Автор Тема: Лада 1600 1978  (Прочетена 69131 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 16, 2020, 09:44:18
Отговор #120

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Браво! Ще те изврънкам някой път да ги изкараме за зимни снимки.
Като страничен наблюдател ще кажа, че Ладата става все по и по-хубава.

Март 06, 2023, 19:24:52
Отговор #121

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
След известно прекъсване, колата се завърна при мене. Страшно се зарадвах на решението на втория собственик (всъщност третия, ако не броим и прекупвача) да я продаде и да се обади именно на мене първи. Не ми трябваше много време да взема и аз своето решение. Всъщност бях готов веднага да го кажа, но си дадох няколко часа да помисля и да поговоря с други лададжии. Колебанието ми беше не за друго, а за това какво да правя с другата Лада която имам в момента и за която не съм пускал тема - една тъмнобежова 2105. И нея си я уважавам, но такова количество работа още един път не съм готов да вложа. Нея поне на първо време няма да махам, ще търся варианти просто да и намеря подслон. Но за съжаление има много за оправяне и не носи такова удоволствие да я караш.
А шестицата вече е в гаража ми (гаража си даже...) и е с талони на мое име. Естествено, веднага и направих едно тестово кръгче около и във София, има само дребни неща за дооправяне, но като цяло дори е с подобрения... вече е с кормилна кутия от 2105, съответно с карданен кормилен вал. Има и петстепенна кутия, нещо което самия аз исках да и сложа, но се колебаех че ще разваля автентичността и. Но след толкова години, за себе си изясних че концепцията на тая кола не е само да е хубава, ами и да е кола за каране. В ретро музея има същата, втори такъв музеен експонат никому не е нужен.
Много съм щастлив от това че си е пак при мене. Тази кола е парче от моя живот, който ме е учил да бъда търпелив и упорит за да постигам целите си. И такива неща не трябва да се захвърлят толкова лекомислено...

Март 06, 2023, 19:38:22
Отговор #122

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Красива история е това със завръщането  :)
Честито отново!
С пожелания за нови безаварийни дестинации.

Март 07, 2023, 10:57:02
Отговор #123

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
"Прокълнати са си тия коли, другарю директор, прокълнати са" . Ти я продаваш, тя се връща при теб, ти я продаваш, тя се връща пак при теб :) Старата лада ръжда не хваща, са казали хората и май са прави :) Той последния собственик бе един такъв нехранимайко, дето нищо не пипаше и само доливаше и караше, така, че добре, че е пак при теб :) Последно май наливно М10Д и наливаше този хрантутник :)  Поне милион километра да навъртиш :)

Март 07, 2023, 18:36:13
Отговор #124

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Добър собственик си и беше, както написах днеска на Митко Кранкенщайна във фейсбук - внимателно избирах купувача. Няма що да лъжа, баш вас, дето се занимавате със същото... имах си още при продажба идеята, че ако в някакъв момент мога, ще искам да си я купя обратно. Но Иван беше най-честен и дефакто такъв си и остана. Страшно много уважавам такива качества, въпреки че има и много които ни делят, но и за това споделяме едно и също мнение, че не трябва да влияят на личните ни отношения.
Направил и е подобрения които ми харесват. Даже някои които не ми харесват, ще ги оставя, защото са си част от историята на колата. То и аз не съм направил всъщност всичко както трябва, но е вече направено...

Март 07, 2023, 20:56:09
Отговор #125

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Много лачена Ладичка и в хубав цвят :)

Март 08, 2023, 20:31:11
Отговор #126

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447

Март 08, 2023, 20:44:10
Отговор #127

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Не помня имаше ли този нюанс на "портокаловата гама" като оригинал но изглежда много добре  :)
retrobs.com

Март 08, 2023, 21:47:55
Отговор #128

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Зависи за кой момент става дума... В оригинал е портокал и още как. В моята работа беше база лак, там стъкло. Това е вече трети вариант от третия собственик, нещо средно... абе на снимката е акрил, почти точно в цвета които аз и Цветан Михайлов измислихме, но все пак на ярка светлина се вижда разликата. Защото ние направихме база и много дебел лак, да има да се полира ако се налага. А той човека го измъчихме, понеже не турихме две капки цветна заварка на двата края на фугата на калника и рамката на стъклото и нашия дебел лак се разпука барабар с базата, той изпадна в паника и накрая такова решение, за което не мога да го обвиня никак.
Текли са разни творчески процеси, ама толкова сме знаели, толкова сме можели. Може да се каже че сега е в състоянието в което я купих, цялата муцуна е пребоядисана. Обаче не знам защо, съм доволен, харесва ми и така. Поне муцуната не е една ръка блажна боя върху транспортния грунд, както беше преди десетина години.
Ааа и още това е снимка веднага след така наречената керамика... тепърва ще пиша за нея.

Март 10, 2023, 12:31:21
Отговор #129

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Оо, прочел съм портокалова кора, а не гама. Има го, золотая охра, номера не помня. Дебелия слой лак измени обаче леко цвета, стана по наситен.