Автор Тема: Лада 1600 1978  (Прочетена 69153 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 21, 2013, 13:46:01
Отговор #70

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Прави си ладата както на теб ти харесва, уважавам много тези автомобили и ги харесвам и далеч не са ти напразни усилията. Критикари и плямпала никога не са липсвали по форумите, и просто не им обръщай внимание.

Май 24, 2013, 00:16:06
Отговор #71

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Цецо пръсна шагрен и го боядиса... боядиса и отвътре.Аз като видях резултата и ми изпадна цигарата от устата... сега ми е болно, как ще покрия тая красота?

http://frysco2103.snimka.bg/automobiles/lada1600.590599.all.10

Май 24, 2013, 18:35:40
Отговор #72

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ами..........., абе нямам думи, перфектно свършена работа, шапка му свалям на Цецо. След работата му по БМВ-то и твоята кола сега, все повече уважавам този човек за старанието и умението му да изпипва нещата.

Октомври 27, 2013, 15:58:28
Отговор #73

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Малко нови снимки.Превратната точка на реставрацията е достигната и започва сглобяването....

http://frysco2103.snimka.bg/automobiles/lada1600.590599.all.13

За изминалото време от последния пост, ладата беше боядисана напълно.Сглобихме и мостовете, кормилната уредба, поставихме блока на двигателя, скоростите и кардана, тъй като аз в моя гараж нямам канал и исках да се улесня максимално, за предстоящото сглобяване.В този вид си прибрах вчера колата и започнах лека полека да кича.

Възхитен съм от това как се справи Цецо с боята.Като влезна в гаража, трудно се работи, защото не мога да откъсна очи от гланца :)
« Последна редакция: Октомври 27, 2013, 16:06:35 от Frysco »

Октомври 27, 2013, 16:59:01
Отговор #74

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
наистина е невероятна, като чисто нова кола е :)   салонът ако е кафяв, ще е супер :)     успех нататък и да пазиш боята :)

Октомври 27, 2013, 18:08:58
Отговор #75

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Наистина невероятно, успех по - нататък!

Октомври 27, 2013, 18:12:59
Отговор #76

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Нямам думи, завиждам ти, не благородно >:D

Октомври 27, 2013, 22:10:49
Отговор #77

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Страхотно! Леле, на снимки колко е права, на живо ще е още по-разкошно.  В същност, завършили сте най-важния и фундаментален етап от цялата работа.  Поздравления !   Най-ясно ще личи, когато се накичат всички лъскави лайстни, стопове, брони, решетки, фарове, подфарници, рамки на вратите, дръжки на вратите, прозорци и прочие.  Тогава хептен няма да можеш да откъснеш очи. :) Със сигурност и не само ти.   Задните пружини на първо време може да дразнят с височината на задницата, ама след 1 година ще улегнат и ще застане точно както трябва.  Така, така, предчувствате ли, как Фриско ще подкара чисто нова Лада 1600. В същност, по-нова и от нова.  Тя, новата, оригинално е крива като найлон връз оранжерия.  Твоя човек доста се е постарал, огромна надежда имам и при моята кола да се подходи с такова внимание и старание.  Сигурен съм, че останалата част, която заключава механика, интериор и екстериорни украшения също ще бъде извършена по същия начин. 

Тази тема я следя редовно, но умишлено не се включвам. Няма смисъл да я пълня с глупости.  Лично аз я използвам, като еталон при настоящата работа по една друга марка.  Въобще, темите от този раздел са силно поучителни и са за пример. Както и от другите раздели, като се замисля. 

Надявам се, ще видим как тече работата по двигателя, оборудването на моторният отсег и прочие подробности.  :)

Октомври 27, 2013, 22:30:20
Отговор #78

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Браво!!! Много ми харесва!

Октомври 27, 2013, 22:32:12
Отговор #79

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Хъката, мъката, ама двигателя е готов... нови сегменти и лагери.Сегментите ги смених, защото вадих буталата за проверка.Износванията на цилиндъра са малки.Ключа е в долната граница.Буталата имат износване на полите, вероятно мотора е видял малко жега.Въпреки това ги оставих, поради липсата на луфт в буталния болт.Основните лагери имаха наранявания на повърхностния слой.Биелните и това нямаха, но ги смених за адета... въобще целта на разглобяването беше почистване на смолести отлагания по блока и проверка на проходимоста на маслените канали.Тапите им не посмях да ги отворя, нито на блока, нито на вала.Маслената помпа само и махнах цедката и видях че отвътре е чиста и не съм я разглобявал.Смених си паразитен вал за бензинова и маслена помпа, поради задиране на оста на бензиновата помпа.За веригата и зъбчатките няма смисъл да казвам.Стар маховик, само почистен, нов съединител Закс.Накрая една боя за свежест и добър вид.
И други дреболиики.Нямам снимки, за съжаление.
От механиката, кутията я отворих и смених профилактично малкия лагер между първичен и вторичен вал.Друго нищо не е пипано.Купих нов болт за междинния вал и го стегнах с лепило за резби.Диференциала е нов, понеже намерих изгодно, а на моя му е завлекла оста на сателитите, то и почти нямаше масло в моста.Кормилната кутия я ремонтирах-нов вал, нова ролка и семеринги.И нов хебел естествено, стария го свалих с флекса, с голямата скоба не стана.