Автор Тема: Ретро Ситроен Среща  (Прочетена 8048 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 19, 2011, 00:52:43
Отговор #10

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Аз да кажа нещо по този повод и да наспамя. Понеже вътре в мен напират огнени страсти, като чуя за това.......нещо.  Хубаво нещо е Ситрон ДС, де.  Тоест, хубаво е да го имаш и караш, но друг да го прави. Едно от най-шантавите творения на френския мозък. Няма нито едно нещо в тази кола, което да е както би го направил бял човек. Това е най-големият чар на този автомобил. Различен, нестандартен, странен, противоречащ на всякакви трезви инженерни разсъдъци. И най-сладкото е, че работи.  :D  Такава машина имах честта да покарам преди 2-3 години, от Пловдив до границата, където беше продаден на някакви смахнати гърци за 2300 български пари. Толкова беше и кола, като кола ама поне намери собственици и не успя да изгние от седене в двор на село. Мисля, че 72-ра година,  DS 23 инжекцион, с  ръбестото табло, бял и с пет бои отдолу. Оригиналния мотор, беше с 2 превъртяли биелни лагера и скапани биели. От друг Ситроен ,,СХ" изкормихме двигател със крива глава и от 2-та събрахме един цял, повечето гарнитури собственика ги поръча от чужбина, а доста от частите не бяха точно съвместими. Но, главата от оригиналния и разни дреболии станаха идентично на СХ-совия.  Като цяло-  бензинов мотор, 2300 кубика, 5-скорости и 140 коня.  :o Доста силна и динамична машина.   Помня, обаче че тогава беше спазарен, но нямаше съединител и трябваше да ходи до границата с Гърция. На самоход. Имахме нов притискател и феродов диск, ама трябваше да се подмени. Понеже двигателя се сглоби, докато бяхме още ученици в Техникумите, никой не смени съединителя, щото никой не предполагаше, че тоя ДС ще тръгне скоро.Тези, които имат или са имали ДС знаят, колко лесно и приятно занимание е това. Да, ама в този случай се извърши с 2-ма, без подемник, без канал, през хладна нощ на Февруари месец в гараж.  :( За капак на всичко - притискателя палцов. :)) Не зная, дали фабрично ДС са с палцови или диафрагмени, то тоя беше такъв. Поне идваше точно на маховика и феродовия. Варшави, Москвичи, Волги, таралясници...., обаче, точно за ДС нямах нито шаблони-нито стойки за центроване. Без тях, не става.   O0 Което наложи през деня да чертаем, после да въртим на стругове и фрези шаблони, после си купих 3 часовника за да стане регулировката, както трябва. Тогава ни се е*а п***ата лелина. Казвам го с гняв, защото е проклетия. Поне стана от първия път и как да е, колата стигна до Гърция. Това й беше карането след купища мъки, мераци и мечти от страна на някои хора.

 Движим се по магистралата със 100-110, а като гледам скоростомера, той отишъл на 150-160.  :-[ Ей-такова е чувството. Иска да се настъпва, поне аз чувствам пълна безтегловност със 80-90.  :) И много стабилен, и бяга тая машина. В същност, вдига 180.  O:-)   Противна кола е правене и обслужване, но бих държал в гараж една такава Красота за паради и мероприятия. Само да не иска ремонти.

Юни 19, 2011, 15:42:57
Отговор #11

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
ето снимки от днес 11,30 ч. от парада
 

Юни 19, 2011, 17:25:42
Отговор #12

Неактивен W140

  • Публикации: 178
    • Panoramio
« Последна редакция: Юни 19, 2011, 17:28:28 от W140 »

Юни 19, 2011, 18:46:35
Отговор #13

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Само 2 СV-та ли се явиха на срещата?

Юни 20, 2011, 00:32:40
Отговор #14

Неактивен booger

  • Публикации: 295
И от мен няколко снимки  ;D

Юни 20, 2011, 09:42:29
Отговор #15

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7180
Не успях да дойда, понеже се освободих чак към 15 ч. Сладки патетата, ама много скромно присъствие - 2CV-та има поне още 2 пъти по толкова само в София, да не говорим за DS, CX, Виза... даже 15 CV ТА в движение знам поне 2 бр, дори мога да съдействам за контакт с тях. Според мен трябва да поддържате контакти и да се обаждате на повече собственици за такива мероприятия и тогава ще се получи нещо наистина интересно.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 20, 2011, 11:06:16
Отговор #16

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Да - тази година имаше слабо присъствие. Един заварява шаси, на друг му блокирала скоростна кутия, трети и четвърти не са в страната... Иначе в тетрадката на клуба има над 30 телефона, но...
Благодаря ви за хубавите снимки.
Точно тези 4-те ги караме всеки ден като ежедневни коли през топлия сезон, затова и са в кондиция.

Юни 24, 2011, 09:06:05
Отговор #17

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Малко снимки и от мен:


























Май 14, 2012, 23:36:02
Отговор #18

Неактивен sphereholic

  • Публикации: 311
    • Ретро автомобил Ситроен 2cv Charleston
Не е нито събор, нито парад а е само едно ретро събиране с къс рейд до Плана планина и офроуд атака на кебапчета.
на 20.май, неделя от 10.30 на пл. Александър Невски в София. Кафе, снимки и потегляне към зелените полянки.

« Последна редакция: Май 15, 2012, 11:15:29 от dido1903 »