Автор Тема: Страници със снимки - за гъдел на душата  (Прочетена 253483 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 29, 2015, 22:13:24
Отговор #210

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
O:-) O:-) O:-)
К'ът създал Еторе машината и рекъл - ще направя изключителен подарък за ТЯХ/кралските семейства/.
Решил преди това да се срещне с всеки Roayl поотделно ,за да уточнят подаръка.
Всичко вървяло нормално - но к'ът се срещнал Великия Конструктор с Румънския крал заявил - "аз на тоя дивак няма да дам машина".
От 13-те /мисля че бяха/ планувани - човека "съградил" 9 ,подарил само 7-ем и за жалост починал /лека му пръст/

Е, това са малко легенди.  ;D
Еторе разбира се не е подарил нито един от тях, а ги е продавал.
Ироничното е че не е успял въпреки името на никоя кралска фамилия да продаде и 1 бройка.
Иначе споменатия румъски крал е бил голям ценител, освен разни Мерцедеси 500/540 и други евролуксове той е имал и Дусенберг.

А за Еторе Ройала е най трудно продавания му модел.
Последната от 7-те оригинално направени бройки е продадена от фамилията Бугати чак доста след края на 2-та световна война.
Ако не греша тук /то за по-точно може да се провери инфото по сайтовете на Бугати клубове и ентусиасти/ другите 2 броя до 9-те сега налични  са по-модерни рекриации, правени на ориг. шасита и от сърплус двигатели Ройал, свалени от френски локомотиви.
След края на сглобяването на Ройал правените предварително 20-30 бройки двигатели за тях са слагани основно на разни ЖП влекачи, от които и десетилетия по-късно е имало запазени и работещи бройки агрегати.

Април 29, 2015, 22:33:46
Отговор #211

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Ами много се спекулира на тая тема а и те "великите" много много не раздухват какво/как притежават ,та знае ли човек.То даже и най-върлите фенове няма как да се докопат до напълно достоверна информация ,щото всичко е забулено в тайна от притежателите.
Възможно е на румънския /Карол мисля че е / на инат да не дал автомобил ,за да си вдигне реномето.

Иначе прототипа двигател е почти 15.000кубика

После при продукцията го е свалил на 12.7.  ,8 редови с авангардните 3клапана на цилиндър 270/300 к.с ,който си остава един от най-големите авто двигатели.

По принцип е бил поръчан за френските железници но "нашия" решил да го набие и в колата.

Вариянтите купета са няколко.
« Последна редакция: Април 29, 2015, 22:39:41 от Toni only Benz »

Април 30, 2015, 21:40:38
Отговор #212

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами много се спекулира на тая тема а и те "великите" много много не раздухват какво/как притежават ,та знае ли човек.То даже и най-върлите фенове няма как да се докопат до напълно достоверна информация ,щото всичко е забулено в тайна от притежателите.
Възможно е на румънския /Карол мисля че е / на инат да не дал автомобил ,за да си вдигне реномето.

Иначе прототипа двигател е почти 15.000кубика

После при продукцията го е свалил на 12.7.  ,8 редови с авангардните 3клапана на цилиндър 270/300 к.с ,който си остава един от най-големите авто двигатели.

По принцип е бил поръчан за френските железници но "нашия" решил да го набие и в колата.

Вариянтите купета са няколко.

Хе, ама къде ги четеш тия глупости за румънския крал?  :))
Дай някой линк, ако въобще има такава публикация, че да се посмеем.
Първо, по онова време Румънския крал си е бил определено авторитетна фигура в Европа. Със сигурност в средите на латинските нации като Италия и Франция е бил по-авторитетен от да кажем, нашия Борис, че да си позволи някой там производител на коли да му се назландисва.
Второ, особено пък на фона на това. колко тегави са били продажбите на Ройал, и как Еторе се хваща за всяка сламка-клиент, белким да разкара тия вече произведени шасита и мотори на бройките Ройал, шкартирането на който и да било клиент-знаменитост, особено със синя кръв, е просто абсурдно дори като предположение.
Еторе все пак си е бил добър бизнесмен, и не е имал репутацията на по-принцип непонасящ клиентите си тип, какъвто е бил Енцо Ферари например, особено на фона и на това, че е продавал и директно коли на значимо по-несериозно стоящи в тогавашния Бомонд през 30-те години хора, от спрямо Карол.

А иначе специално за модела Ройал няма нищо забулено.
Отдавна се знае и има доста публикации по специализираната преса, още много преди Интернет да се появи, на кой са продадени като нови всеки една от бройките /доколкото помня Еторе всъщност продава и 1-2 бройки употребявани Ройали, които дълго са били ползвани от неговото семейстово покрай невъзможност да се продадат нови.
Особено в последните 30-40 години време, се знаят добре малкото на брой препродажби /и по търгове и от частни лица/ и придобивания на тия флагмани.

