Автор Тема: Simson KR50 1964 г.  (Прочетена 80996 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 18, 2012, 18:36:56
Отговор #70

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Я да се разпиша и тука! :)
Магнет - колко е просто: намотка за осветлението , намотка за запалването. Жоро , на една косачка ми се повреди отсека с вторичната намотка , там се бързаше , беше началото на лятото и предстоеше косене на на цели 20 декара ливада.
Айде една бобина Б117 от Лада със външен монтаж , много хубава работа и до днес върши , коси като за световно.
Точно така - подсилил си изолацията на преходните / възловите места , добавил си и калпачето от кабела /свеща.
Предполагам топлинното число на свещта е 250 - 260.
Не съм експериментирал как работи електронен 6 волтов комутатор за чукче за двутактов мотор , имам запитване и от софийски
колеги , но експримента и резултатите първо ще са от Деян другия месец.
Давай спокойно , дизайна  се получва .Много ме кефи заводската двуцветна хамершлакова цветова комбинация сиво / свелосиньо.
И мотора отникъде да не засмуква въздух! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 18, 2012, 22:10:35
Отговор #71

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Кире, не знам топлинното число на свещта, но Деян за пореден път ми помогна, като изрови от каталога на KR50 препоръчаните свещи. Спряхме се на NGK B7HS. Ще си купя такава. Да, и да не забрави да докладва за 6V електронно ;)

Ето и обещаните клипчета, заснети от нашия приятел и колега Peter_B C:-)

&feature=youtu.be
&feature=plcp
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юли 28, 2012, 16:47:22
Отговор #72

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Табълцето :)

Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юли 28, 2012, 20:14:35
Отговор #73

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Табълцето :).....

Къв съм завеян :-\
Благодарение на mecho_klecho и Peter_B имам чисто нов циферблат.
Благодаря ви приятели! Иначе този километраж го бях отписал
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юли 29, 2012, 15:29:03
Отговор #74

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
От какво са ти гумените уплътнения за преминаване на жилата на таблото?Циферблатът на таблото сканиран и принтиран на залепващо фолио ли е?И още един въпрос.Като си ремонтира двигателя как уплътни лостчето на съединителя в отвора на влизане в двигателя?

Юли 29, 2012, 18:40:21
Отговор #75

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
От какво са ти гумените уплътнения за преминаване на жилата на таблото?Циферблатът на таблото сканиран и принтиран на залепващо фолио ли е?И още един въпрос.Като си ремонтира двигателя как уплътни лостчето на съединителя в отвора на влизане в двигателя?

Както се вижда на снимката, гумите са различни. Мотора е каран доста време без гуми и жилата са разширили левия отвор. Дясната я взех от магазин за Лада, но тя е малка за левия отвор. За там получих подарък от един приятел. Подмятала му се в гаража, тя взе че стана. В рем. к-т за глава на Камаз има едни тапи. Бели са, но при късмет може и черни. Те също стават. Вземаш таблото и тръгваш по авто магазините. Питаш, мериш и така :)
Да, циферблата е на залепващо ПВЦ фолио бял мат. Намерих снимка на оригинален км. и момчетата го направиха.
Мога да ти подаря една бройка, но моя километраж е сменян и е от по- новите Симсони. Не знам на оригиналния, дали ще съвпадне отвора за километрите и др.
Лостчето за съединителя или скоростите? Моя не тече. На баща ми течеше лостчето на скоростите. Уплътнихме го с гумичка от магазин - части за мотокари. Там намерих с приблизителен размер. Разширих вътр. отвор на 12мм. Външно я оформих на шмиргела и така. Видял съм се в чудо с тези дреболии и въпросите са ти съвсем резонни. Никъде ги няма, трябват импровизации.
« Последна редакция: Юли 29, 2012, 18:48:08 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юли 29, 2012, 18:49:28
Отговор #76

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
« Последна редакция: Юли 29, 2012, 18:52:07 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Юли 29, 2012, 19:51:49
Отговор #77

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Лостчето на съединителя имам предвид.Моето е от по-стария модел,който няма отгоре човка за задържане на щеката за отделяне на съединителя.Ходих да търся О-рингове,но не намерих подходящи.Сега смятам да си изработвам от коркова тапа,аналогично на начина,показван из немските форуми.Иначе,аз имам и двата вида километражи и двата вида табла,но ще си правя таблото с другия модел километраж.За него ще си търся хромирания обръч и чак тогава ще мисля за циферблата.Благодаря за предложението.

Юли 29, 2012, 20:43:02
Отговор #78

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Сега си спомних, че твоя е от първите KR50. Имам такова табло. И отворите му са по запазени. Ринга на км. го полирах с кече. Отдолу излезе цвят месинг, лакирах го и така го оставих, но отстрани е напукан. Явно с годините материала старее и става крехък. Не дава да го пипнеш. Едва го надянах на корпуса. Бях го подготвил като резервен вариант, в случай че не се справя с оригиналния за моя модел километраж. 
Лоста на съединителя въобще не съм го пипал. Иначе това с корка е идея. Сега го разбрах. Благодаря :)


Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Август 01, 2012, 13:18:30
Отговор #79

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Жилата за смукача и черпенето на карбуратора са готови. Пак импровизации, щото едното жило/оригиналното/ е с напукана ръкохватка, а другото липсва. Намерих жила от ръчна газ или смукач от може би ГАЗ 66. Оформихме ръкохватките на струг, защото бяха мн. груби и дълги. Наложи се и да удължа планките през които минава фиксиращата част на жилото. По-дълго е от оригиналното. Иначе отгоре щеше да стърчи. Не може да се прибере.
Ръкохватките бяха черни, пръснах ги с бяло, като оригинала ;) Направих си и П - образна планка за закрепването на километража.


Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.