Автор Тема: Simson KR50 1964 г.  (Прочетена 81004 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 02, 2012, 23:46:23
Отговор #30

Неактивен iv_genchev

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
 Екстра са ви Симсонките  ;),и аз имах такава,мн добри машини са!Иначе имам някой части на някой нещо ако му трябва да пише.
Иначе има един форум Мото-зоне.бг с отделна страница за ретро мотори и “борса“ за ретро части и там може да се намери всичко на добри цени. Иначе за спици-имам цяла предна капла ако ти трябва пиши едно ЛС

Април 03, 2012, 08:53:19
Отговор #31

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Здравейте,
Някой да знае къде има по евтини спици,че при бабите в магазина са по 2 лв.

Когато възстановявах ТС-а си купих спици от Севлиево за 1,50 на бройка,но впоследствие колегата Йотов ми даде идеята за поцинковане на спиците в завод до Пловдив.Сега и аз поправям моя КР,разглобил съм каплите и смятам да пробвам варианта с поцинковането на спиците,което излиза доста по-евтино.

Април 10, 2012, 17:54:12
Отговор #32

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Днес си взех седалката от тапицер.
Намерих и боята, която ми трябваше и по точно - цвета. Светлосин хамър ефект от гамата на Симсон KR50 :)
Доста пообиколих града, докато го намеря
« Последна редакция: Април 10, 2012, 18:21:09 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Април 10, 2012, 20:33:15
Отговор #33

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Жоро,напиши марката и номера на синята боя,ако обичаш,че и на мен ми предстои боядисване.

Април 10, 2012, 20:52:27
Отговор #34

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Жоро,напиши марката и номера на синята боя,ако обичаш,че и на мен ми предстои боядисване.

Номер не знам. Продава се готова. Има различни цветове. Взех я от голям магазин за стр. материали.
 Има и светлозелен цвят на тази фирма. Той също е от цветовата гама на Симсон. Каквото ти хареса.
Боята е произведена Германия-Холандия. Поне така пише на кутията. Цена 20лв. 750гр. Предлагат и специален разредител за нея, който също струва 20лв., но първо ще я пробвам с АМБ или коресилин, щото ми се видя, че е алкидна.
« Последна редакция: Април 10, 2012, 21:45:41 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Април 11, 2012, 08:40:42
Отговор #35

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
А сам ли смяташ да си го боядисваш? Рамата,резервоара и задния подкалник в какъв цвят ще ги правиш?

Април 11, 2012, 15:47:45
Отговор #36

Неактивен xpu100

  • Публикации: 56
Колега пробвай тази боя върху някой стар авто калник за да видиш как ще изглежда.Според мен не е добра идея боядисването с хамершлаг-лак,това е боя за машини и разни заводски стелажи,че даже и за джанти.Относно разредителя ползвай оригиналния,защото хамер лаковете за да постигнат визията на ковано желязо съдържат в себе си някакво масло което предава този грапав вид,та затова и разредителя си е специален.Ако пробваш с друг,пробвай коресилин аз поне с него съм ражреждал хамершлаг без проблемно.И прочети на кутията с какво налягане пръска,по принцип хамер лакове се нанасят с по ниско налягане.

Април 11, 2012, 21:05:01
Отговор #37

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
А сам ли смяташ да си го боядисваш? Рамата,резервоара и задния подкалник в какъв цвят ще ги правиш?
Писал съм в темата, че мотора ще го боядисва човека, който ми боядиса Шкодата. Поех инициативата да си търся аз боята, защото майстора не може да ми осигури такава.
 Рама, резервоар,....... ще са в обикновен син цвят. Те са при баща ми на село. Скоро не съм си ходил, за да ги снимам.

Колега пробвай тази боя върху някой стар авто калник за да видиш как ще изглежда.Според мен не е добра идея боядисването с хамершлаг-лак,това е боя за машини и разни заводски стелажи,че даже и за джанти.Относно разредителя ползвай оригиналния,защото хамер лаковете за да постигнат визията на ковано желязо съдържат в себе си някакво масло което предава този грапав вид,та затова и разредителя си е специален.Ако пробваш с друг,пробвай коресилин аз поне с него съм ражреждал хамершлаг без проблемно.И прочети на кутията с какво налягане пръска,по принцип хамер лакове се нанасят с по ниско налягане.
Не е добра идея, но оригинално са така. А и друга боя не стои толкова добре на тази моторетка, според мен.
Какъв да го боядисам? - База лак стои плоско, металик-абсурд :)
Боята не е Хамершлаг, не стои като шагрен, гладка е. Само имитира структурата на тази боя.
Не ми се дават 20лв. :-\ , но сигурно ще се наложи да си купя специалния разредител за нея. Благодаря за съвета.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Април 12, 2012, 09:27:57
Отговор #38

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Ако търсиш оригиналност,рамата,резервоара и подкалника са боядисвани в специфичен бежов цвят.А колкото до хамершлага,специално за този скутер,също смятам,че е задължителен.

Април 12, 2012, 16:36:00
Отговор #39

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Ако търсиш оригиналност,рамата,резервоара и подкалника са боядисвани в специфичен бежов цвят......

Да, това го разбрах в последствие. Мисля, че не е проблем рамата да остане синя. Вече е боядисана.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.