А, то само в мойта библиотека има поне 10 публикации в различни френски, американски и англ. ретросписания, сред които някои много авторитетни /като бившето УС тримесечно издание с дебели твърди корици- Аутомобайл/, по отн. на изследването на пътищата през годините на различните няколко налични Ройали.
Много са интересни статиите за тях, но честно казано ме мързи да си ги изровя по списанията и да ги сканирам за четене тук.
Е, освен някой фен на слоновете,  ;D има изричен интерес към такова инфо, което сайтовете по Нета не удовлетворяват, да пише, може и да сканирам нещо.
 
Интересното при тия Ройали е и че почти всички произведени бройки още са налични, и то в оригинален вид, нещо все пак не много типично за 80 годишни коли, дори и толкова скъпи.
Върти ми се само за Есдерс кабриолета, че понеже беше горял още през 50-те години, много по късно му правят нова каросерия.

Между другото, пак ако добре помня, първата кола която мина сумата от 10 млн. долара на търг, това през 1987 година, беше един Ройал. При това, модела беше с отн. скучна 4-врата закрита каросерия.

Чудя се, ако примерно вземе да се запродава една от двете най-фрапантни бройки Ройали, тези с Купе Де вил каросерии /едната се води- Купе Наполеон още от производството и/, какви ли луди цени би стихнала в сегашния климат на скачащи ежемесечно цени на по-редките ретроколи.
Предвид и на това, че отн. масови бутикови коли като Ферари ГТО минават напоследък почти всичките продадени границата от 30 милиона / $ или Евро, зависи от търговете и континента/, то мисля че специално тия двете Купе де Вили заслужено биха минали и те тая граница.
« Последна редакция: Април 30, 2015, 22:18:14 от USfan »

Май 06, 2015, 14:42:31
Отговор #213

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
За феновете на Шкода:

http://www.flickr.com/groups/octavia/
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Май 06, 2015, 23:58:11
Отговор #214

Неактивен bshopov

  • Публикации: 184

Май 07, 2015, 10:41:34
Отговор #215

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
За феновете на Шкода:

http://www.flickr.com/groups/octavia/

Интересно, мерси!

Май 07, 2015, 14:22:47
Отговор #216

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
И Аз Съм от феновете и притежател на Шкода.Макър и не точно пройзведена в Млада Болеслав а в Либерец.

И да не е спам нещо от слънчева Испания:

















Взето от тук където има още нещо интересно:

http://www.flickr.com/photos/del15xaviii_xavo/sets/72157632793452004
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Май 07, 2015, 18:40:26
Отговор #217

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Хе, ама къде ги четеш тия глупости за румънския крал?

Как къде в - БГ медийното пространство.  :))

Че съм го чел е 100% сигурно /явно са митове-легенди/, иначе няма как да си го измисля и то па точно за Румънски крал.  :)

Отдавна е било.Когато бях луднал по тоя автомобил.

Иначе /сега прочетох/ истината е че Бугати е направил блиндиран Роял за Румънския крал ,тежащ 4.5тона но краля не си я е взел.

Явно оттам тръгват тръгват съчиненията по картинка.

Сега ако румънеца я е поръчал и после отказал е напълно възможно Бугати да му е теглил една майна и да го е нарекъл дивак.


Le châssis # 2 (41.111) est un cabriolet carrossé par Jean Bugatti avec deux tons de vert. Il est livré au magnat de l’habillement Armand Esders en 1932 et a la particularité d’être démuni de phares fixes : son propriétaire ne voulant pas rouler de nuit, les phares sont rangés à l’abri dans le coffre. La Royale est ensuite transformée en « Coupé de Ville » par le carrossier parisien Henri Binder en 1938. La voiture est blindée pour un poids total de 4,5 t car elle est destinée au roi de Roumanie mais celui-ci ne la prend pas. La voiture devient la propriété de Raymond Patenôtre. Son petit-fils Lionel Patenôtre précise qu'il l'utilise de 1935 à 1941 et se rend alors régulièrement au palais de l'Élysée à son bord


http://stubs-auto.fr/b/bugatti-type-41-royale-1926-1930/


Чудя се, ако примерно вземе да се запродава една от двете най-фрапантни бройки Ройали, тези с Купе Де вил каросерии /едната се води- Купе Наполеон още от производството и/, какви ли луди цени би стихнала в сегашния климат на скачащи ежемесечно цени на по-редките ретроколи.


Ъъъъъ  ::)
« Последна редакция: Май 07, 2015, 18:48:28 от Toni only Benz »

Май 08, 2015, 18:01:52
Отговор #218

Неактивен BatJoro87

  • Публикации: 23
За Бугати Рояла бях че някъде, че Еторе отказва на крал Зог от Албания поради следната причина "the man's table manners are beyond belief" цитат от тук http://en.wikipedia.org/wiki/Bugatti_Royale с доста добре описани всички екзепляри и текущият им статус

Да не съм спам  ето и един мой любим сайт (може и да е пускан): https://www.classicdriver.com/en

Май 19, 2015, 18:24:22
Отговор #219

Неактивен MarioChalukov

  • Публикации: 61
Определено хваща окото даже и 3те очета  :))


Не вярвайте на всичко, което четете в интернет.
                                                                      - Аристотел