Мотоциклети > Ретро мотоциклети

Simson KR50 1964 г.

(1/25) > >>

joro-120L:
Здравейте колеги,
Реших да ви представя Симсона на баща ми. Реставрирал го е, но през далечната 1976г.
Спомням си като го докара. Беше целият в паяжини, прах и тук-там ръжда, но комплектен и изправен. Измъкна го от плевника на един съселянин.
Цяла зима си "игра" с него. Пълно разглобяване и боядисване. Стана, като нов! Стоеше завит с найлони и не се караше, щото имаше и още един такъв останал от дядо ми, който се ползваше за ежедневка. ;)
И така до 85та г.  От тогава си го кара редовно и няма никакви проблеми. Много яка машина.
 Е, поочукал го е малко....и с тази касетка отзад >:( - явно му върши работа.
Днес направих снимки и си покарах малко. O:-)

победовод:
Браво адаш,чудесен транспорт има баща ти ,особено за лятото.И като го гледам как изглежда, щом го кара от 85г. ,което си е кажи речи 26 г., по скоро е пазен отколкото поочукан Симсона.

joro-120L:

--- Цитат на: победовод в Юни 19, 2011, 23:16:32 ---...И като го гледам как изглежда, щом го кара от 85г. ,което си е кажи речи 26 г., по скоро е пазен отколкото поочукан Симсона.
--- Край на цитат ---

Ооо, да! Много си го пази.
Исках да кажа, че има забележки, които на снимките много не личат.

Поздрави :)

MZ ES:
Дядо ми имаше такъв навремето и това е първия мотор, на който съм се учил да карам. Преди година ми попадна възможност и си купих същия. В момента е разглобен напълно. Предстои да му събера двигателя,да дам ламарините за боядисване и отново да бъде готов за път. Модела е КР 50. Наистина е в много добро състояние мотора на баща ти!

Speeder:
Много симпатична моторетка.
Преди една седмица установих, че един комшия има старо Симсонче, което даже съм виждал като малък, но толкова и съм обърнал внимание, че е по-старо.
И аз бих се возил на нещо такова, Жоро!

Да вземеш да го дотътриш на някоя среща! :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия