Автор Тема: Simson KR50 1964 г.  (Прочетена 81038 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 01, 2012, 11:38:16
Отговор #60

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Двигателя вече е събран. Осезаемо се вдигна компресията. Със зор го превъртам на ръка с манивелата.
Тези дни си купих и стенд за изпитание на двигатели. Някакъв бивш KR50 O0. Имаше и двигател на него.
Тъй като баща ми много държи да участва в събирането на моторетката, моята рамка с каплите е на село.
Тва чудо дойде като по поръчка. Ще закача двигателя на него и ще пробвам да го паля. :)


Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юли 03, 2012, 07:25:41
Отговор #61

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Жоро напредваш бързо а моторетката става супер.По какъв начин уплътни двата картера ако не е тайна?

Юли 03, 2012, 18:09:27
Отговор #62

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Жоро напредваш бързо а моторетката става супер.По какъв начин уплътни двата картера ако не е тайна?

Меерси :)
Преди години, когато бях малчуган, баща ми ги уплътняваше с херметик, /оня червения/. Става и с ацетонова боя, по-гъстичка.  Аз го уплътних със силикон. Маже се тънко. Германците толкова точно са го челосали, имам чувството че и без уплътнител ще държи.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юли 14, 2012, 22:54:42
Отговор #63

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Да ви се похваля: :)
Двигателя нещо ми прави парчета. От една седмица го мъча на стенда и не пали. То не беше въртене на плочки, регул. на чукчета, свещи, карбуратори. Всякакви варианти пробвах. Чува му се гласа от време на време, но рядко и за кратко, в повечето случаи мълчи. Центровката уж е както трябва. Ток да те утрепе, бензин да те удави и не ще! Голем инат излезе. Явно ще търся майстор. Аз съм до тук. Ако имате някакви идеи, ще бъда благодарен.
« Последна редакция: Юли 14, 2012, 23:32:13 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юли 15, 2012, 22:32:55
Отговор #64

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Запали! Смених свещта и запали от първия път. Фасулска работа. ;)
 Предишната работеше, но явно не е давала искрата където трябва но, след 20 мин. работа на празен ход пак угасна и няма палене. Свещта черна, значи богата смес. Трябва да се бъзика карбуратора. Ама що? Нивото е нормално, иглата на поплавъка държи. Иглата на газта е в средно положение. Не знам....
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юли 16, 2012, 02:55:58
Отговор #65

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Аз съм в подобна енигма. Освен, че при мен е видимо износена поплавъковата игла (и нивото май се е вдигнало, трябва да правя разни гимнастики, за да го засека), се съмнявам, че филтърът, при все че е чистак-бърсак, е бая стегнат и не пуска достатъчно въздух ("фейслифтовият" модел е с  два пъти по-голям филтър...!!!). Ще пробвам без филтър, за да видя каква ще е реакцията. При тебе май ще иска също иглата да е на жлеб за разработка, т.е. малко по-бедна смес.

По книжка за моя МЗ ЕС 150 дават, че за да се настрои карбураторът, трябва да се кара преди това 10км, за да загрее добре. Също да не се загрява на място, защото трупа много нагар. Казват: слагаш си каската и шалчето, тогава палиш и заминаваш веднага. :shy:

Поздрав!!!!  :D
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Юли 16, 2012, 07:11:36
Отговор #66

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Жоро не бързай с настройките.Когато приключиш с ремонтите по него го поразкарай на по голямо разстояние и тогава вече ще ти даде реалния цвят на свеща.Като нищо може и да я изчисти.А шибъра предполагам е в добро състояние и няма сериозни следи от износване?А относно онзи херметик който се продаваше навремето наистина беше велик.И в момента го има по магазините  но е някакъв бълвоч който няма нищо общо с истината.Обаче са пуснали някакъв американски който е страшен.Продават го в едни малки шишенца и някой скоро ми беше донесъл да му уплътнявам нещо с него.Няма грешка но за съжаление не му запомних името.

Юли 16, 2012, 21:09:02
Отговор #67

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Деяне и Румба, безкрайно съм ви благодарен за съветите! :)
Днес реших да подкарам Цюндапа. Преди това почистих черната свещ от вчера с горелка, ритнах и запали от раз/друго не съм пипал/. Веднага гася и: Напомпах му гумите, те пък излязоха здрави, закачих жилото на съединителя и веригата/за скоростите нямам жило, Симсона стои "по подразбиране" на 2 ра./ И както е на 2ра бутам, пали, мятам се на него и газ. Върви добре, доволен съм. Поема си на 2ра без проблем и си ускорява. Половин час бръмчах из махалата, след това свалих свещта - оказа се с перфектни светлокеремидени електроди, без грам черно. :)
Това ми беше и целта на тези тестове - всичко да е наред, да събирам моторетката и повече да не се занимавам.
Деяне , ще си приготвя аз едно шалче ;) Благодаря ви още веднъж, момчета! На следващата среща ще почерпя! :D

Поздрави


Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юли 18, 2012, 07:52:26
Отговор #68

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Между другото Жоро дойде ми на акъла независимо ,че е запалил огледай си хубаво кабела за високото напрежение и по специално в точката където излиза от картера да не е процепен от старост и да дава на късо или не дай си боже вътре да му е скъсан  тела.

Юли 18, 2012, 10:20:20
Отговор #69

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Румба, като взех Симсона, точно така беше кабела, този от бобината, който е вътре . Своевременно го смених и запоих към бобината, за да няма изненади. На ръба на картера има преходник, като луличка, от бакелит. Вътре се закопчават кабелите/вътрешния и външния/. Няма нещо, което да не е пипнато по Симсона, аз затова вдигнах ръце, че не пали. А то се оказа свещ, и след това продължителната работа на празен ход. Като имаш предвид, че свещта, с която го мъчих е чисто нова, а останалите четири бяха втора употреба. И всички даваха искра.
Накрая отидох и свалих от Шкодата една свещ и взе, че запали пустиняка. :)

п.п. Тестовете са приключени, двигателя е свален, щото вчера гръмна предната гума на Цюндапа. В движене. :shy:
Имам клипчета от пробите, довечера ще се постарая да ги кача

« Последна редакция: Юли 18, 2012, 10:31:05 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.