Автор Тема: Simson KR50 1964 г.  (Прочетена 81012 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 21, 2011, 21:10:10
Отговор #10

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Този модел се произвежда от 1959 година до 1964. Очевидно твоят е от последните, по-новите.... Моят е от 1960 година и е от по-старата версия. Не знам какво е твоето мнение, но този модел моторетки вози много приятно.

Благодаря за информацията. Имат разлики. Значи на дядо ми Симсона е бил като твоя. Но в детайли не го помня.  Като ученик в средния курс през летните ваканции не слизах от него. Обикалях кърищата :) Това беше в началото на 80те години. И бензина евтин - за 2лв. се пълнеше резервоарчето/5л./  Ех, спомени...  Много е икономичен. Забравяш кога си го заредил... Кормилото и седалката се заключват. ;) Целият е в "доспехи" от здрава ламарина. Прилича на броненосец. :) Струва си да си стегнеш един такъв.
Да, и много мека возия има, за разлика от другите моторетки.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юни 21, 2011, 21:34:16
Отговор #11

Неактивен Peter_B

  • Публикации: 124
Брейй, Жоро то голяма красота била тази моторетка. Като ми говореше за него си представях нещо съвсем различно и безинтересно...., но това ми напълни душата  :).

Юни 24, 2011, 19:59:47
Отговор #12

Неактивен marin skodov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
браво,хубав е много ми хареса.

Януари 09, 2012, 22:08:45
Отговор #13

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Здравейте колеги! Да ви се похваля :)
Ще се спасява още един Симсон! Баща ми ме изненада с новината, че негов братовчед продава същия Симсон KR50.
Не е каран с години, седалката е прокъсана, гривната на фара и багажника са за хром, боята е изгоряла- нормални неща, но двигателя пали! Мотора е комплектен.
Първоначално идеята беше да го вземем за донор, но решихме, че си струва да се реставрира.
Преди седмица го купих и ще го стягам за мен. Всъщност баща ми ще го стяга, щото му е скучно на село, да си има занимавка.
Сега се прави профилактика на ходовата част и двигателя. На пролет, боядисване.
Естествено, цветът ще бъде светлосин.
Снимки нямам за сега, но като за начало, ще ви покажа един детайл, който полирах и пръснах с безцветен лак, за да не се окислява. ;)


Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 10, 2012, 09:49:16
Отговор #14

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Тези моторетки изискват ли някаква регистрация или документи? Въобще имали ли сте проблеми с полицията докато сте карали? Понеже имам Симсон SR2 и без документи та се чудя дали бига ми правили някакъв проблем за него като го подкарам?

Януари 10, 2012, 12:29:47
Отговор #15

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
KR 50 са много добри моторетки.В момента възстановявам една.Имам и още части за КР50 и КР 51,така че ако нещо ти трябва,бих могъл евентуално да помогна.

Януари 10, 2012, 19:51:26
Отговор #16

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Тези моторетки изискват ли някаква регистрация или документи?....
Да

KR 50 са много добри моторетки.В момента възстановявам една.Имам и още части за КР50 и КР 51,така че ако нещо ти трябва,бих могъл евентуално да помогна.

Благодаря много колега!  Ако излезе нещо в процеса на работа ще пиша :) Жилата са прогонени, взехме нови гуми, верига, чукче, лагери на каплите.
За сега ми трябва кривката на ауспуха. Проблем си е. В магазина няма. Решил съм да проверя в сервиз, където правят гърнета и тръби,  дали могат да направят една. Иначе от магазин "Рокер" си купих чисто нов рефлектор/оригиналния е заминал/ за фара- 9лв. Български е.
Днес открих и мястото, където ще хромират гривната на фара и багажника. Не ми казаха цени, щото не са видяли детайлите. В понеделник сигурно ще им ги нося.

Благодаря още веднъж! Поздрави :)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 11, 2012, 10:40:19
Отговор #17

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
За рефлекторите знам,че стават от Балканче.Добро ли е покритието на този рефлектор,който си купи? Иначе освен моя ауспух имам още два,така че мога да погледна за кривка и да ти пратя снимка дали ще ти хареса.Със сигурност обаче и тя ще трябва да се хромира.

Януари 11, 2012, 20:18:27
Отговор #18

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
За рефлекторите знам,че стават от Балканче.Добро ли е покритието на този рефлектор,който си купи? Иначе освен моя ауспух имам още два,така че мога да погледна за кривка и да ти пратя снимка дали ще ти хареса.Със сигурност обаче и тя ще трябва да се хромира.

Ако кривката е без язви със сигурност ще ми хареса! Разбира се, че предпочитам оригиналното, вместо да правя импровизации- я стане, я не. Моята е на много дълбоки язви. На косъм е от пробиване и под хрома ще личи.
Пропуснах да пиша вчера- Целият ауспух, заедно с кривката ще се хромира.  Може да пуснеш снимка на твоята кривка в темата. Също, ако ми кажеш, че става, може и без снимки. Имам ти доверие. Направо я пращай. За подробностите ще се разберем на Лични Съобщения.
Рефлектора е добър. Пасва точно. Бяха останали само две бройки и нямах голям избор. Сигурно е за Балканче, щом е български.


Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 09, 2012, 11:23:23
Отговор #19

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Детайлите са готови.  Ламарините, по-късно. :)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.