Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1214870 пъти)

0 Потребители и 21 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 19, 2017, 00:52:52
Отговор #2710

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Сааба 900 турбо 16в кабрио е на мои приател, които има оште един 900, дето кара всеки ден, но тоиа му 900 е хечбек атмосферка 16в.

Хубавиа Голф 2 ГТИ с надпис 16в, па сигурно е на некои виден СДС-ар,  :))понеже беше баш пред Раковска 134 паркиран, както се вижда.

Редката Баварка 4-ќа Кецка купе се кара от една лелка, не много млада, но с добро телосложение.

А редкиа в Бг ранен армеиски Мерцедес Г е на един друг приател.
Интересното при него е, че като раслика от на гражданските Г, нема рамки на стаклата на вратите, и при свалиане на покрива всичко се открива.
Докато при гражданското Г кабрио това не е така, остават рамките на джамовете.

















Октомври 19, 2017, 22:57:25
Отговор #2711

Неактивен Teo

  • Публикации: 226
  • Автомобилен уиабу
Малко снимки из Велико Търново

Една много запазена Голф 1-чка от София, отпред бяха седнали две възрастни дами.

Трябва да кажа обаче че всичките W123 които съм виждал винаги са били в изключително състояние както тази, явно е останала за ценителите.


Ноември 06, 2017, 17:23:38
Отговор #2712

Неактивен Teo

  • Публикации: 226
  • Автомобилен уиабу
Оригинално Поло "Харлекин" изкарано от Авточойс
Много ме веселят тези шарени Поло. От времето на "изобретенията" на Фолксваген като Голф 3 "Pink Floyd", "Bon Jovi", то дори има Голф 3 Харлекин, но само за американския пазар.





Ноември 15, 2017, 15:23:51
Отговор #2713

Неактивен Polsan

  • Публикации: 38





 Роувър 214si 1995година.Колата е моя имам я от края на март.определено ще я помня цял живот,но от скоро е пусната за продан в съответните сайтове.

Ноември 19, 2017, 22:16:48
Отговор #2714

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Арлекина горе е много як, винаги са ми харесвали тия версии на фолц тогава.
Особено и на мен Пинк Флойд, Файър и айс, и сие версиите от 80-те и 90-те на голф 2 и голф 3, много вме радваха.

Така или иначе, ето една друга кола, и то крайно интересна.
Почваме малко по-отдалече, и темата е- пропелери.
А това долу не е отн. ординерна някоя си 6-ца /каквито колегата Пешо е имал една, аз съм имал цели 2, а и колегата Иван сега има 2/, а крема на сладоледа в гамата на БМВ след спирането на М1. Тоест, това е м 6-ца. ;)

Е това, разбира се, ако снимките, постнати от тунинг БГ са истински, и са на докарана в БГ кола, това ще е 4-та налична у нас бройка от тази версия.
Та, в добавка към двете оригинални 286 коня 24 клапана М635 баварци, налични в БГ още от борческите години /единия е син, с отн. неоригинална реставрация от Овърдрайв, а другия е черен, поразбангйос, но оригинал, чакащ реставрация/, наскоро от САЩ дойде още една М635, бяла, ориг. амер. версия.
На нея и бях е тук качили наскоро снимки.
И към тия вече 3 броя М-ки 635, о чудо, дойде и тая М635, оригинална евро версия с тесни брони, и в отлично видимо състоаяние.

Колата изглежда перфектна, само малкия пробег по тахо от 0017000 км, навежда поне мен на мисълта това да не е общия пробег, а евентуален пробег след реставрация.

Като кусур бих отбелязал, само сложените на нея иначе нелоши Шницер джанти.
Но по принцип оригиналните М635 идват с 390 мм ТРХ система джанти, чиито гуми са скъпи и редки за намеране, така че много собственици на 80-ските М5 и М635, минават за каране на Алпина или Шницер 16 или 17 цола джанти.
А колата изглежда бонбон, би било добре ако се пазят с нея и оригиналните ТРХ джанти, за по-стилно окомплектовани с ориг. напукани милиметрови Мишелини от 80-те.  :))















« Последна редакция: Ноември 19, 2017, 22:24:52 от USfan »

Ноември 20, 2017, 11:49:34
Отговор #2715

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
А редкиа в Бг ранен армеиски Мерцедес Г е на един друг приател.
Интересното при него е, че като раслика от на гражданските Г, нема рамки на стаклата на вратите, и при свалиане на покрива всичко се открива.
Докато при гражданското Г кабрио това не е така, остават рамките на джамовете.
Този или много подобен съм виждал да спира в локалното на бул. Черни връх преди фантастикото, ама понеже се прибирам вече по здрач няма как да го снимам качествено с телефона. А отстрани в двора зад желязната ограда винаги се въдят някакви интересни мускулести раздути Г-класи, които не изглеждат заводски дори не АМГ-та, та реших че там живее някакъв техен фен.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 23, 2017, 19:51:50
Отговор #2716

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев



Ноември 26, 2017, 19:13:59
Отговор #2717

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Една Ланча Призма в Пловдив. Тя малко като плачеща за спасение, ама нейсе, не се знае кой какво и мисли.


Ноември 26, 2017, 19:24:29
Отговор #2718

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
делта призмата е друга бира
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Ноември 26, 2017, 20:48:10
Отговор #2719

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Делта, де, грешка. Имаше преди много години точно на това място дълго време една Призма и виж как работи мозъкът по инерция  ;)