Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1214068 пъти)

0 Потребители и 18 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 28, 2019, 18:43:43
Отговор #3110

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Един уникален екземпляр в София.






Октомври 29, 2019, 20:06:39
Отговор #3111

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Един уникален екземпляр в София.

И едни малко по-кадърни снимки ...  ::)




Октомври 31, 2019, 13:11:41
Отговор #3112

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев

Ноември 01, 2019, 13:46:00
Отговор #3113

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
СЕК-а си е СЕК, красота.
Само някакви неадекватни за него 90-ски или там, милениумни джанти са му сложили.
Ето надолу пример, какви трябва да са джантите на премиумните 80-ски еС-клас 2-вратки на Бенц.

Та, тия дни ми бяха на гости собственици на 2 интересни 80-ски кабриолети, и предвид на последните хубави за активно каране дни, им се повозих и съответно ги покарах интензивно.
Бенца естествено, предвид на циганското лято, и понеже хардтопа му бе махнат, кабрио го разджитках.
Точните моделни означения на немската мома, и в конкретния случай, не особено огнената италианка са- Мерцедес р107 500 СЛ, правена в този лифт от 1980 до 1985 год, и почти 10 години по новата на производство- Алфа Спидер, правена в този и лифт, от 1990 до 1994 год.

Уточнявам на желаещите бързи далавери, или просто на кандидати за купуване, че за тия 2 конкретни коли, без значение колко са ми близки собствениците им, и дали са пускали или ще пускат обяви за продаване, няма да свързвам никой желаещ с тях, понеже имам явен личен интерес към закупуване на едната от двете коли.
Цените им засега са високи за БГ пазара, и сигурно и ще останат високи засега, така че, ще видим.

Все пак, предвид че съм имал, и то преди десетилетия вече, още като бяха отн. нови, два сходни модела на тия двете- 1985 500 СЛ, и 1989 Спидер 1.6, на които съм им скъсвал трътката от каране, и съм имал толкова любими, че и любовни моменти и с двете, хаха, сантимента ми към евентуално бъдещо отново придобиване, е разбираем.

Като каране, Спидера с тоя му 2 литра инжекция катализиран мотор е отн. приличен на ускорение, но не бърз в никой случай.
Все пак, КАТ-мотора тук скопява 10-15 коня, а и инжекцията К-Жетроник кара тоя иначе готски двувалков мотор да работи отн. тихо и безлично.
За сравнение, бившите ми 1.6 Спидер и 2.0 ГТВ, с карбовете им мотори, бяха феерия от звуци.

Недостатък им е на всички Спидери, поне според мен, като поведение и задния цял мост.
Понеже Спидера е по-лек специално отзад, в сравнение с Бертоне купето 105, при преминаване на дупки и фуги по се мята наляво-надясно, и вкарва така една неустойчивост във воденето, комбото на греда с лека задница.

Пак в това отношение, наследниците на 105 и на Спидера- Джуджаро ГТВтата, с техния ДеДион, както и Митко предполагам би потвърдил, са неимоверно по-спокойни и балансирани коли при активно каране.

Като контрапункт, Бенца СЛ, с тоя му 5 литра некатализиран мотор, и звуково и на динамика, понеже е осмак, е страхотен кеф. Направи си е истински немски Бидермайер хотрод. O:-)
Като минус при тая предлифтова на окачване версия с 14-цоловите 205/70 гуми, бих отчел, спрямо моя бившия след 1986 версия 500, който беше с серийно вече с 215/65 гуми на 15 цола джанти, по интензивното накланяне в завои.
Но пък тия 70 профил гуми специално по софийските дупки, дават още по-комфортно возене.

Тоя 500, зя разлика от моя, е бил доставен и с отн. редките при р107 задни седалчици, наречени детски, които за возене и на отн. големи хора на къси дистанции, стават.
Екс-моя р107, който бе зад предните седалки, отзад в салона, серийно с дъска, покрита с мокет, бе по-непрактичен за сядане там.
Но по 2 броя слаби мацки /като бяхме млади и красиви, имахме избор, хаха/, съм ги събирал и върху дъската да сядат.

Eто малко за пинъпване Спидера- оригинално комбо на черна основна боя с бял хардтоп.









