Автор Тема: Страници със снимки - за гъдел на душата  (Прочетена 253357 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 08, 2017, 20:17:52
Отговор #390

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Основното е гасенето/намалянето (значително при това) на видимите
трептения /тресения на мотора около направлението на въртене  на коляновия вал.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 08, 2017, 20:32:43
Отговор #391

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Там е въпросът обаче, че не виждам някаква разлика между двата мотора, та не знам доколко има смисъл. То проблемът с тези валове е друг - при моя мотор конкретно, валовете са в отделен корпус, прикрепен отдолу на блока, и се задвижват чрез зъбна предавка от коляновият вал, като се мажат чрез плискане - лагеруват на съчмени лагери, и по никакъв начин не бъркат работата на мазилната система. При повечето двигатели обаче, валовете са разположени в блока, на черупкови лагери са, и се мажат под налягане от мазилната система на мотора. При някакъв проблем в тези лагери, налягането пада и заради тях си заминава и мотора. При това, съм попадал многократно на такава информация по чуждите форуми, та не е рядко срещано явление. Абе в общи линии, колкото е ползата, толкова и вредата.

Февруари 08, 2017, 21:05:28
Отговор #392

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Именно. Въпроса ми е, до някъде, риторичен. Подобен въпрос мога да задам и по отношение на съвременните "маховици". Десетилетия наред можеше да е една "филия" чугун, а сега - не, трябва да има демпфер, та като се скъса, да ми се "скъса" и джоба... >:D

Февруари 08, 2017, 21:13:22
Отговор #393

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Именно. Въпроса ми е, до някъде, риторичен. Подобен въпрос мога да задам и по отношение на съвременните "маховици". Десетилетия наред можеше да е една "филия" чугун, а сега - не, трябва да има демпфер, та като се скъса, да ми се "скъса" и джоба... >:D

Aѕ тиа гумените понички, особено на УСќолите дето са демпферните шаиби, ги лекувам или с болтове и гаики, или сас ѕавариаване.
Досега сам го направил на 2.8 литра Датсун шестак мотор, и на осмаци мотори 4.1 литра Кади, и 3.8 литра Олдс мотор.
Само триабва да се балансират поне самостоисателно, теси чаркове след такава интервенциа.

Февруари 08, 2017, 21:30:03
Отговор #394

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
Именно. Въпроса ми е, до някъде, риторичен. Подобен въпрос мога да задам и по отношение на съвременните "маховици". Десетилетия наред можеше да е една "филия" чугун, а сега - не, трябва да има демпфер, та като се скъса, да ми се "скъса" и джоба... >:D
Фифо, добре знаеш, че демпфера обира вибрации, пулсации и т.н. Всичко е за комфорт и определено има разлика в усещането при превключване на предавки, а и не само - тласъците, които понякога се получават тоя маховик ги "изглажда". А относно джоба...ами да, къса се като демпферна шайба/маховик >:D >:D

Февруари 08, 2017, 21:56:35
Отговор #395

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
и тъй като темата с моите клипове приключи с един коментар от няма и какво.
Виждам, че това особено не ви вълнува, а се занимавате с тъпи маховици. вкл. и Кирето дето се пише за баш шкодаджия.
И така господа разбирачи, да ви обЯсним. Нъл тъй, щото накои може и изобщо да не подозират за какво иде реч. ;)
Това е стандартен четири цилиндров мотор от Шкода 135/136, монтиран на задномоторни и Фаворит, Фелиция и към него е добавен още един блок от такъв двигател....и какво е коствало на изобретателя туй нещо да запали!
Който е наясно с ДВГ ще разбере.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Февруари 08, 2017, 22:14:27
Отговор #396

Неактивен kinni

  • Публикации: 87

Ти па мноо се засегнА :D Би ли обЯснил кво толкова е изобретил изобретеля като е куплирал два четвъртака във в8? Ей така, за гъдел на душата...

Февруари 09, 2017, 08:12:50
Отговор #397

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
и тъй като темата с моите клипове приключи с един коментар от няма и какво.
Виждам, че това особено не ви вълнува, а се занимавате с тъпи маховици. вкл. и Кирето дето се пише за баш шкодаджия.

Който е наясно с ДВГ ще разбере.

На края на работния ден ще се отчета подобаващо. ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 09, 2017, 08:18:26
Отговор #398

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Жорка, супер включване, точно така тая тема ще стане истински интересна! Предполагам Ники Мичев е пропуснал някак твоя въпрос или и той, както и повечето колеги просто са си помислили, че в това купе е насаден някакъв наготово взет V8, което лесно може да ги накара да продължат с разглеждането. Кирето сигурно знае за тази кола и оставя удоволствието от изненадата за останалите колеги. Допускам, че на малко от тях са им направили впечатление кабелите към свещите, а още по-малко от тях могат да се досетят (дори и да гледат клипчетата), че това са два идентични, но заварени блока. От там вече започва пълната лудница... Аз спирам с писането, че компетенцията по темата не ми достига, но с нетърпение очаквам коментарите на Ники и Кирето ;)

Февруари 09, 2017, 12:13:25
Отговор #399

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Да, Роска. По-скоро реших да го формулирам, като загадка за досетливите и наблюдателните. Да е по-интересно, но явно подходът ми не е бил правилен. То и колко човека са запознати с шкодовите мотори...Бях увлечен от предните постове за Фиата, където се коментираше къде, какво, защо. Иначе никога нямаше да се сетя да покажа този двигател.
А този мотор е достатъчно интересен за да породи достатъчно въпроси и възхищение.
Прецизно събиране на двата блока, газоразпределение, поставяне на още четири биели на стандартния колянов вал, делко, запалване, охлаждане и т.н.... Абе все едно да превърнеш нещо в "сиамски близнаци". Уникална за мен работа.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.