Автор Тема: Лада 1600 1978  (Прочетена 69151 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 01, 2012, 23:31:38
Отговор #50

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Ще обясниш ли тънкостите на свалянето на тия лайстни,които са на улука?
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Февруари 02, 2012, 00:06:49
Отговор #51

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Със секач за дърво, по възможност тъп.Ако ли не, по остра отверка.С нея натискаш ръба на лайстната, откъм вратите, тя е просто защипана.Почва се от двата края, отпред и отзад, докато стигнеш до покрива.Краищата щръкват настрани и остава защипана само отгоре.После, пак откъм вратите, но понеже там се опъва повечко, може с едно чукче да почукваш длетото... не я насилвай.В никакъв случай не я дърпай.Само по описания начин.
Така се свалят и на рамките на вратите.

Все пак риска не е малък.

Февруари 02, 2012, 00:34:26
Отговор #52

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Работата е сериозна :) Продължавай в същия дух и резултата ще е отличен  ;D  Върху цинка с какъв грунд мислиш да го минаваш? Колкото до тоя вид заварки на мен най-добре ми се получават с бургия 5-6мм и двете парчета са добре прилепнали едно към друго около дупката, има ли разстояние е много вероятно да прогори.

Февруари 02, 2012, 10:00:54
Отговор #53

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Аз ползвам бургия 5.5 и клещи за перфориране и бертване, който са 5 мм.За прилепването, то е просто задължително, но и често е много трудно за постигане.Имам набор чираци с различни форми, но някой път няма с какво да се стисне, а тога обикновенно не може и да се причука... Слава богу имам само едно-две такива места засега.

Февруари 02, 2012, 14:59:04
Отговор #54

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Колега искаш да кажеш, че си изкъртил тази кутийка http://frysco2103.snimka.bg/automobiles/lada1600.590599.25792789
и са ти я направили наново от нов метал така ли ?

Февруари 02, 2012, 15:08:56
Отговор #55

Неактивен xpu100

  • Публикации: 56
Колега искаш да кажеш, че си изкъртил тази кутийка http://frysco2103.snimka.bg/automobiles/lada1600.590599.25792789
и са ти я направили наново от нов метал така ли ?
  Това а и доста други греди и ламарини ги продаваха преди години по авточастите за руски коли.

Февруари 02, 2012, 15:28:00
Отговор #56

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Да, а и все още се намират такива части.От тази гледна точка, ладите са по облагодетелствани от други коли.От друга страна, почти всички резервни ламарини за лада имат и по добри аналози, т.нар. оригинални части, а те се намират трудно.
Та кутииката я купих готова.Както е намазана с цинк, заблуждава че е крива, но всъщност е визуална измама, кутииката си е идеална.

Май 06, 2012, 14:32:18
Отговор #57

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Я да опиша какво е станало дотука, щото ще взема да забравя.

Гледам че съм писал до сглобяването на предната маска и после нищо, та продължавам оттам.Старите ми калници си имаха своите грижи, левия беше прав с изгнил ръб долу зад гумата, десния освен това беше и доста поочукан, отпред, отзад... Успях на левия да възстановя ръба, но десния беше доста по загнил и след третия опит се отказах, тъй като освен тоя ръб имаше и доста за китване.Купих нов, на Начало.Оказа се че той най много прилича по форма на оригинален.Че е от по тънка ламарина е друг въпрос, но преглътнах това.Изчистих го от транспортния грунд, намазах го обилно от вътрешната му страна и го заварих.Смених и престилката отпред, като успяха да ми намерят такава с чимбер под бронята, включително и двете ъгълчета на ръбовете.Доста зор видях с напасването на калниците преди да ги заваря.Много играчка е, но накрая стана с прилични фуги.
След като заварих всичко, приятел дойде с оксижен и сребърен припой на клечки и направихме нови цветни заварки, там където завода е отбелязал че трябва да ги има.Доста се усъмних в необходимоста на ги има, но въпреки това ги направихме.Запълнихме и фугата която беше останала от подмяната на рамката с припой и я загладих-сега няма нужда да се слага много кит там.
След като направихме всичките тея мурафети, натоварих ладата на една пътна помощ и я закарах при Цецо, да оправиме и проблемите по дъното.В гаража нямам условия да се развъртя или по скоро да развъртя купето.Заедно с него решихме да смениме и една греда по дъното, която едновременно беше смачкана и орезилена с оксижена при предишния ремонт.Тя и стойката за крика ще бъдат подменени с нови, както и късо парче от рога.Същевременно с това, смъкваме и заводското шагре отдолу, както и битума за виброизолация вътре по пода, тъй като под него доволно се настаняваше кафявата гостенка.
Докато трае това, се заех да си освежа окачването и да го подготвя за монтиране.
Снимки:http://frysco2103.snimka.bg/automobiles/lada1600.590599.all.5
За съжаление са разбъркани а и липсват доста моменти от операциите, затова реших че тоя път няма много смисъл да ги вмъквам в описанието.

Май 16, 2013, 22:58:14
Отговор #58

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Ооо, форума ми се кара, че темата не е активна от 180 дни... е, време е да допълня нещичко.

http://frysco2103.snimka.bg/automobiles/lada1600.590599.27118973

От тук до края на албума, може да проследите подготовката на купето.

Май 17, 2013, 08:54:32
Отговор #59

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Страхотно!!! Получаваме поредното показно. Така се реставрира кола, браво!!!