И за истинска наслада, боядисания фабрично в Индиго Блау номер 904 боя, в комбо с тъмносин мохерен Соненланд ориг. гюрук, Бенц.





















« Последна редакция: Ноември 01, 2019, 14:06:25 от USfan »

Ноември 01, 2019, 20:14:55
Отговор #3114

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Забелязано в Търговище ...
Съдейки по найлоните от авточасти и куриерски фирми, намиращи се по седалките на колата и част от разни отворени чаркове, смятам че колата е в някакъв заспал процес на правене ...






Ноември 01, 2019, 22:33:12
Отговор #3115

Неактивен caro

  • Публикации: 91
Само фаровете и предната броня са 5000лв. :-\ - нови!

Ноември 01, 2019, 23:07:19
Отговор #3116

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Само фаровете и предната броня са 5000лв. :-\ - нови!

На Аудито ли???  :o

Ноември 01, 2019, 23:30:53
Отговор #3117

Неактивен caro

  • Публикации: 91
Да .Провери в нета.

Ноември 02, 2019, 00:29:43
Отговор #3118

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
На Аудито ли???  :o

А, веднага на пръв поглед виждам няколко несъответствия и фалшификации по него.
Предната броня, поне визуално, е от еС2, а не от обикновено Куатро купе, но еС2-ките са с 5 болта главини, а тук се виждат базовите 4-болтови главини.
А при фаровете нищо особено, това се следлифтовите, слагани от моделна година 1993 нататък, които са с лупи, и ги наричат- елипсоидни. Намират се на старо, макар да са по-скъпи от фаровете на В3 купе, и от 1-я лифт на В4 купе, правен до 1992 год. вкл.

Иначе на бронята и липсват халогените, дето са навътре от мигачите, които в оригинал, и на Бош и на Хела производството, са стъклени, и лесно се чупят, а и едно време доста се крадяха.

Отзад също се виждат измами.
Уж по надписи на капака е 20в, че и Куатро, а анемичната форма на ауспуховия накрайник е от базовото 1.8-2 литра купе /кореспондира с нея и фабрично малкия отвор в престилката на бронята/.
Може и странично да вметнем, че разположението на крайното гърне при Куатро версиите, е винаги напречно сложено, заради вече наличието там наблизо, на задния диф и полуоските, докато всички купета с предно, са с нормално надлъжно сложено крайно гърне.
Та, и поради това, всички куатро версии купета В4, и с и без турбо, и с и без 4-клапана глави, са задължително с двуцевка ауспух, и с кореспондиращ широк отвор в бронята за двете тръби.

Според мен това е куцо 115 коня Купе, което е накичено оптически, и поради базовостта му, напълно си заслужава да умре, дето са го хвърлили.
А почне ли да се продава на части, което рано или късно ще стане, за някои неща, като елипсоидните фарове, бих проявил интерес за купуване, да ги имам за резервни за моето клапаново Купе.

Бронята предната не е казано, и че е оригинална свалена от някое еС2.
По нея си личат, нетипични за оригинално производство ако беше, вертикални пукнатини, така че може да е лята по калъп, или да е афтърмаркет.
по принцип, някои ВАГ фенове умрат да си кичат базовите 80-тки Купета и Кабриолети, точно с такива правени издадени еС2 брони, так аче тук сигурно е сходна схемата.

За сравнение, ето заводски рекламни снимки, заедно с традиционните им регистр. табели от Инголщат, на модела Купе 20в куатро, с фабр. му брони.
А именно- скромна предна, и задна с голям шлиц за двуцевката ауспуси.
В тоя си вид В3 Купе 20в куатро дебютира в края на 80-те години.
При след. версия В4 Купе, дебютирала в 1991 год, пак се запазва малката предна броня при всички куатрота с по-слаби мотори от еС2, както и двуцевката ауспуф.






« Последна редакция: Ноември 02, 2019, 01:02:46 от USfan »

Ноември 02, 2019, 09:13:57
Отговор #3119

Неактивен caro

  • Публикации: 91
Извинявай,но ще те поправя малко за фаровете -слагани са фабрично само на S2  и Cabriolet и то само на последните им модели.Дори Competition не е с лупи ,а с обикновени трисекционни макар ,че е произвеждан само 94-95 год.Последно като си търсех Intercars ми обявиха цена от 1250лв. за 1бр.