни, че ще се разберем само с две приказки. :)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Февруари 14, 2017, 11:10:28
Отговор #442

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Дедото е чел книги! :D
Чел е книгата на живота - опит му е майката от сблъскване още навремето със старата техника ;) Един друг уж опитен и начетен, ама бая по-млад и едва ли помни тия модели -  цял ден си изгуби, лепи и връзва разни изправителни схеми без грам резултат... накрая дори 1 левче не взе въпреки загубения ден и това му прави чест - призна си накрая, че е безпомощен.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 14, 2017, 11:34:14
Отговор #443

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Книгата на живота е важна,но много  важно е и четенето на книги.И ученик от механотехникум,който е чел достатъчно,ще се справи с постояннотоков генератор.А иначе ,и трифазните машини не са кой знае колко по сложни.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Февруари 14, 2017, 13:14:41
Отговор #444

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Книгата на живота е важна,но много  важно е и четенето на книги.И ученик от механотехникум,който е чел достатъчно,ще се справи с постояннотоков генератор.А иначе ,и трифазните машини не са кой знае колко по сложни.
Kaжи им го Жоро , аз ще изпасувам многоооооо основателно по въпроса. ;) >:(

Обучението по технически дисциплини днес е маркетингология , хахахххх.

п.п. Трифанзните електрически машини , казвам го само с тези две прилагателни ( защото има класификации с още доста наименования)
са алфата и омегата на енергетиката и на електротранспорта , и на живота в частност.
« Последна редакция: Февруари 14, 2017, 13:19:41 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 14, 2017, 14:27:34
Отговор #445

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Май много страници се събраха без нито една снимка по темата, та реших да се върнем на думата...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 18, 2017, 13:05:49
Отговор #446

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Май много страници се събраха без нито една снимка по темата, та реших да се върнем на думата...

Митак,  май ни затвори устите за дълго ;)






Февруари 18, 2017, 13:06:55
Отговор #447

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450

Февруари 18, 2017, 13:07:51
Отговор #448

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450

Февруари 18, 2017, 19:19:22
Отговор #449

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Уффф, аман от шкоди! :)) Последната снимка е репликата на Матиас Кале.
Апропо, попаднах случайно на тая снимка, изглежда като някаква кощунствена преработка на легендата, от която са останали по-малко от 100 бр... но може и да е тунингована реплика, та кой разумен германец би отрязал на кабрио толкова рядка и ценна кола?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.