Автор Тема: Препарат за почистване на хромирани детайли  (Прочетена 25910 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 15, 2016, 18:51:04
Отговор #20

Неактивен МХ-3

  • Публикации: 46
  • Banned \(^o^)/
В началото на 90-те години имаше паста,казваха и "пуцинг".  С нея лъсках гривните на уредите на самолета.
А сега козметика има обилно.

Декември 15, 2016, 20:16:28
Отговор #21

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Борка,съжалявам,но нямам абсолютно никаква практика,просто дадох някаква насока относно нещо,за което съм чувал и толкова....
Едно време с това нещо се припасваха клапани,трябва да видя баща ми няма ли някое калъпче в шкафа  >:D  ,да добия малко  ноу-хау   :winktongue:
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Декември 15, 2016, 20:17:22
Отговор #22

Неактивен moskvich3v1

  • Публикации: 160
  • Четырехфарник
За освежаване използвам полиращите пасти на 3М и за момента съм повече от доволен(№1,№2 и №3)  :)
Само трябва да се внимава с Номер 1 защото е малко по-абразивна и ако е по-меко покритието може да го надраска.
С тях се полира перфектно всичко(без стъкло)

Old but gold.. :)
408-68г.408И-70г.412-74г.2140Д-82г.2140Д-84г.

Наличие турбонадува: есть

Декември 15, 2016, 20:28:42
Отговор #23

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Това ГОИ и дериватите му ми харесаха от представянето и от клиповете в нета. Хубавото е, че освен с фино абразивното си действие има и химическо взаимодействие с почиствания детайл. Не съм химик, но мисля , че хромоксидното съдържание спомага на механичния процес в дълбочина. С една дума смятам, че действието наподобява или би могло да се определи като полиране на хром с хромна паста . Или нещо такова  ;)
Ще пробавам, ще видим . Матрял за трошене - бол !

Ето от википедията - https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B0_%D0%93%D0%9E%D0%98

Декември 16, 2016, 19:32:23
Отговор #24

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Речено - сторено !  :)



Взех си ГОИ тонкая, тоест най-фината. Май средната е най-търсена, понеже изглажда дребните деруги, но имаха само тънка или груба. Така или иначе на мен ми трябва за блясък.
Твърда е много и се рони. Трябва да се наслои върху кече или да се разтвори на стружки в газ, масло или WD 40

Порвите впечатления са добри. На третата снимка двата детайла в средата са - левия непипан заводски с хромен блясък, десният е шлайфан с 2000 и паста, но стои матиран, не блести на лампата , а разсейва. Ще го видим какво ще разправя след ГОИ-то  ;)

Декември 17, 2016, 09:17:37
Отговор #25

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Пробва ли да затоплиш леко калъпа ГОИ (със сешоар примерно) да видиш как ще се промени консистенцията му?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Декември 17, 2016, 11:43:52
Отговор #26

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Тази паста от години не я бях виждал, не знаех, че още се предлага.

Декември 17, 2016, 13:04:57
Отговор #27

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Ми тази е Made in USSR  :)) На нея не пише от коя година е , но партидите на фирмата продавач бяха от 1983-а година  :))

Роско, не съм го нагрявал, понеже има някаква мазна съставка и ще я прецакам. Много е твърдо това нещо, като го режеш се троши на твърди трохи. Първо я натърках на сухо на кече, както правят по клиповете, но не ме накефи. Много малко отдава на кечето понеже е много твърда.
След това започпах да я стържа на фини стружки и разбърквам с WD или LHM (хидравлично масло) и става като твърда пастичка.
Довечера ще пиша какви са резултатите, понеже днес цял ден се забавлявам   O0

Декември 17, 2016, 20:58:07
Отговор #28

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Значи да доложа.
Търках днес като шантав цял ден и какъв е изводът. Тази тънка паста ГОИ върши отлична работа, но е много фина. На хромираните елементи , на които не съм въртял различки шкурки с пасти и други освежава блясъка и дава доста свежест. Драскотините и дефектите обаче не ги отразява грам. Много блясък дава, но дефектите не се повлияват изобщо. Това е очаквано, де.
От друга страна детайлите, които съм финосвал и съм изглаждал с различни шкурки и пасти, след което драскотините са изчезнали придобиват доволно блясък, но повърхността с най-фините косъмчета от 2000 си остават и дават разсейващ матиран ефект, не е като заводския блясък. Така че детайлите, които блеснха , но имат по тях следи от драскотини и разни дефекти ще си ги оставя така. Предпочитам да имам блясък с дефекти и деруги, отколкото да ми е матиран блясъка.
Ще бъде интересно на броните, понеже там повърхността е много голяма. Предполагам, че за да изчезнат най-фините косъмчета и да се добие истински огледален блясък ще е необходимо да си намеря средна ГОИ, която да пусна преди фината. С този филм ще се позанимавам преди монтажа на броните, понеже дотогава имам много работа и рискувам да ги о**ра .
С тази пастичка обаче премахнах петната от предпото стъкло, за които писах в другата тема .
Ето снимки на петното - преди и след



Декември 17, 2016, 21:04:11
Отговор #29

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Е,видя ли,че с полиране ще се получи ....  :winktongue:
retrobs.com