Автор Тема: Страници със снимки - за гъдел на душата  (Прочетена 253114 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 23, 2014, 22:27:14
Отговор #80

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Г-н Балбони! Лекинко му завиждам на тоя пич, плащат му да юрка нови Ламборджинита вече 40 години.

Февруари 27, 2014, 23:30:37
Отговор #81

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Една по-различна автомобилна манифактура  8))

http://fishki.net/auto/1247405-reportazh-s-zavoda-morgan.html?mode=auto

Февруари 28, 2014, 10:27:37
Отговор #82

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Една по-различна автомобилна манифактура  8))

http://fishki.net/auto/1247405-reportazh-s-zavoda-morgan.html?mode=auto
Като гледам, ме хваща яд, на нашите "Оправници"-/не са управници- защото не управляват/ , а защото ни оправят.
Златен народ, със златни ръце сме, ама ???.Тези на запад, пък и във всички посоки де, да не са по кадърни.Не са, ама друга им е системата.Нашите гении, които забягнаха, им дават акъл и тия си бачкат и се получават такива като на фотосите.Да прощава колегата, за отклонението, ама >:(.

Февруари 28, 2014, 12:44:33
Отговор #83

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Като гледам, ме хваща яд, на нашите "Оправници"-/не са управници- защото не управляват/ , а защото ни оправят.
Златен народ, със златни ръце сме, ама ???.Тези на запад, пък и във всички посоки де, да не са по кадърни.Не са, ама друга им е системата.Нашите гении, които забягнаха, им дават акъл и тия си бачкат и се получават такива като на фотосите.Да прощава колегата, за отклонението, ама >:(.
Да, бе, колега, народа - златен, а управниците - лоши?! Да не ни ги внасят от чужбина :) ...през кореком. Освен, че не сме много трудолюбиви и старателни, нямаме и особени традиции в автомобилостроеноето, тия от Морган как ги гледаш, десет поколения преди тях са правили карети, влакове, тунели и канали със стотици километри, метални мостове и сгради. И до днес най-хубавите и ексклузивни марки са в страните от Стария свят, където ги е огрял Ренесанса и индустриалната революция....през това време ние..знаете. И аз се извинявам за оффтопика:)

Февруари 28, 2014, 13:56:08
Отговор #84

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Да, бе, колега, народа - златен, а управниците - лоши?! Да не ни ги внасят от чужбина :) ...през кореком. Освен, че не сме много трудолюбиви и старателни, нямаме и особени традиции в автомобилостроеноето, тия от Морган как ги гледаш, десет поколения преди тях са правили карети, влакове, тунели и канали със стотици километри, метални мостове и сгради. И до днес най-хубавите и ексклузивни марки са в страните от Стария свят, където ги е огрял Ренесанса и индустриалната революция....през това време ние..знаете. И аз се извинявам за оффтопика:)
Прав си. Ама подтекста ми бе, че ако всичко/или почти всичко/, ни е уредено както трябва, ние също можеме да правим такива чудесии.А какво се получава?.Тръгнеш да правиш, или да се занимаваш с нещо/в случая свързано с автомобилизма/и безброй спънки, завист, бюрокрация и т.н./А иначе и без такива традиции и ние все ще сътворим нещо хубаво.Нашият човек със скоростната кутия-къде е ?.Този, който изнамери начин ДВГ да върви с вода- къде е и той ?.И много други.Горе-долу си на тези години, че би трябвало да ги знаеш тези неща.
Извинения към всички, че пооцапахме темата, ама и това е гъдел за душата, ама отрицателен.
« Последна редакция: Февруари 28, 2014, 13:59:08 от Валентин »

Февруари 28, 2014, 18:19:58
Отговор #85

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Приятели какъвто народа такива и управниците.А какъв е народа:1300г история от който 200г под Византийско робство 500г под Османско робство 45г под командването на СССР (нищо против братята Руснаци даже много Ги уважавам) 25 преход към демокрация (неясно каква и за кой).И каква стана тя:Нема такава държава  >:D >:D >:D Нема такъв народ  >:D >:D >:D
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 05, 2014, 00:21:46
Отговор #86

Неактивен Countach

  • Публикации: 768



BMW 320CI  '04

Март 06, 2014, 00:03:45
Отговор #87

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Март 06, 2014, 23:09:18
Отговор #88

Неактивен mitaraf

  • Публикации: 59
Надявам се това творение е за тази тема. Много интересен FSO Полонез Каро. Нещо, като рядко срещаните Самари с интересни пластмасови пакети. Произвеждан е в периода 07.1991г. – 03.1997г.



Ето и цялата галерия: http://en.autowp.ru/fso/polonez/car21640/pictures/

Соц. автомобил, странно защо толкова малко познат у нас. Или поне на мен.

П.П. Имам бая голяма пластмасова играчка класически Полонез /с 4-те фара/. В моят град съм виждал само 1бр. преди години движещ се такъв. Странна кола. Имате ли идея на какво е базирана?

« Последна редакция: Март 06, 2014, 23:12:20 от mitaraf »
MB W123 240D 78' - проект "класика янгтаймер"
MB W123 240D 82' - статут "неясен"
MB W123 200D 81' - статут "неясен"
MB W123 200D 82' - статут "неясен"
Suzuki Vitara 1,6 16V 91' - фън машинка за барбекюта
Opel Vectra A 2000 16V 89' - спомен "луди младини"
Skoda Octavia 1,8T L&K 00' - семейно комби
Ковровец 175 - спомен от дядо

Март 06, 2014, 23:12:11
Отговор #89

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Много интересен FSO Полонез Каро.
Соц. автомобил, странно защо толкова малко познат у нас. Или поне на мен.

Те и първите Полонези от '80-те години бяха сравнително рядко срещани у нас :)