Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1213903 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 14, 2011, 08:53:53
Отговор #230

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
@krankenstein нали знаеш:

Аз пък като отговор мога да пусна една лепенчица  ;)

Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Октомври 14, 2011, 13:14:42
Отговор #231

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ето и един наистина рядък спортист от първата фаза на BX  >:D
Уникат е за Бг, иначе според нета са произведени към 15 000. Специално на 1-ва фаза задния спойлер ми идва твърде "пернишки" :) А иначе голф 1 наистина е пъвото ГТИ и специално единичката си я уважавам много, а също и следващите поколения не са лоши колички, но съвсем не и най-добрите... а ненавистта ми към тази абревиатура идва главно от контингента на водачите им у нас.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 15, 2011, 15:52:16
Отговор #232

puhi76

  • Гост
... всъщност това голямото /16v/ или малкото /8v/ интеграле е?

Аз нямам идея... Но ако външно се различават по нещо, тук съм убеден, че има кой да ни светне.
Това е Ланчия Делта Интеграле ЕВО1 след 1991 година но не е ЕВО 2 сигура а за мотора по външния вид не може да се каже защото съм виждал оригинално ЕВО 1 и с 8клапанов мотор както е на Пламен бордото от София но в 95 процента са 16 клапанови Евотата. БГ ме изумява постоянно мислех че ги знам всичките Евота

Октомври 15, 2011, 19:07:25
Отговор #233

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Като се отвори тема за GTI-ките по-горе се сетих за този Golf II, който видях преди седмица-две в Търново. Има необходимите абривиатури от двете страни на предните калници и вратите, включително и отзаде, а и си личи изсветлелия червен кант по периферията на предната решетка ... също така от километри си личи, че колелата не са оригиналните за този Голф, а са подменени с по-малки пак от Golf II и стоят някак неестествено. Някои хора правят така от липса или спестяване на средства за по-големите оригинални гуми. Въпроса е, че не знам дали е истински GTI или някакво негово копие ...




Октомври 15, 2011, 20:11:17
Отговор #234

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Вероятно е истински - те не са никаква рядкост у нас, а джанти се сменят лесно - на ежедневната ми Шкода Фелиция в момента са същите като на този голф, понеже ми омръзна всяка година да изправям лети джанти /преди карах с бирени капачки 14-ки от Е30/
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 15, 2011, 22:09:07
Отговор #235

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
И според мен - един от характерните GTI 2 индекси е характерната ,,карирана'' тапицерия на салона.(но след 1988г юни)
какъвто е и този хубав екземпляр. Но най-вече  - под предния капак.
Иначе целия оптичен GTI пакет (лайстни,вежди,заден сенник е факт). :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 16, 2011, 18:03:28
Отговор #236

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Както сте я подкарали на GTI ,ето ви един 100нх. 143 коня ,0-100 за 8,3 сек., 210км/ч. максимална скорост.

Колата е на един мой познат,имаше проблеми с мотора и направи основен ремонт.Ама сега нещо мешала водата с масло... Май се кани да я праща към вторичните. Иначе доста здрава се оказа,кара я само като рали.

Иначе снимах тия дни един ролс ройс ,само да прехвърля снимките,нещо страхотно е.Иначе ситроените са супер запазени!


« Последна редакция: Октомври 16, 2011, 18:05:22 от didotooo »

Октомври 16, 2011, 21:31:31
Отговор #237

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Колеги много "нови" коли почнахте да пускате и малко избягахме от темата.Нищо против Нисана,ама му трябва още време да порасне,за да стане и той янгтаймер. :) O0

Октомври 16, 2011, 21:42:14
Отговор #238

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ето един вече "пораснал" негов батко - Пулсар, ама и цената му е доста пораснала, в мобилето му търсят 3500 лв

Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 17, 2011, 10:22:28
Отговор #239

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Колеги много "нови" коли почнахте да пускате и малко избягахме от темата.Нищо против Нисана,ама му трябва още време да порасне,за да стане и той янгтаймер. :) O0

Възможно е наистина,доста често и по чуждите форуми тази кола се счита за янгтаймер,то верно че за наЩе стандарти си е нова направо :D :D Доста е размита границата по принцип между ретро,олдтаймери и янгтаймери... Ако може някой по запознат да сподели възрастовите граници ...