Автор Тема: Страници със снимки - за гъдел на душата  (Прочетена 253128 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 07, 2017, 20:57:10
Отговор #370

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Тази подробност не ми беше известна, това променя нещата! Мислех, че е стандартният за модела мотор /подведе ми характерно стърчащият отзад картер с надпис/, който за времето си е 113 или 115 коня, та затова. А за този мотор и тези гуми са малки, особено предните :D Къде са го напъхали в това купенце този двигател между другото, имаш ли по-подробна информация или снимки?

хаха не подценявай италианската инженерна мисъл ... ;)
На почти същото боди имат и модел Abarth OT 1600, който е със съответно 1600 куб. см и 154 к.с. и поне от снимките изглежда досущ като този.

А за този просто напиши в google Abarth OT 2000 и ще видиш.

п.п. разгледах си архива и ти намерих нещо ... ето така изглежда, но не знам дали е 1600 или 2000 кубиковият мотор, защото като съм смъквал снимката, не съм именувал файла.

« Последна редакция: Февруари 07, 2017, 21:09:53 от dan4oteto »

Февруари 08, 2017, 00:23:34
Отговор #371

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Еха! Страхотна комбинация от различни поколения на мотори на Фиат!!! Въпрос към знаещите - какво е нестандартно има в конструкцията на този мотор, което не се среща почти в серийното автомобилостроене? Отговорът е пред очите ви, а и аз леко подсказах! Интересно и колко е малко приводното съотношение колянов вал - водна помпа, с цел да се избегне кавитацията във високите обороти.


ПП - Данчо, признавам си, че до 2010 категорично подминавах дори мисълта за италиански автомобил. Но точно през 2010-та, буквално ми подариха едно Пунто 1-ва генерация - автомобил, който коренно промени мнението ми, и не ме е срам да си го призная, споделял съм го нееднократно с много от хората тук! Така че, далеч не подценявам италианската инженерна мисъл, напротив! /Под секрет - навремето имах и Алфа 33, за много малко ама имах :D/
« Последна редакция: Февруари 08, 2017, 00:43:29 от michev »

Февруари 08, 2017, 00:32:29
Отговор #372

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Сух картер?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 08, 2017, 00:33:41
Отговор #373

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Не, мазането е конвенционално, тръгваш по погрешен път!

Февруари 08, 2017, 00:44:54
Отговор #374

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Тогава верятно променливо газоразпределение, то произхожда от моторните спортове :)
Интересно и колко е малко приводното съотношение колянов вал - водна помпа, с цел да се избегне кавитацията във високите обороти.
Имаш предвид размера на шайбата предполагам? При шкодите обаче стремежът е обратен - към по-малка шайба и => по-високи обороти на помпата, за да се ускори циркулацията и предотврати прегравянето.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 08, 2017, 00:50:26
Отговор #375

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Да, точно това имам предвид. При Шкодите е ясно, но тук умишлено се свалят оборотите, поради причината, че ако ти се движиш с 3-4000 оборота на личната си кола, при състезателният автомобил оборотите са 8 000+. У нас , докато се караха активно ладите, също се намаляха шайбите.Променливо газоразпределение в този мотор няма, но си близо :D

Февруари 08, 2017, 00:56:40
Отговор #376

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Не подценявай шкодите откъм оборотите, точно там им е силата и за да вървят трябва да се ръчкат в обороти - стандатните задномоторни модели достигат максималната мощност межу 5 и 6 хил. оборота, ама бегачките 130 РС и ЛР развъртат до над 9000...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 08, 2017, 01:01:03
Отговор #377

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Далеч не ги подценявам, ама на 130 РС ти гарантирам че не са намалили диаметъра на  шайбата на помпата :D При правилно разчетена охладителна система, тези игри са ненужни, говоря за серийни, не състезателни автомобили.
« Последна редакция: Февруари 08, 2017, 01:05:27 от michev »

Февруари 08, 2017, 01:25:17
Отговор #378

Неактивен krasi-mir

  • Публикации: 123
На мен ми направиха впечатление двата ремъка и най-вече, че се задвижват от различни валове. Ремъка за газоразпределението, от къде се задвижва? Това балансиращ вал ли е?

Февруари 08, 2017, 08:23:45
Отговор #379

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
На мен ми направиха впечатление двата ремъка и най-вече, че се задвижват от различни валове. Ремъка за газоразпределението, от къде се задвижва? Това балансиращ вал ли е?
Разбира се , това е конвенционален фиатов двувал , - и 16 вентилен , и с балансиращ вал . Пълненето е избрано на двойни карбове.
Газоразпределението се движи от балансиращия , той се върти със същата честота като на коляновия  вал.  :)

На мен ми е интересно с каква скоростна кутия се пренася въртящия момент към валяците на тази въшка - много хипотези са
ама като нищо може и да е Ferrаri. Картера е мокър , но с две помпи - има опция за включване на охлаждане на маслото.


« Последна редакция: Февруари 08, 2017, 08:26:26 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987