Автор Тема: Simson KR50 1964 г.  (Прочетена 81001 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 26, 2012, 17:24:27
Отговор #80

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
и........ дойде му реда на мотора O0

Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Септември 26, 2012, 17:47:47
Отговор #81

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Top job, дет се казва! Супер е!

Септември 26, 2012, 21:29:03
Отговор #82

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Прав беше бат Бойко, гарманците си местят заводите в БГ, първи са Симсонките а после и БМВ, Мерджаните и т.н. O:-)
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Септември 26, 2012, 22:41:10
Отговор #83

Неактивен Peter_B

  • Публикации: 124
Леле, лелее....  Жоре, страшен е! Изпипан до последния дребен детайл. Типично в твой стил! С нетърпение очаквам срещата с него на живо :).

Септември 26, 2012, 23:06:02
Отговор #84

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Много лаченннн и като нов! :)
От Зул ще те налазят!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 28, 2012, 09:59:12
Отговор #85

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Прекрасно! Браво Жоро, изпипана работа!
Аз да си призная честно, не съм чел подробно цялата ти тема, та се зачудих, че се виждат три моторетки  :)
А и дворчето ви какво е чисто и то - мараклийска работа отвсякъде!!!
Какви са следващите ви творчески планове  :D ?

Септември 29, 2012, 07:34:31
Отговор #86

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Жоро  докато ние си бъбрим ти май си станал монополист на тази техника. :)Много готини са станали машинките.Миналата неделя на  битака в Пловдив имаше един такъв Симсон изложен  за продан и мисля,че още стои.Не е комплектен особено от към лицеви панели,но има доста други неща които могат да ти свършат работа.Не е зле да отидеш в неделя и да му хвърлиш един поглед.

Септември 29, 2012, 14:01:39
Отговор #87

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 207
Браво, чудесни машинки!  O0

Септември 29, 2012, 16:56:52
Отговор #88

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Благодаря на всички взели участие в темата!!! Радвам се, че ви харесва моторетката :)

Да, спестил съм ви някои подробности, но снимката на този тръшнатия Симсон ме издаде C:-)
Та, моя мотор имаше сериозен проблем на предния щит/където се монтира фара/. Долния ръб беше изяден защото е опирал в предния калник. Почти непоправимо, защото има специален берд с R. Километража също беше в плачевно състояние - счупено стъкло и унищожен циферблат.
Баща ми разбрал, че у съседно село има такъв Симсон, но без двигател, капли, жила, конзоли на дръжките, но с читави ламарини и запазен километраж. А мен това, в същност ме интересуваше. Произведен е 1959г./с хром кормилото/. Намери го и човека се раздели с него за 40лв. Разменихме щитовете и нещата си дойдоха на място.
Също бях подготвил и километража с таблото за мен. Само стъклото беше спукано. А капачката на резервоара му е уникална. Тъкмо ще отговаря на моя модел. Как да не я сложа




В последствие успяхме да възстановим оригиналния километраж и се отказах от този.

След това пък случайно спасих още един от изхвърляне на депото за скрап. Оказа се с работещ двигател и перфектни капли



Така започна да се заформя третия Симсон. Баща ми си го прави за собствено удоволствие. Боядиса го с пулверизатора на прахосмукачка "Тайфун". Боята е авто емайл лак. Скромно, ама от сърце. :) Неговия също го освежи. Хромирахме и неговото рингче на фара покрай моите детайли. Разликата се вижда на първата страница в темата.
Има и четвърти! SR2. Ще му пусна една снимка, за да не давам обяснения после ;)
Подарък ми е от колега пловдивчанин от Шкода клуб. В насипно състояние е, няма липси. Има и някои бонуси. Но е без двигател. Ще се търси.
Чувалите с частите вече са в "Базовия лагер". Сигурно и той ще се подхване в необозримо бъдеще.



Поздрави
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Септември 29, 2012, 20:06:08
Отговор #89

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Ми двигателя ти е на руския пазар .Срещу 50-60лв моторетката е твоя приятелю