Автор Тема: Ковровец К175 1964 г.  (Прочетена 19768 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 18, 2011, 21:20:26
Отговор #10

Неактивен kim_ko

  • Публикации: 69
    • Bulgarian Hoodride Community
Днес имах малко свободно време и си поиграх в гаража. Сложих ново жило на предната спирачка. Монтирах си стопчето.

Моля за идея как да почистя червената пластмаса от тези драскотини. Мисля си дали да не я "полирам" с водна шкурка. Но ме е страх да не се матира, в резултат на което да не се виждат светлните.

Тук се опитах да покажа как съм лъснал двигателя, но телефона ми е с много глупава камера и се получи това...

(е, има и малко прах)

Както се вижда на горната снимка, имам проблем с ръждите... ето и тук...


Моля за идея как да я премахна и да спра корозията. :)
Моята идея е да почистя ръждата с някой хубав ръждопреобразувател, след което да мина отгоре с лак, с който да се опитам да запечатя и да спра ръждата. Нямам много опит, затова Ви моля за помощ.

пп.
Колегата който ме помоли да снимам иглата... Колега, сетих се за теб, но ще снимам другата седмица като го закарам за центровка. Тогава ще се карба ще се сваля сигурно. Сега просто нямах нерви да се разправям с него.
« Последна редакция: Юни 18, 2011, 21:23:20 от kim_ko »

"Само смелите хора дръзват да живеят различно! Другите просто се сливат с тълпата."

Юни 19, 2011, 16:56:16
Отговор #11

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Аз съм полирал стоп на МЗ ТС 150. Методът ,който използвах беше с водна шкурка 2000 под непрекъснато течаща бавно вода.От шкурката пластмасата наистина се матира, но след това се минава с паста за полиране на пластмасови фарове и отново придобива блясък.Доста пипкава работа е.
Иначе ръждите може да пробваш внимателно да ги изчистиш с телена четка с по-меки косми, например месингови.Обикновено се получава добре. Като гледам твоите колове са в пъти по-добри от моите.
Успех!

Юни 20, 2011, 11:51:36
Отговор #12

Неактивен kim_ko

  • Публикации: 69
    • Bulgarian Hoodride Community
Ще си намеря такава паста за стопчето, благодаря.
А ръждата я изчистих точно с такава четка и за няколко месеца изби пак...

"Само смелите хора дръзват да живеят различно! Другите просто се сливат с тълпата."

Юли 19, 2011, 14:30:10
Отговор #13

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
След телената четка намажи хрома по древната рецепта - гъст разтвор на асфалт в бензин. Като изсъхне минаваш отгоре с леко овлажнено в бензин парцалче - така хрома се излъсква, но в порите от ръждата остава предпазен слой асфалт, който не и позволява да избие доста дълго време, особено ако се съхранява на сухо. Сега продават и специални препарати за целта, които вършат същата работа.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 22, 2011, 20:24:53
Отговор #14

Неактивен kim_ko

  • Публикации: 69
    • Bulgarian Hoodride Community
Хм интересна е тази древна рецепта :) Не я бях чувал, но 100% ще я разуча и ще пробвам :) Благодаря :)

"Само смелите хора дръзват да живеят различно! Другите просто се сливат с тълпата."

Юли 24, 2011, 09:25:16
Отговор #15

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Може и да не си я чувал, но 100% си виждал някой стар Космич или Жига, с намазани през зимата с нещо странно брони - между тъмнокафяво и меден цвят в зависимост от гъстотата на разтвора. На пролет броните ги измиваха с чист бензин и пак лъсваха като нови ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 24, 2011, 14:27:53
Отговор #16

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Ето така изглежда

Септември 22, 2011, 14:47:58
Отговор #17

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Колега имаш ли нужда от още някакви части? Ако се нуждаеш, виж това момче продава доста полезни неща http://bikerz.bg/viewtopic.php?f=12&t=17509  ;)
Извинявам се за рекламата на чужд форум, но всичко е за каузата да помогнем на момчето  :)
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Септември 28, 2011, 23:10:43
Отговор #18

Неактивен kim_ko

  • Публикации: 69
    • Bulgarian Hoodride Community
Да, знам за тези части, но от изброените имам и аз по още една бройка в резерв :) Имам части за почти още един мотор... но все пак си събирам разни лъскави детайлчета :)

"Само смелите хора дръзват да живеят различно! Другите просто се сливат с тълпата."

Август 08, 2012, 10:56:06
Отговор #19

Неактивен kim_ko

  • Публикации: 69
    • Bulgarian Hoodride Community
Бях заключил темата поради липса на време, средства и мотивация. Но от днес циклажа започва отново.

Най-после с добра центровка на двигателя :)
http://youtu.be/eAU1kfJsjnM

Държи малко високи обороти, но това е от карбуратора. Имам много проблеми с него. Месинговото перденце, което държи игличката засяда и не пада до долу. Трябва да видя как мога да оправя нещата. Ако някой има карб от Ковровец и иска да го продаде - аз съм човекът :)

И 2-3 позьорски снимки от телефона, който не снима изобщо, но нямах друго под ръка...

"Само смелите хора дръзват да живеят различно! Другите просто се сливат с тълпата."