Автор Тема: ALFA ROMEO GIULIETTA 1800 1981 г. - на Хари  (Прочетена 9596 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 22, 2011, 00:46:52
Прочетена 9596 пъти

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Автомобилът е на един страстен почитател на АЛФА РОМЕО .
Хари има и един прекрасен автобмобил АЛФЕТА .
























предстоят и малко ремонти по ходовата част за да продължава да ни радва

Тука съм ги снимал двете КАПРИЗНИ ИТАЛИАНКИ ...с на Митака КРАСАВИЦАТА






е тука им се радват децата и ме разпитват какви са тези модели



като начало ще подменим термостата и някой др липсващи детайли









 :D :D


« Последна редакция: Декември 12, 2012, 18:18:41 от dido1903 »
Centrum Transaxle

Юни 22, 2011, 09:03:56
Отговор #1

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Само трябва да и намерим едни оригинални джанти на тази 122 коньова Алфа :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 24, 2011, 15:12:57
Отговор #2

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Това пък какво е - кърджалийска регистрация ?!?!?!?!?!?! ???
 :o
Не знаех, че в родния ми град има такива Алфи !?  ???
Много приятно съм изненадан!
Краси,кой е собственикът???
Ако искаш - на ЛС пиши.

Юни 24, 2011, 23:51:12
Отговор #3

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
 Аз пък съм подразнен. Липсва й емблемата на предната решетка.  :)Трябва да се стреснете и поправите този недостатък.  :D  Приятен цвят има. Това фабрична боя ли е или не? Изглежда доста.....права.  Усещам, че тая кола се кара не от дъжд- на вятър. Има не големи джанти със сравнително тясни и високи гуми. Което не е лошо. Стърчи кабелче под бронята от престилката. Я да й сложите малки, правоъгълни халогенчета.  O:-)  Жълти ? А и друго да кажа. Липсва въздухозаборника за топъл въздух от изп. тръби. Ама, оригинално имат.

Юни 25, 2011, 00:19:40
Отговор #4

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Здравейте ,Дидо автомобилът е закупен от Димитровград и просто са решили да го зарегистрират в Кърджали щото им е било
по близо .
Като външност и ламарина е запазена уникално ...пребоядисвана е и този цват не е оригинален....10 г е стояла в топъл и сух гараж .
Сабственника е софиянец ,просто има роднини и познати в този регион и съвсем случайно е попаднал на нея .
Хари има и един прекрасно запазен автомобил АЛФЕТА 2000 -1979 седан за който ще кача снимки и информация по нататък.
За жалост има страшно много липси на някой важни детайли ,част от които са ви направили впечатление че ги няма .
Другото лошо нещо че кардана и някой много важни детайли от трансмисията са пипани от ,, МАЙСТОР ,, който си няма и хабер
от тази сложна техника и е омазал всичко от долу .
Обещавам ви че ще се опитам да убедя собственника да докараме всичко до оригиналният и вид ....за частите няма страшно
разполагам с всичко необходимо .
На тази снимка не се вижда много но вече е с емблема на радиаторната решетка  ;) :D :D :D


Centrum Transaxle

Юни 26, 2011, 00:34:35
Отговор #5

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872




това е дупката в пода пробита от откъснатия тъмпон на скоростната кутия ...и ....какво ....нищо ...просто
некъдърният майстор който я е правил е решил че този дистанционен тампон ,ограничаващ хода на транзаксиала ..нагоре-надолу  няма да е необходим





за сега ще сменим само феродовият диск ,лагера ,вилката и ябълката на вилката ...също липсва и праховия маншон на

вилката за съединителя и сега ще я прибавим към комплекта







помпите за съединителя ще се сменят и двете и долната ще му сложа едно BREMBO от тези имам повече за сега ..
алуминиеви корпуси ..
Centrum Transaxle

Юни 26, 2011, 00:38:31
Отговор #6

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872




заедно със здрав маркуч че нейният е запушен

и гредата на скоростите заедно с новите тампони



Centrum Transaxle

Юни 27, 2011, 22:55:06
Отговор #7

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872


 ;D :D :D
Centrum Transaxle

Юни 29, 2011, 23:15:10
Отговор #8

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Набавих по голяма част от липсващите детайли ,кардана го сглобих от два броя и пак не ми стигнаха частите .


















































и най накрая ги тествам ....много ми хареса този автомобил  ;D
 :D :D :D
Centrum Transaxle

Юни 30, 2011, 00:06:47
Отговор #9

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Имам въпрос. Понеже не мога да си кривя душата и с риск да ме захапят, но ми е през оная работа. Та, пусти му детайл, защо забихте така халогените?  :D Ама точно, като на Москвич Алеко в зората на турбо-чалгата преди 15 години. На Вас може да Ви харесват, но моето мнение е че не им е там мястото. Тоест, там им е мястото, но не по този начин. Не стоят прилежно, а дясния е накривен.  Сега забелязах, че няма отвори в престилката за такива фарове. Което не пречи да ги има, фаровете. Прекалено са раздалечени и са под други елементи - буферчетата, получава се претрупване, тежи там. Което е недопустимо за такава жива и страстна линия.
« Последна редакция: Юни 30, 2011, 00:14:41 от Тодор Живков »