Автор Тема: Лада 1600 1978  (Прочетена 69158 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 04, 2014, 21:38:42
Отговор #90

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Благодаря... впрочем, днес видях новичък Форд Мустанг със същия цвят.

Октомври 18, 2015, 13:41:33
Отговор #91

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Наближава края на сезона, а аз не съм писал тук от миналата година.Автомобила си е все така добре, въпреки че си имах технически неволи, успях да се справя сам и нещата вървят напред и нагоре.
Тая година започна със посещение на Classic racing 2015, там естествено учавствах само като паметник на културата, демек не съм се пускал по пистата.Тоест пуснах се, но на парадна обиколка, даже качих Владо Мантата и фемили да ги повозя, да видят те що е то истинска кола, стига с тея орели.



Иначе се заформяме все по-мощна група в лада клуб...



Често се събираме на НИМ...





И на разходки ходим...



Друго интересно тази година-отидох на три ретро събора-в Созопол, в Хасково и в Стара Загора...





...като от Стара Загора дори колата взе специална награда:

Едно признание което ме трогна, хубаво е да те отличат.

Техническите ми грижи бяха свързани с главното предаване.Още на Класик рейсинга през март се случи случка-взе да тече масло от гарнитурата на редуктора на задния мост.След това, чак някъде до Юли месец, колата почти не съм я карал.Тогава излезнах на една разходка... и маслото изтече напълно, което за мене беше неочаквано, тъй като в гаража нямаше течове.В следствие от прегряването, меката втулка се е предала и се е смачкала още повече, при което щръкнал пиньона и зацепването на хипоидната предавка е отишло по дяволите:

Наложи се да сваля този редуктор, да му взема касетата на диференциала и да с сглобя оригиналния редуктор на тази лада, който имаше завлякла ос на касетата-така го купих:


След това, смених и дясната полуоска, поради твърде голям луфт на лагера.И вече се кара много по тихо, приятно и спокойно, което няма как да не ме радва.Ладата сега носи само приятни емоции, винаги така съм си представял че трябва да са нещата, дано да останат и занапред същите...

П.С.Използвах снимки и от албумите на колегите Митко (Krakenstein), пак Митко (Speeder) и Влади (GT51).

Април 09, 2016, 15:06:32
Отговор #92

Неактивен kaci

  • Публикации: 956

Април 13, 2016, 21:10:01
Отговор #93

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Благодаря за хубавата снимка.

Април 15, 2016, 15:51:41
Отговор #94

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Ей колега страхотна е Ладата. Със здраве да я караш и да и се радваш :)

Април 15, 2016, 21:09:40
Отговор #95

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Стахотна е! Браво!  :)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Април 17, 2016, 19:19:00
Отговор #96

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Благодаря... бях на парада в Сливен.Предполагам ще излезне на някоя снимка оттам :)

Април 17, 2016, 20:34:20
Отговор #97

Неактивен boricha

  • Публикации: 22
Колата е чудесна.Поздравления колега.

Април 17, 2016, 22:04:06
Отговор #98

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Благодаря :)

Септември 26, 2017, 20:46:58
Отговор #99

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,9248.0.html
Всяко нещо си има начало и край. Искрено се надявам да се продаде, а не да остане при мен, защото вече няма да е същото. Аз самия не съм същия... ако остане, колата ще се заседи и ще се скапе, защото вече търся друго удоволствия от живота. Топлината на човека до мен и щастието да имаш деца, това ме вълнува повече.
Искам някой да я купи и да и се радва, докато е още свежа пуканка.