Автор Тема: Препарат за почистване на хромирани детайли  (Прочетена 24871 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 17, 2016, 21:19:37
Отговор #30

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Абе знам аз, че с бой всичко се постига ( така ме възпита татко ми, лека му пръст ), ама си мислех, че по химически път ще да е по-лесно .
Тръкнах на едно място  на стъклото, дето стои под уплътнението и като видях, че не матира взех , че го засилих и на тая гад, дето не щеше да изчезне по магически път ( това пък от " 13-тата годеница на принца " ) И аз нали съм прост магьосник ( ама много ПРОСТ, дето викаше Парцалев в същия филм ) , взех та го ликвидирах  >:D

Декември 17, 2016, 21:59:46
Отговор #31

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Що не вземеш да ми пратиш някакъв  елемент,обработен до степен водно 2000 и малко паста ГОИ,че имам един жокер,дето може и да проработи?  >:D
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Декември 17, 2016, 22:15:23
Отговор #32

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Виж, водно не съм ги минавал. 2000 ги търках на сухо или с шлайфпаста, тая бялата. После търкане с тая ГНОЙ до полуда.
Те детайли с 2000 ми останаха всъщност само две тенекии на предния джам, които се закриват 80 % от уплътнението и не ме притесняват. Най ми е притеснително за бронитe ( чак пък притеснително  :)) ) , но те са твърде големи за изпращане.
Ако ти се заиграва с това ГОИ , мога да ти взема и да ти пратя да си имаш за забавление . Само кажи

Декември 17, 2016, 22:39:41
Отговор #33

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Цитат
От друга страна детайлите, които съм финосвал и съм изглаждал с различни шкурки и пасти, след което драскотините са изчезнали придобиват доволно блясък, но повърхността с най-фините косъмчета от 2000 си остават и дават разсейващ матиран ефект,
Ей за тоя дефект имам някаква идея,но докато не пробвам....
Остави за момента,ще се огледам какво имам за проба при мен....
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Декември 24, 2016, 15:40:45
Отговор #34

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив


Това е парче хром-никелова стомана,която стои в мазето от както се помня и май е някаква заготовка за нож,щото е ужасно твърда.Водна шкурка на 3М едвам и въздейства.Виждат се драскотините от шкурката над осветеното място.

Тук след 2000 в шлайфано машинно с Р3000 Trizact на 3М.Малко под осветената област се вижда разделителната черта под която е зоната,обработена само с Р2000

Шлайфаното с Р2000 и след това с паста ГОИ (най-финна),която получих от един готин тип от Пловдив  :winktongue:
Повърхноста се избистря,но следите от шлайфането не се заличават в достатъчна степен.В горната част се вижда зоната с Р3000 също третирана с ГОИ

Финална снимка след шлайфане с Р2000 ръчно и Р3000 машинно,и обработка с ГОИ най-финна.

Изводи:
1.Паста ГОИ най-фина е за блясък и не може да заличи следи от шкурки,с които сте отстранявали някакви дефекти в покритието,т.е. трябват груба и средна ГОИ,които се прилагат според-зависи от конкретния случай.
2.Ръчно шлайфане с Р2000 е за предпочитане,като е важно шлайфането да става в една посока (все едно рендосваш).После при полирането трябва да се подходи така,че кечето с пастата да работи перпендикулярно на драскотините от шкурката.
3.Финните "косъмчета",които се виждат при осветяване с точков източник на светлина според мен са неизбежни,защото това са драскотини от пастата.Колкото и финна да е тя има някакъв абразив и прави драскотини.Във фабрични условия вида и блясъка на хромираните елементи не се постига с полиране  ;) .Важното според мен да се постигне достатъчно добър огледален ефект на дневна светлина.
4.Понеже нямах кече използвах шайба за полиране с ротационна полир-машина от естествена агнешка вълна.Леко напръсквам диска с разр.АМВ (може би по-добре е газ за горене,но нямах),като е важно диска да е леко влажен,не мокър (може след напръскване диска да се "центруфогира на макс.обороти да излети излишната течност),след това на мин. обороти притискате калъпчето с паста към повърхността на диска и той се натрива с паста.
Ами толкова за сега....

п.п.Борка,оня продавач от линка,дето ми го прати нищо не ми е изпратил вече 4-ти ден,въпреки,че на ЛС ми потвърди поръчката.Ще го "тормозя" отново  >:D
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Декември 26, 2016, 15:52:56
Отговор #35

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Роско,
аз затова предпочетох добрите детайли да не ги минавам с шкурки и абразивни пасти , макар и да имат драскотини и патина на места, но без грубости. Щото блясъкът след ГОИ става много автентичен - има силен блясък, въпреки че личат драскотини, много по-реалистично си се получава. С дръжките примерно така ще постъпя.
С броните ми беше драматично положението - захабени , с много слоеве боя, асфалт и битум ( там някой нещо си пръскъл без да покрива, ама то какво от това  >:D) , имаше набито и сгънато на места . И аз като взех да ги изправям и чистя нямаше начин да не мина с шкурки, щото си бше адски зле. Сега ще ги мина още веднъж с 2000 , после ще ги мина със средната ГОИ и накрая за най-фино ТОНКАЯ и ще станат чисти нови, кат "съвецки"  :))

Януари 02, 2017, 03:08:25
Отговор #36

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Аз до сега такива трудности като вашите не съм срещал. Купих паста за полиране на метал на Chemical Guys. Всичко от снимките съм го полирал само с пастата и микрофибърни кърпи- с едната разтриваш пастата с другата полираш до блясък-толкова е просто. Ето и снимки преди и след.

Януари 02, 2017, 03:10:25
Отговор #37

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Месингово звънче, отново без шкурки и т.н. само паста и кърпи.

Януари 02, 2017, 03:13:31
Отговор #38

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Брони за е28 преди: След:

Януари 02, 2017, 03:15:47
Отговор #39

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014