Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1225203 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 20, 2018, 01:31:55
Отговор #2770

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18175
  • Йордан Георгиев



Юли 20, 2018, 14:55:34
Отговор #2771

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 365
Тази Алфа е докарана за ремонт в България. Твърдия таван са го правили тука.



Не съм сигурен дали не съм го качвал и друг път това Субару.


Юли 25, 2018, 21:48:47
Отговор #2772

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Събота и неделя с разни приятели-ретрофенове, падна голямо каране на основно американки, но и шведки, и разбира се- огнени италианки.  O:-)
Ето малко снимки.

Сааба 2ра Ген кабрио, е с първи собственик един културен 76 годишен италианец, приятел на чичо Стенли, който си го е докарал да го кара в БГ.
Но напоследък, на бартери срещу каране на Меркури Кугара, го кара редовно и Стенли, които освен американките има и Класик 900 турбо.
Разбира се, тоя уикенд раздвижихме яко и двата 60-ски  Мустанга на Стенли, както се вижда, както и Алфата Спидер и Понтиака ТрансАм на други наши колеги ретрофенове.



























Юли 25, 2018, 21:51:24
Отговор #2773

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
И малко повече снимки на Спидера и ТрансАма. Черни красавици...



















































Юли 25, 2018, 21:53:05
Отговор #2774

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842







































Юли 25, 2018, 21:55:27
Отговор #2775

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Опс, изпуснахме и добродетелните германки.  :))
Тоя отн. рядка за БГ евроверсия 500 СЛ също го раздвижихме.




























Юли 26, 2018, 11:44:26
Отговор #2776

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Добър тандем са Транс АМ и Алфа Спайдер на пътя изглежда!
И двете черни, и двете ниски и с прави линии...

По-назад колегата viva_lancia споменава хардтопа на червения вносен Спайдер. Интересно какво са му правили у нас. По принцип е стандартен за модела хардтоп, както се вижда и от на Люси снимките.

Люси, по твоите снимки се вижда и един съвременен мустанг с груби брони надписани като ROUSH. Това чудо оригинален ROUSH ли е или някаква реплика? Подобни стопове съм виждал пак на този модел, но някаква вероятно ретроспекция на Шелби 500 в САЩ.

Въобще, голяма и стойностна разходка сте спретнали.

П.П. Колко "освежаващо" е да видиш евро версия на SL! Почти всичко, което се вижда в БГ е от грубиянската американска и "безопасна" версия.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 27, 2018, 00:20:46
Отговор #2777

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Добър тандем са Транс АМ и Алфа Спайдер на пътя изглежда!
И двете черни, и двете ниски и с прави линии...

По-назад колегата viva_lancia споменава хардтопа на червения вносен Спайдер. Интересно какво са му правили у нас. По принцип е стандартен за модела хардтоп, както се вижда и от на Люси снимките.

Люси, по твоите снимки се вижда и един съвременен мустанг с груби брони надписани като ROUSH. Това чудо оригинален ROUSH ли е или някаква реплика? Подобни стопове съм виждал пак на този модел, но някаква вероятно ретроспекция на Шелби 500 в САЩ.

Въобще, голяма и стойностна разходка сте спретнали.

П.П. Колко "освежаващо" е да видиш евро версия на SL! Почти всичко, което се вижда в БГ е от грубиянската американска и "безопасна" версия.

Да, Митко, реших, че макар и коренно противоположни коли, и от раслични десетилетиа модели, Жар-птицата и Спидера имат и допирни точки, и е гот да имат обшта фотосесиа,
Например и двете са с 3аден нецепен мост, и отн. рустикално окачване, а и обшто усештане.

А Станга Рауш е тунингован от едноименната афтермаркет фирма, и е конципиран точно като по-буджетен Шелби.
Конкретната кола седеше сума време да се продава в Капитолиа преди години, сега бе да и се прави нешто в боиаджинното на един маистор, приател на чичо Стенли.

3а синиа Евро-СЛ, колата е на един приател, купен е от УСА, но се случи касмет да се намери екс-сив внос Евроверсиа такав.
Добро попадение, предвид, че в УСА СЛ р107 боди, баш с 500 мотор не е продаван официално в 80-те години, а тогава само с 380 и 560 мотори.

