Автор Тема: Opel Rekord Olympia P2 1961  (Прочетена 11236 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 30, 2011, 14:00:31
Прочетена 11236 пъти

Неактивен nazoo

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
  • няма по-велика гледка от съживен 50-годишен"кенеф"
Тази Олимпийка е новата ми болка. Колата е страхотна, но за съжеление липсват някои части и детайли или не са оригиналните. Тасове имам, но от Москвич 408, стъклото на десния фар е руско, гривните на фаровете са незнайно от какво, стоповете и задните мигачи са също от нещо руско, лампичките на колонките отзад са от жигулка, страничните тънки лайсни са лепенки и др. Ако някой Колега има такава Олимпийка, нека да пише, имам доста резервни части, може да разменим някой чарк, също така може и да купя нещо което ми трябва. Поздрави на всички !!!   
« Последна редакция: Юни 30, 2011, 15:35:30 от dido1903 »

Юни 30, 2011, 15:19:43
Отговор #1

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Много хубав автомобил!
Знам къде в Пловдив стои едно такова комби, даже бях пускал снимки в една тема.

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 30, 2011, 15:29:49
Отговор #2

Неактивен nazoo

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
  • няма по-велика гледка от съживен 50-годишен"кенеф"
Не я продавам, а търся части за нея, от Варна съм и съм на 32 години, женен с 2 деца, Олимпийката ми е третото дете, с което много се гордея. Части посъбрах доста, но имам нужда от някои козметични детайли, които не съм открил още. Това са:
- 2 таса
- 2 стопа или мигача
- 1 лампичка за задна колонка
- часовник в купето или механизъм
- ретро радио
- гривни за 2-та фара
- стъкло за фар
- странични лайсни тънки по цялата дължина 

Юни 30, 2011, 15:38:53
Отговор #3

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Честито,колега.
Добре дошъл във форума!
Вижда ми се доста запазена, със здраве да си я караш и да те радва!
 O0

Ето от мен една такава за продажба, ако ти се ходи до Кърджали:
http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,867.0.html

Гледам,че е с транзитни номера? Би ли разказал повече за историята на колата,от къде я купи?
Така трябва, да се вземат сравнително запазени коли от чужбина, не като нас тука да се трепем върху разни остатъци от автомобили.  >:D
Както и да е . . .

Дръж ни в течение по проекта!
Успех!
« Последна редакция: Юни 30, 2011, 15:54:30 от dido1903 »

Юни 30, 2011, 21:59:03
Отговор #4

Неактивен nazoo

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
  • няма по-велика гледка от съживен 50-годишен"кенеф"
Благодаря за поздрава !

Колата е в България от 1971г. Тогава пампорджия я вкарва с кораб от Италия, била е само на 10години. Такива автомобили преди 7-8 години имаше доста във Варна, в момента не са останали повече от 5 в целия град.
Историята на тази кола е малко тъжна. През 2005г. човека от когото аз купих колата я купува от моряка, последния не я е карал поне от 1992г., но е била в гараж. Оригиналния и цвят е тъмно син. Човека я купува с голямо желание и в продължение на 1.5  години я реставрира с малкото средства, с които разполага. Основно претапицира салона, изкърпва я, и решава да я боядиса в сегашните и цветове.  За нещастие не и се радва дълго. В края на 2007г. се разболява тежко, каквото е състоянието му и в момента. От тогава до преди 20 дни, когато я купих аз също е била в гараж. 
Колата е бракувана, а табелите, с които е в момента са изтекли отдавна, от друга моя кола са. В средата на следващия месец, Технотест София ще са във Варна, и тогава мисля да я прекарам, за да я регистрирам отново.   

Опелчето от Кърджали е същото, но за жалост и там част от същите детайли не са оригинални като при мен. Фаровете и гривните им не са неговите, както и лампичките на страничните колонки. Двете вътрешни стопчета изглеждат оригинални, както и страничните лайсни. Предната решетка изглежда по запазена от моята, часовника в купето също може да е здрав. Ще поговоря с човека от Кърджали, Благодаря !

Юли 01, 2011, 14:34:08
Отговор #5

Неактивен kim_ko

  • Публикации: 69
    • Bulgarian Hoodride Community
Страхотна кола, колега :) Ще следя тази тема с интерс.
Случайно в погледа ми попадна тази обява, пусната в друга тема. На една от снимките се вижда една Олимпия като твоята. Ето линк - http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11306352048044317&f1=details

Дано съм бил полезен :)

"Само смелите хора дръзват да живеят различно! Другите просто се сливат с тълпата."

Юли 01, 2011, 16:00:21
Отговор #6

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Много добре си направил, като си решил да спасиш тази кола! Виждал съм я във Варна, но все в движение.
Относно частите - в ретро клуба има опелджии, може да намериш информация от тях, а и по принцип ще е добре да се запознаем.
Срещаме се всеки вторник на барчето срещу спортна зала - http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,1114.0.html


Юли 01, 2011, 17:09:26
Отговор #7

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 944
Честито много хубав опел,ето ти  телефона на  Станимир от Пловдив 0886619810 , аз съм купил много части от него,аз имам километраж за твоя модел купих го от битака в София за 10лева.
 

Юли 02, 2011, 13:49:10
Отговор #8

Неактивен nazoo

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
  • няма по-велика гледка от съживен 50-годишен"кенеф"
Сърдечно Благодаря на всички, които ми писаха след публикациите в темата !!!

Информацията, която ми дадоха Павел Велев, РСК, Ким-ко и Дидо 1903 ми бе много полезна.

Свързах се с човека от София, който си разпродава част от ценната колекция. За мое разочарование двете Олимпийки са продадени за по 800лв бройката. Доста побъбрихме, и се разбрахме да потърси някой друг останал чарк / тасче, фарче, стопче / и де се чуем пак. 

Със Станимир от Пловдив също се чух, но той ми каза, че преди 2-3 години е разпродал почти всичко. Обеща да потърси нещо останало, и да говори със свой познат в София, който имал части за такъв Опел.

Ще се постарая идния вторник да се срещна и с приятелите от Ретро клуба във Варна, но за съжаление съм на работа и е възможно да не успея. Ако не сега, то на 12.07. почивам и непременно ще се запознаем.

Поздрави на всички !!!



Юли 02, 2011, 19:26:24
Отговор #9

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 451
 Аз имам само чисто нови стопове за твоята кола и може би един нов фар. Гривни имам чисто нови, но не знам от какво са точно. При първа възможност ще пусна снимки. Скоростния лост от братовчед ми ще го снимам като разфасова колата след няколко дни.