И да, и на мен ми писна да гледам Р107 СЛ-и американки, макар да сам свикнал, не че е много хвалба, просто констатирам, от дете да ги гледам баш такива с тиа брони и фарове.
Наи-вече покраи нашиа семеен екс-дедов 450 СЛЦ, дето беше дошел в БГ в 1977 година в такава експортна версиа, точно с тиа брони, а и покраи амер. филми и сериали от 80те, като Далас напр, дето всички такива СЛ роадстери са баш с тиа брони.

3ахаресвах обаче в началото на 90-те години, като вле3нах в Мерцедесовиа ми тогавашен период, :)) по-пуристични на форма Бенцове.
Като се оглеждах тогава да придобиа вече некои си СЛ, ако е р107, исках да е Евроверсиа, не само поради броните, а и наи-вече покраи огромната раслика в моштността и динамиката.

Имах мерак расбира се, и на предшествениците Пагоди р113, а и наследника- клиновидните р129, но в хубава кондициа, тиа две други версии СЛ-и, тогава биаха непостижими на цена.
Сега, след 25 години период, Пагодите са оште по-недостижими, но па 129-ките сега са на отн. умерени на цени.
Та, както и сега, имаше и в 90-те години внос на 10-15 годишни тогава, по-евтинджос СЛ-и от УСА.
Но не ме радваха тогава УСА СЛ-ите, и си чаках наи-вече добра на Цена Евроверсиа да ме намери..

Костваше ми обаче 4-5 години чакане, и расбира се, акумулиране на пари, докато доиде точно това, което исках.
Имах касмет, и ми доиде ултимативниа според мен р107 СЛ.
Струваше си и чакането, и повечето цена, сприамо бита УС-версиа.
Бе СЛ-а Евро-версиа, с топмотора 500, и от наи-ценните последни версии, правени 1986 до 1989 години.
И като бонус, в интересна цветова гама- шампански металик с шоколадова кожа, а и от 1-ви собственик- наш виден футболист от 80те- Андреи Желиасков.

Е го тук долу, пред Крафт да му слагат наи-накраиа, оригинален по расмер ауспуф.
Виждаштиа се огромен и непасвашт му Лоринсер ауспуф, му го присадих оште в 1996 год, след купуването.
А Rial волана и Ronal-АCT 16-ките джанти, са му ги сложили на Желиасков от Бенц-дилера в Холандиа (тогава тои е играл в феиенорд), оште при доставката на колата като нова, в 1986 година.

Тоиа 500 СЛ беше чудесна количка.
С наи-силни пост-1986 Евронорм нон-ЌАТ мотор, с цели 252 кончета, и по-новиа тогава 4-скоростен автомат, бе отличен и на динамика.

Американските СЛ'-и, дето един 450 е с маи 185 коие, а 380 е само с 160 коне, а дори 560 е с 240 кониа, са много по-бавни от евроверсиа 500 като екс-моиа, или като синиа 500 горе на моиа приател.
















« Последна редакция: Юли 27, 2018, 00:51:52 от USfan »

Юли 30, 2018, 13:54:43
Отговор #2778

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Maлко млади класици от тиа дни.
Три са и3вестни (моиа Мх-5, Кугара на Стенли, и Сааба кабрио, дето тои кара напоследак често), но оранжевата кола е нова на собственика си.





А именно, нашиа колега Буриан придоби наскоро тоиа отличен 1979 Бенц 240 ТД комби (Т буквата е Туринг, не Турбо ), да може да кара с него жена му току-што родилото им се бебе.  :)

Бенца бе отлично попадение, намерихме го с него в Бистрица, некаран от 15-20 години, и бил в гараж доскоро. Колата е на оригинален лак, типичен 70ски горел оранж цвиат, и е абс. свободна от ражди. Много стегната, и с отлични мотор и 4 скоростна кутиа.
Има и некои екстри (Мерцедес в ониа години са давали колите сериино голи-голенички) като шибидах, централно, десно огледало, ниво регулиране, и хром-шпригли на покрива (сериини те са били само на 280 ТЕ и 300 ТД).
Буриан си е Мерцедесаджиа, та при магистрално каране с увеличената фамилиа, а при мокро време, си е подготвил една от последните 124 комби '1992 200ТЕ-16.
Ето и и снимки от оранжадата...  :))

















Юли 31, 2018, 00:39:11
Отговор #2779

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18175
  • Йордан Георгиев